Şimdi Ara

Yedek Subaylık İle İlgili Tecrübelerim

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir (5 Mobil) - 2 Masaüstü5 Mobil
493
Cevap
39
Favori
143.312
Tıklama
Giriş
    2063 Mesaj

Ben de almadım(30 Ekim 2019 terhis). Cimere yazınız sonuç çıkabilir.

Bir de şu mevzu var, siz de kontrol ediniz olmadı. Yedek subayken aldığımız maaşlar hep önündeki dönemin maaşı oluyor (o yüzden son maaş yarım maaş oluyor.). 15 temmuzda asteğmen maaşı almıştım ama 30 temmuzda teğmenliğe geçtim. 30 temmuz - 15 ağustos arası teğmen maaş farkını bize vermediler. Terhis gününe yakın aklımıza gelmişti. Ama yazılı olarak başvurmadık, maliyedeki astsubaya not olarak bıraktık ama 3 aydır yalan oldu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Dis3c kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: a-f-h

Ben de almadım(30 Ekim 2019 terhis). Cimere yazınız sonuç çıkabilir.

Bir de şu mevzu var, siz de kontrol ediniz olmadı. Yedek subayken aldığımız maaşlar hep önündeki dönemin maaşı oluyor (o yüzden son maaş yarım maaş oluyor.). 15 temmuzda asteğmen maaşı almıştım ama 30 temmuzda teğmenliğe geçtim. 30 temmuz - 15 ağustos arası teğmen maaş farkını bize vermediler. Terhis gününe yakın aklımıza gelmişti. Ama yazılı olarak başvurmadık, maliyedeki astsubaya not olarak bıraktık ama 3 aydır yalan oldu.
    Siz söylediniz benim de aklıma gelip kontrol ettim. Maaş farkını almamışım. Tugayla iletişime geçeceğim. Sonuç çıkmazsa cimere başvururum artık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dis3c -- 27 Ocak 2020; 17:28:30 >
    |
    |

28 Ekim 2017 terhis, temmuz sonu teğmen tebliği. Maaş farkı hatırlamıyorum, tazminattan hiç haberim yok.
    |
    |
    Bahsedilenler: Dis3c , a-f-h kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Arkadaşlar merhaba, ben tecil bozdurup yedek subay olarak askerlik başvurusu yapmak istiyorum ancak e-devlette bana yedek subaylık istiyor musun gibi bir soru sorulmuyor, yanlış mı yapıyorum acaba ? İlla şubeye mi gitmek lazım en başta prosedür nasıl ilerliyor ? ( Elektrik mühendisiyim )
    Teşekkürler şimdiden.

Ben de tecili bozdurup yedek subay - astsubay olmayı düşünüyorum. İki seçenek var biri e-devlet üzerinden diğeri şubeden yapmak. Ancak ben şubeye gidip yaptırmayı düşünüyorum daha garanti olması açısından. Ancak daha önceki yorumlardan hatırladığım kadarıyla
    e-devlette belirli bir adımda sana soruyor istiyor musun istemiyor musun diye.
    |
    |
    Dolores O'Riordan kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Teşekkür ederim, ben de şubeye gideceğim yarın. Şubeye giderken yanımızda hangi belgeleri götürmemiz gerekiyor bir bilgin var mı bu konuda ?
    |
    |
    osman.tuysuz kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Tam detaylı olarak bilmediğimden yanlış bilgi vermek istemem fakat şubeyi arayarak öğrenebilirsin. Aradığında bilgi veriyorlar diye biliyorum. Eğer neler götürüleceği bilgisine erişirsen buraya da yazarsan biz de faydalanırız.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    Dolores O'Riordan kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    142 Mesaj
    2-3 aylık eğitim sonrası gidilecek yer kura ile mi belirleniyor?
    Yoksa kendi seçme şansımız var mı? Bu durumu bilen var mı?

Genel veya meslek bazlı sıralamada(kuvvete göre değişebilir) %10a girerseniz önünüze sunulan yerlerden seçme hakkınız oluyor. Aksi durumda meslek bazlı sıralamanıza göre kalkıp kura çekiyorsunuz.

Ama gittiğiniz acemi birliğinde sizin mezun olduğunuz bölümden başka aday yoksa yeriniz belli demektir, %10 için kasmaya gerek yok. Benim dönemde tek çevre mühendisi vardı Eskişehir çıkmıştı. Veya belli meslek gruplarına tek yer denk gelebiliyor. Benim dönemde 2 uluslararası ilişkiler mezununa Ankara çıktı.

|
    |
    Lorko kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Yedek astsubaylığa başvurmak istiyorum fakat konuşma bozukluğum var. Ara sıra kekeliyorum çok değil ama yinede var yani. İsmimi söylerken hep kekeliyorum. Bu bir sorun yaratır mı? Böyle konuşma bozukluğu olan bir subay veya astsubay ile karsilastiniz mi veya böyle bir kontrol yapıldı mı?

Not: Lütfen tam bilgisi olan cevap versin çünkü benim için çok hassas bir konu.

Yedek subaylıkta bizim bölükte vardı. Heyecanlaninca dili tutuluyor konuşamıyordu. Bazen kekelemede oluyordu. Herhangi bir sıkıntı yaşamadan asteğmen olarak devam ediyor ama onunki ileri düzeyde değildi.

Eğer sağlık ocağında subay olamaz atsubay olmaz diye bir rapor almadıysan ve bu durum çok ileri düzeyde değilse sıkıntı yaşamazsın.

|
    |
    Kerem3457 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Yok Allah'a şükür ileri düzeyde değil ama ismimi söylerken hep kekelerim bu sorun olmaz inşallah ve sağlık ocağının da böyle bi rapor vereceğini sanmıyorum çünkü normal olarak muhabbet ederim kekeme olduğumu bile anlamazsın ama işte yinede hafif kekemeligim var bakalım ne olacak, teşekkür ederim cevabınız için

|
    |

|
    |
Canlı Tv izle
kolayoto.com
Orjinal Laptop Yedek Parça
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,469
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.