Şimdi Ara

Yedigöller Yol Bilgisi ve Her Şey! Rotalar, kamp alanları, sormak istediğiniz her şey tek konuda! (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
210
Cevap
26
Favori
11.427
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: M.ERTEN

faruk bey verdiğiniz yararlı bilgiler için teşekkür ederim.gitmek isteyen arkadaşlar için çok büyük bi nimet bu konu
    Ramazandan önce yedigöllere gitmeyi çok istedim ama havaların ısınmaması sebebiyle gidemedim.
    2 hafta sonra inş cumartesi gece 4 gibi istanbuldan yola çıkmayı düşünüyorum.
    gitmeyi gerçekten okadar çok istiyorum ki götürmem gereken malzemelerı şimdiden belirledim

inşallah iyi bir gezi olur. istanbul tarafından geldiğiniz için Yığılca yolunu ve ya Bolu yolunu kullanabilirsiniz.
    kamp öncesi iyi bir liste yapmakta fayda var.
    benim ek olarak kamp için dikkat etmenizde fayda gördüklerim;
    - ışık kaynağı, masa ve kafa lambası olabilir.
    - ışık kaynakları için ekstra pil
    - cep telefonu için power bank
    - sinek için losyon
    - yeteri kadar kömür (orada odun vs ile uğraşmamak için)
    - mangal (yerde ateş yakmak yasak, ancak mangal bagajda yer kaplar derseniz eğer; orada ateş yakmak için betondan yerler yapmışlar. orada mangal işini halledebilirsiniz. akşam çadır önünde ateş keyfi olmaz tabiki :) )
    - küçük tüp (bagajda yer varsa iyi olur, hızlıca çay keyfi için birebir :) )
    - tuvalet kağıdı, ıslak mendil.

• quote:

Orijinalden alıntı: K.B.R.O

Heh süper konu. Otel olarak önerdiginiz bir yer var mı. Oralara gidip kalacak yer bulamazsak rezil olmayalım yollarda

hocam orada genelde kamp yapıyor insanlar.
    siz kamp yapmayı düşünmüyorsunuz anladığım kadarıyla. orada kalacak yerler var. devlete ait. oralardan yer ayırtmak için 0312 3847325 (Orman ve Su İşleri Bakanlığı 9. Bölge Müdürlüğü) .

buradan yer ayırtmazsanız kalacak yer için Bolu ya da Düzce'ye dönmelisiniz. Bu iki şehirde de kalmak için bir çok otel vs var. ancak ben hiç kalmadığım için net bilgi vermem yanlış olur. internetten araştırabilirsiniz.

bir de çok eskiden beri gördüğüm ancak hiç gitmediğim Hindiba Pansiyon var. Bu pansiyon mengen yolu rotası üzerinde.http://www.hindibapansiyon.com/ . Dediğim gibi hiç gitmedim. Alternatif olarak sunuyorum.

Diğer bir alternatif ise Abant yolu üzerindeki oteller. Abant yolu üzerinde kalacak bir çok otel vs mevcut. Eğer sabah erkenden YEdigöller'e giderseniz akşam Abant'a doğru giderken bu otellerde kalabilir, diğer gün Abant'ta ve bolu'da vakit geçirebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi farukdanis -- 26 Temmuz 2015; 20:41:49 >

• quote:

Orijinalden alıntı: yirthan

Selam arkadaşlar bu gün kerpe kefken karasu akçakoca yedi göller yolu yaptım...
    Sadece şunu söyleyeyim türkiyenin bu kısımların da yol namına birşey yok...
    Düzce yığılca yedigöller yoluna gelince neredeyse tamamı asfalt ama dar ve çok virajlı bakımsız asfalt..
    74 km yol 2.5 saat civarı sürüyor..
    Yedigöller bolu yolu tamamen toprak ve bol çukurlu
    42 km yol 1.5 saat sürüyor.
    Bu süreler araca dikkat edilerek sürüşte geçerli arabaya acımadan giderseniz daha hızlı da gidebilirsiniz...

umarım iyi bir gezi olmuştur sizin için.
    ben iki yoluda da kullandığım ve düzce yolu avantajlı olduğu için ben genelde yığılca yolunu öneriyorum.
    siz de iki yolu kullanmışsınız. sizin fikriniz nedir? Yığılca yolu mu, yoksa Bolu yolu mu?

