Şimdi Ara

Yedigöller Yol Bilgisi ve Her Şey! Rotalar, kamp alanları, sormak istediğiniz her şey tek konuda! (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
210
Cevap
26
Favori
11.427
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Issız bir yer.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • gidin fethiyeye,dağ başında ne işiniz var

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dkerem2

quote:

Orijinalden alıntı: farukdanis

quote:

Selamlar. Şuan abanttayim. Burayı kesinlikle ve şiddetle tavsiye ederim. Yarın sabah kahvaltı sonrası yığılca üzerinden yedigöllere geçeceğim. Şimdilik hoşçakalın.

Abant'ı beğendiyseniz Yedigöller'e hayran kalavağınıza eminim. Bir sorunuz olursa özel mesaj atın, hızlıca cevap veririm iyi gezmeler.

TSK ederim. Şuan boludsyim biraz geziyoruz 1-2 saate çıkarız. Tavsiyeniz uzere yığılca uzeri gideceğim.

Özel mesajınıza cevap verdim.

• Çok teşekkürler. Kısmetse bizde Balıkesir'den gideceğiz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fleetwood

Çok teşekkürler. Kısmetse bizde Balıkesir'den gideceğiz.

İyi gezmeler

• klimadan 30 santim ayrılamazken, geçen hafta gündüz vakti abantta gölgede titreyip kendime gelmiştim. fethiyeden daha çok zevk veriyor. oradan yedigöllere geçecektik ama yerleşkemiz uzak olduğundan ertelemek durumunda kaldım. başka bir zaman gideriz umarım. bu mevsimde yedigöller serin midir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _mp_ -- 17 Ağustos 2015; 14:54:04 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mavipasa

klimadan 30 santim ayrılamazken, geçen hafta gündüz vakti abantta gölgede titreyip kendime gelmiştim. fethiyeden daha çok zevk veriyor. oradan yedigöllere geçecektik ama yerleşkemiz uzak olduğundan ertelemek durumunda kaldım. başka bir zaman gideriz umarım. bu mevsimde yedigöller serin midir?

Gece serin olur ama gündüz çok usuyeceginizi zannetmem bu mevsimde...

• Benim de burası ile ilgili birkaç sorum var, cevaplayan olursa sevinirim.

Kamp kurmak için çadır başına mı fiyat alınıyor yoksa kişi başı mı?

Burası için Eylül ayı genel olarak kamp için nasıl bir mevsimdir?

Çadır için alanlar belli mi yoksa istenilen yere kurulabiliyor mu, ve kullanılabilecek bir wc var mı?
  • M.ERTEN kullanıcısına yanıt
    Kışın da Yedigöller güzel karlı havada tek ulaşım yeri mengen yolu
  • quote:

Orijinalden alıntı: duyguemre

Benim de burası ile ilgili birkaç sorum var, cevaplayan olursa sevinirim.

Çadır için alanlar belli mi yoksa istenilen yere kurulabiliyor mu, ve kullanılabilecek bir wc var mı?

Çadır başına alıyorlar fiyatı.
    Giriş de araç başı.
    Çadırı insanlar genelde aynı yerlere kurmuşlardı wc mangal yerleri var.
    Eylülü bilmem de gece soğuk oluyor ona göre önleminizi alın...

• Selamlar. Dün geceyi yedigollerde geçirdim fsruk beyin verdiği bilgiler çok açıklayıcı idi. Tsk ederim kendisine

Gece çakal ugultulari sabah ise agackakan, kus vs sesleri ile uyanmak mükemmel idi.

• quote:

Orijinalden alıntı: degobar

Kışın da Yedigöller güzel karlı havada tek ulaşım yeri mengen yolu

bolu üzerinden hiç tavsiye etmiyorlar toprak ve çukurlu yolmuş.bide karlı havada gidilirse yolda kalma riski yüksek

ama sizin bahsettiğiniz yol başkaysa bilemem.
  • M.ERTEN kullanıcısına yanıt
    Pazar günü İZ TV'de programda bahsediliyordu kışın karlı havada tek ulaşım hattı Mengen yolu imiş. Bir kere o yolu kullandım fazladan 2,5 saat sürdü.
    Bir kere de Yığılca yolunu kullandım bir kaç yerde araç gidemedi traktörle çektirip devam etmek zorunda kalmıştık. Bolu yolu çok kötü en ufak bir karda hemen kapanıyor; ama en kısa yol da orası...
  • quote:

Orijinalden alıntı: mavipasa

klimadan 30 santim ayrılamazken, geçen hafta gündüz vakti abantta gölgede titreyip kendime gelmiştim. fethiyeden daha çok zevk veriyor. oradan yedigöllere geçecektik ama yerleşkemiz uzak olduğundan ertelemek durumunda kaldım. başka bir zaman gideriz umarım. bu mevsimde yedigöller serin midir?

Yedigöller bu mevsim de gündüzleri ılık geceleri ise hafif serin oluyor. geceleri soğuk değil de, tatlı bir serinlik var.

• quote:

Orijinalden alıntı: duyguemre

Benim de burası ile ilgili birkaç sorum var, cevaplayan olursa sevinirim.

çadır başına fiyat alınıyor. bir de girerken araba başına. yanlış hatırlamıyorsam araba ile girerken 12, çadır için de 20 tl ödeniyor.

eylül ayı bence kamp için harika bir ay. çünkü yedigölller'in en güzel mevsimi sonbahardır.