Gidecek arkadaşlar için fikir olmuş olur

• Bizim rota zaten süperdi bir gece önce 5.30 da Ankaradan kerpeye oradan kefkene oradan karasuya oradan melenağzına en son Akcakocaya ulaştık Akçakoca da otelde konakladık sabah denize girip kahvaltımızı yapıp yedigöllere hareket ettik.
    Yığılca yolu asfalt tabiki ama çok uzun git git bitmiyor ama o dağlardaki manzaralar süper.
    Bolu yolu tamamen toprak ama daha kısa sürüyor ayrıca biz Ankaraya döneceğimiz için km bakımından ve süre bakimindan çok avantajlı oldu..
    Son olarak bolu yolunda elektrik çalışmaları var yakında yedigöller elektriğe ve eğer doğru ise Bolu uzerinden asfalt yolla buluşacakmış..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yirthan -- 26 Temmuz 2015; 20:59:59 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yirthan

Bizim rota zaten süperdi bir gece önce 5.30 da Ankaradan kerpeye oradan kefkene oradan karasuya oradan melenağzına en son Akcakocaya ulaştık Akçakoca da otelde konakladık sabah denize girip kahvaltımızı yapıp yedigöllere hareket ettik.
    Yığılca yolu asfalt tabiki ama çok uzun git git bitmiyor ama o dağlardaki manzaralar süper.
    Bolu yolu tamamen toprak ama daha kısa sürüyor ayrıca biz Ankaraya döneceğimiz için km bakımından ve süre bakimindan çok avantajlı oldu..
    Son olarak bolu yolunda elektrik çalışmaları var yakında yedigöller elektriğe ve eğer doğru ise Bolu uzerinden asfalt yolla buluşacakmış..

evet bolu yoluna asfalt dökülecek çalışmalar var. ancak seneye yetişir diye düşünüyorum ben.

iyi vakit geçirmenize sevindim bol bol yüzmüşsünüz

• Cok faydali paylasimlar tesekkurler.
  • bu sene yeteri kadar gezdim, seneye gezilecek yerler listeme alayım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ruhumun

Merhabalar bende gelecek hafta Akçakoca ya oradan da Yedigöller e gitmeyi düşünüyorum.Eşimle beraber olacağız ve onun aracıyla gideceğiz.Araç Fiesta ve bize yollarla ilgili olumlu olumsuz anlatacaklarınız var mı? Teşekkürler.

hocam az önce yedigöller'den geldim. yığılca üzerinden geldim. ve sizler için wikiloc üzerinden kayıt yaptım.

http://www.wikiloc.com/wikiloc/view.do?id=10346658

Düzce Yığılca arası 2 noktada kısa mesafe yol çalışması vardı. Yığılca'dan sonrası Yedigöller'e kadar bilindik yoldu. Asfalt, virajlı ve dar. Dikkatli gidilirse arabanız zarar görmez altı vs değmez. çok az çukur var.

aracı ben değil arkadaşım kullandı. ilk gidişi idi. gidiş 2 saat 10 dakika, dönüş 1 saat 40 dakika sürdü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi farukdanis -- 1 Ağustos 2015; 20:17:06 >

• Çok teşekkürler bende yol çok bozuk Ankara üzerinden gidin dedikleri için ilk Yedigöller sonra Akçakoca mı yapayım demiştim ama korkulacak bir şey yokmuş çok sağ ol.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ruhumun

Çok teşekkürler bende yol çok bozuk Ankara üzerinden gidin dedikleri için ilk Yedigöller sonra Akçakoca mı yapayım demiştim ama korkulacak bir şey yokmuş çok sağ ol.

hocam sanırım ankaradan geleceksiniz. bence ilk olarak akçakocaya gidin yüzün vs. (kale plajına gitmenizi tavsiye ederim, mavi bayraklıdır sadece otopark ücreti var 5 tl, şemsiye vs kiralamazsanız ek ücret yok.)

akçakocadan sonra dönüşte yığılca üzerinden yedigöllere gidin. sonra yedigöllerde yol durumlarını sorarsınız. duruma göre aklınıza esen yoldan ankaraya dönersiniz.
  • Evet arkadaşlar. Merakla beklenen Düzce Yığılca Yedigöller araba rotasını wikiloc sitesine yükledim

Yığılca yolu için Wikiloc üzerinden kayıt yaptım. buyrun arkadaşlar:
    http://www.wikiloc.com/wikiloc/view.do?id=10346658

Yukarıdaki linkten rotayı bilgisayarınıza indirebilir, google earth üstünden bakabilir, garmin gibi takip cihazınıza koordinatları yükleyebilir hatta akıllı telefonunuzdan rotayı takip edebilirsiniz.

Yedigöller Yol Bilgisi ve Her Şey! Rotalar, kamp alanları, sormak istediğiniz her şey tek konuda!