çadır alanları net olarak belli değil ancak bazı yerlerde kamp kurmak yasaktır yazıyor. genel olarak göllerin kenarlarına kamp kuruyorsunuz diyebilirim. zaten alan çok geniş, ormanın içine kamp kurmak iyi olmaz. gece korkulu olur

wc ler var. ben gittiğimde özellikle wc ye çok uzak olmayan bir kamp alanı seçiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: M.ERTEN

Yedigöllere yazın, abanta kışın karlı havada gideceksin.benim düşüncem o yönde 😄
    Ve niyetim de var yani. Sırf onun için sağlam bi kar lastiği alacam.😂

kışın kar var ise kar lastiği ile yedigöller'e ulaşmak imkansız. üstüne zincir taksanız yine ulaşamazsınız normal arabayla. çünkü yedigöller yollarında pek çalışma olmuyor, zaten yakınında yerleşim yok..

bolu yolu zaten çok kötüdür, yığılca ve ya mengen yolu kışın denenebilir offroad tarzı araçlarla.

ama kışın hiç gitmeyi de denemedim. net bilgim yok.
  • quote:

Selamlar. Dün geceyi yedigollerde geçirdim fsruk beyin verdiği bilgiler çok açıklayıcı idi. Tsk ederim kendisine

Gece çakal ugultulari sabah ise agackakan, kus vs sesleri ile uyanmak mükemmel idi.

merhaba,

siz giderken bolu yolundan gitmiştiniz, dönerken hangi yolu kullandınız. bir de gezi hakkında genel bilgiler verebilirseniz gitmek isteyen arkadaşların aklındaki soru işaretleri kalkabilir.

sağolun
  • quote:

Orijinalden alıntı: degobar

Pazar günü İZ TV'de programda bahsediliyordu kışın karlı havada tek ulaşım hattı Mengen yolu imiş. Bir kere o yolu kullandım fazladan 2,5 saat sürdü.
    Bir kere de Yığılca yolunu kullandım bir kaç yerde araç gidemedi traktörle çektirip devam etmek zorunda kalmıştık. Bolu yolu çok kötü en ufak bir karda hemen kapanıyor; ama en kısa yol da orası...

merhaba

siz kışın kar varken ne tür bir araçla gitmeyi denediniz? bir de ne zaman denediniz merak ettim. ben de bu kış denerim belki gitmeyi
  • farukdanis F kullanıcısına yanıt
    Nissan QQ ile şubat ayında gittik

Yedigöller Yol Bilgisi ve Her Şey! Rotalar, kamp alanları, sormak istediğiniz her şey tek konuda! Yedigöller Yol Bilgisi ve Her Şey! Rotalar, kamp alanları, sormak istediğiniz her şey tek konuda! Yedigöller Yol Bilgisi ve Her Şey! Rotalar, kamp alanları, sormak istediğiniz her şey tek konuda! Yedigöller Yol Bilgisi ve Her Şey! Rotalar, kamp alanları, sormak istediğiniz her şey tek konuda! Yedigöller Yol Bilgisi ve Her Şey! Rotalar, kamp alanları, sormak istediğiniz her şey tek konuda! Yedigöller Yol Bilgisi ve Her Şey! Rotalar, kamp alanları, sormak istediğiniz her şey tek konuda!

• quote:

Orijinalden alıntı: farukdanis

quote:

Selamlar. Dün geceyi yedigollerde geçirdim fsruk beyin verdiği bilgiler çok açıklayıcı idi. Tsk ederim kendisine

merhaba,

siz giderken bolu yolundan gitmiştiniz, dönerken hangi yolu kullandınız. bir de gezi hakkında genel bilgiler verebilirseniz gitmek isteyen arkadaşların aklındaki soru işaretleri kalkabilir.

sağolun

Giderken bolu yolunu tercih ettik. Boludan 41 kmyi tam 2 saatte alabildiklek. Genelde 2. Vitesin üzerine çıkarıyorsun
    Yol baya kötü. Bazı bölgelerde yer altı çalışmaları var elektrik gelecekmis yedigolllere bunun bilgisini aldık ayrıca bu yol asfaltlanacakmis.

Dönüşte ise alaplı üzeri eregliye gideceğimiz için yığılca yolunu kullandık. Bu yolun bir kısmı kısmen asfalt bir kısmı ise bozulmamış hakiki asfalt diyebiliriz. İki yolu kıyaslanınca yığılca yolu otoban gibi kalıyor. Bi yolda 2 adet köyün içinden geçerek gidiyorsun.

Diğer bir yol ise devrek-mengen yolu bu yoldan orda tanıştığımız 2 kafadar amcamiz gelmişler yolun kötü olduğunu söylediler.

Yedigöllerde aslında 2 gece konaklayacaktik ama 1 gece konakladik çok hosumuza gitti. Sinek var sincaplar var gece çakal sesleri bolca var sabah ağaçkakan sesleri var. Doğayı sevenler icin mükemmel bir yer diyebilirim.

Biz kamp alanin da kamp kurduk. Wcye ve bufeye yakındı. Ayrıca en fazla çadırda orada zaten. 2 ttane amcayla arkadaş oldum gece sazlarını yoktur ngirtatirken eşlik ettim.ankatadann gelmişler erdoğan ve kerim amca. Telefon numaralarını aldım. Burada insanlar çok yardım sever herkes birbirine yardım etmeye çalıştı bize çay bile demletmediler sağ olsunlar.

Girişte biz para odemedik ama akşam gorevli geldi çadır başına 20 TL aldı gecelik 20 TL imis. Araç için para odemedik.kiralık çadırlar epey pahalı 50 liradan150 liraya kadar cadir var büyüklüğüne gore değişiyor.şimdilik mobildeyim foto ekleyemiyorum. Deteyli fotolar ekleyerek geri geleceğim.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.