• O halde planladığım gibi Ankara-Akçakoca-Yedigöller yapıyorum.Faydalı yorumların için teşekkürler

• Ruhumun kullanıcısına yanıt
    Aynı güzergahı 1 hafta önce yaptım tek fark biz Ankaradan kefkene ordan karasuya sonra Akçakocaya gectik...
    Akçakocadan yedi göller bolu yolundan Ankaraya döndük..

• 1 ağustos cumartesi günü gece 4 de pendikten marşa bastım kurtköy gişelerden otobana girdim. Hızı 90 a sabitledim düzce tabelasını görene kadar hiç bozmadim cc yi,etrafı seyrede seyrede gittik.

Neyse dedimki madem gidiyoruz geze geze gidelım de değsin. Ilçesini hatırlamıyorum ama guzeldere şelalesi varmış düzce çıkışından 30 km kadar aşağıda kalıyor önce oraya gittik sabah 7 buçukta oradaydık.kahvaltıyi orada yaptık, 1-2 saat oyalandiktan sonra yedigöller için yola çıktık.

Duzcenin içinden yigilca ve yedigöller tabelalarını takip ettik. Dediğiniz gibi baraj golüne giden yolda çalışma vardı yolu kapatıp köylerin içindeki yoldan vermişler gidiş-gelişi. Ayrıca ileride 1-2 yerde 50-100 metrelik toprak yol vardı.

Neyse daha da ilerileri dar ve virajlı stabilize yol. Yol üzerinde yer yer çukurlar var ama genel hatlarıyla yol bozuk değil. O yolu zorlaştıran virajlar 😂
    Yolun geneli 2. Viteste geçiyor ama dağların manzarası herşeyi unutturuyor.

Neyse vardık girişteki değilde biraz yukarıdaki nazlı golün kenarında cadirimizi kurduk. Orada yürüyüş alanları var patika yol yapmışlar oraları gezdik. Özellikle yedi sular dedikleri dere kenarı çok güzeldi.

Giriş için 12,konaklama için ise 20 tl aldılar.

Giderken de yanıma 3 tane fener, 2halı, 4 yastık, 2 battaniye, birer tane kazak, tüp, küçük testere, maket bıçağı, küçük keser,sinek öldürücü,tuvalet kağıdı, ıslak mendil vs götürdük. Tabi yiyecekleri saymıyoruz.

Ormanı vs harika. Bina boyunca ağaçlar. ..
    Buz gibi sular. ..
    Sessizlik. ..

Genel anlamda memnun kaldık. Gitmek isteyenlere tavsiye ederim.

Bu arada toplam 612 km yapmışım
    Ortalama hız 44
    Ortalama tüketim 4.9

13 saat 40 dk da araba kullanmisim. Arac 1.3 linea.

Ekleme yapayım. Giderken olsun orada gezerken olsun herşeyi sizin yazılarınızı, tavsiyelerinizi okuyarak yaptım.sizin yazılarınız olmasa bolu yolunu kulanmak zorunda kalirdim belkide. Herşey için saolun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M.ERTEN -- 3 Ağustos 2015; 8:22:27 >

• quote:

1 ağustos cumartesi günü gece 4 de pendikten marşa bastım kurtköy gişelerden otobana girdim. Hızı 90 a sabitledim düzce tabelasını görene kadar hiç bozmadim cc yi,etrafı seyrede seyrede gittik.

Neyse dedimki madem gidiyoruz geze geze gidelım de değsin. Ilçesini hatırlamıyorum ama guzeldere şelalesi varmış düzce çıkışından 30 km kadar aşağıda kalıyor önce oraya gittik sabah 7 buçukta oradaydık.kahvaltıyi orada yaptık, 1-2 saat oyalandiktan sonra yedigöller için yola çıktık.

Duzcenin içinden yigilca ve yedigöller tabelalarını takip ettik. Dediğiniz gibi baraj golüne giden yolda çalışma vardı yolu kapatıp köylerin içindeki yoldan vermişler gidiş-gelişi. Ayrıca ileride 1-2 yerde 50-100 metrelik toprak yol vardı.

Neyse daha da ilerileri dar ve virajlı stabilize yol. Yol üzerinde yer yer çukurlar var ama genel hatlarıyla yol bozuk değil. O yolu zorlaştıran virajlar 😂
    Yolun geneli 2. Viteste geçiyor ama dağların manzarası herşeyi unutturuyor.

Neyse vardık girişteki değilde biraz yukarıdaki nazlı golün kenarında cadirimizi kurduk. Orada yürüyüş alanları var patika yol yapmışlar oraları gezdik. Özellikle yedi sular dedikleri dere kenarı çok güzeldi.

Giriş için 12,konaklama için ise 20 tl aldılar.

Giderken de yanıma 3 tane fener, 2halı, 4 yastık, 2 battaniye, birer tane kazak, tüp, küçük testere, maket bıçağı, küçük keser,sinek öldürücü,tuvalet kağıdı, ıslak mendil vs götürdük. Tabi yiyecekleri saymıyoruz.

Ormanı vs harika. Bina boyunca ağaçlar. ..
    Buz gibi sular. ..
    Sessizlik. ..

Genel anlamda memnun kaldık. Gitmek isteyenlere tavsiye ederim.

Bu arada toplam 612 km yapmışım
    Ortalama hız 44
    Ortalama tüketim 4.9

13 saat 40 dk da araba kullanmisim. Arac 1.3 linea.

Ekleme yapayım. Giderken olsun orada gezerken olsun herşeyi sizin yazılarınızı, tavsiyelerinizi okuyarak yaptım.sizin yazılarınız olmasa bolu yolunu kulanmak zorunda kalirdim belkide. Herşey için saolun.

Merhaba;
    Memnun kalmanıza çok sevindim. İnanın insanlar Yedigöller'e gidip memnun kaldıkça ben mutlu oluyorum. Çünkü uzun zaman bana hep yolu berbat dediler, gitmeye değmez dediler; gitmedim ve ilk kez gittiğimde daha önce gitmediğime pişman oldum. Başka insanlar da bu güzelliklerden mahrum kalmasın diye ben yol göstermek istiyorum. İnşallah giden arkadaşlar memnun kalırlar.

Gezinize gelirsek; başka arkadaşları; güzeldere şelalesi istanbuldan gelirken sağ tarafta kalıyor. gölyaka sınırları içinde bulunuyor. Şelalenin aşağısında Efteni Gölü var. Geçerken uğrayabilirsiniz. Bir de o taraftan Düzceye gelirken çok yakınında, Aydınpınar Alabalık tesisleri var.
    Bir de İstanbuldan gelirken Düzce gişelerinden çıkıp Düzceye doğru ilerlediğinizde solda LUKOİL in hemen yanında Melen tesisleri var. Kahvaltısı ve Yemekleri oldukça güzeldir ve kaliteli bir mekandır.

Adresler için:
    Aydınpınar Alabalık tesisleri:https://tr.foursquare.com/v/ayd%C4%B1np%C4%B1nar-alabal%C4%B1k-tesisleri/4e14a00345dd91b5f730b4c3
    Melen tesisleri:https://tr.foursquare.com/v/melen-tesisleri/4fa51a7fe4b05483069c2fc2

Birde şimdi aklıma geldi rafting var. Düzce'nin batısındaki Cumayeri ilçesinde: Dokuzdeğirmen Köyü Cumayeri , Düzce . Burada bir çok rafting tesisi var. internetten bulup konuşup gidebilirsiniz.

• Selamlar. Şuan abanttayim. Burayı kesinlikle ve şiddetle tavsiye ederim. Yarın sabah kahvaltı sonrası yığılca üzerinden yedigöllere geçeceğim. Şimdilik hoşçakalın.

• quote:

Orijinalden alıntı: dkerem2

Selamlar. Şuan abanttayim. Burayı kesinlikle ve şiddetle tavsiye ederim. Yarın sabah kahvaltı sonrası yığılca üzerinden yedigöllere geçeceğim. Şimdilik hoşçakalın.

Abant'ı beğendiyseniz Yedigöller'e hayran kalavağınıza eminim. Bir sorunuz olursa özel mesaj atın, hızlıca cevap veririm iyi gezmeler.

• farukdanis F kullanıcısına yanıt
    Yedigöllere yazın, abanta kışın karlı havada gideceksin.benim düşüncem o yönde 😄
    Ve niyetim de var yani. Sırf onun için sağlam bi kar lastiği alacam.😂

• quote:

Yedigöllere yazın, abanta kışın karlı havada gideceksin.benim düşüncem o yönde 😄
    Ve niyetim de var yani. Sırf onun için sağlam bi kar lastiği alacam.😂

Yedigöller son baharda çok daha güzel oluyor.
    Abant kışın guzel..

• quote:

Orijinalden alıntı: farukdanis

quote:

Orijinalden alıntı: dkerem2

Selamlar. Şuan abanttayim. Burayı kesinlikle ve şiddetle tavsiye ederim. Yarın sabah kahvaltı sonrası yığılca üzerinden yedigöllere geçeceğim. Şimdilik hoşçakalın.

Abant'ı beğendiyseniz Yedigöller'e hayran kalavağınıza eminim. Bir sorunuz olursa özel mesaj atın, hızlıca cevap veririm iyi gezmeler.

TSK ederim. Şuan boludsyim biraz geziyoruz 1-2 saate çıkarız. Tavsiyeniz uzere yığılca uzeri gideceğim.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.