Şimdi Ara

Yedek subay çıkanların branşları nedir (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
62
Cevap
1
Favori
73.011
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: taci-333

eyvah yandık desene.koşmak, yürümek, eğitim bir şey değil.yapar geçeriz.ama doğu'da terörist kovalamak feci şey.allah korusun askerlerimizi.

Alıntıları Göster
    Coğrafya öğretmeniyim
    İkmal asteğmen olarak uzun dönem yaptım 323. dönem.
    2008 yılından itibaren doğu ve güneydoğu bölgelerinde mehmetçik dershanelerinde görev yapmak üzere mat,fizik,kimya,edebiyat,tarih,coğrafya branşlarında formasyonu olan öğretmenler aldılar. 2009 yılında da alındı ama sayıyı bilmiyorum. Benim dönemimde 400 öğretmen asteğmen vardı. İstanbul Küçükyalı İkmal Maliye Okulunda 18 gün temel eğitimden sonra kurayla birliklerimize dağıldık.
    Çok rahat bir askerlikti, Öğretmen olanların değerlendirmesi gereken bir fırsattır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shredder8 -- 15 Mart 2010; 21:39:24 >

• quote:

Orijinalden alıntı: shredder8

Coğrafya öğretmeniyim
    İkmal asteğmen olarak uzun dönem yaptım 323. dönem.
    2008 yılından itibaren doğu ve güneydoğu bölgelerinde mehmetçik dershanelerinde görev yapmak üzere mat,fizik,kimya,edebiyat,tarih,coğrafya branşlarında formasyonu olan öğretmenler aldılar. 2009 yılında da alındı ama sayıyı bilmiyorum. Benim dönemimde 400 öğretmen asteğmen vardı. İstanbul Küçükyalı İkmal Maliye Okulunda 18 gün temel eğitimden sonra kurayla birliklerimize dağıldık.
    Çok rahat bir askerlikti, Öğretmen olanların değerlendirmesi gereken bir fırsattır.

Alıntıları Göster
    Elektronik Mühendisiyim, 327. dönem Topçu Asteğmen olarak yaptım askerliğimi.

Branş : Ateş Destek Subayı

• quote:

Orijinalden alıntı: BJK

Alıntıları Göster
    ben resim öğretemnliği mezunuyum yedek subay olursam ne görev verilir sizce
  • quote:

Orijinalden alıntı: gatagy

Piyade Komando Atğm ya da Piyade Atğm olursunuz gibime geliyor bana, tabii sadece bir tahmin
  • quote:

Orijinalden alıntı: BJKKKKK

quote:

Piyade Komando Atğm ya da Piyade Atğm olursunuz gibime geliyor bana, tabii sadece bir tahmin

sanırım komando olmak daha zor gibi :S
  • quote:

quote:

quote:

Evet diğerinin de eğitimi Tuzla'da veriliyor , oda hiç kolay sayılmaz. Üstelik Isparta Dağ Komando Okulundan refüze olanlar da Piyade Asteğmen Adayı olarak gene Tuzla'da eğitim görüyorlar.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Evet diğerinin de eğitimi Tuzla'da veriliyor , oda hiç kolay sayılmaz. Üstelik Isparta Dağ Komando Okulundan refüze olanlar da Piyade Asteğmen Adayı olarak gene Tuzla'da eğitim görüyorlar.

Alıntıları Göster
    Branşta KOL.K yazıyorsa meslekçi mi oluyoruz?

• Banada TOPÇU VE FÜZE OKL. K.LIĞI POLATLI/ANKARA'da yedek subay olarak çıktı.. Branşım ADESTİM/GÖZETLEME SB. Bu branş tam olarak ne yapar? Zor mudur eğitimleri? 3 aylık eğitimden sonra Asteğmenliği nerede yaptın ? Biraz bilgi verebilir misin?

quote:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onur81 -- 10 Nisan 2011; 3:44:20 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: onur81

Banada TOPÇU VE FÜZE OKL. K.LIĞI POLATLI/ANKARA'da yedek subay olarak çıktı.. Branşım ADESTİM/GÖZETLEME SB. Bu branş tam olarak ne yapar? Zor mudur eğitimleri? 3 aylık eğitimden sonra Asteğmenliği nerede yaptın ? Biraz bilgi verebilir misin?

quote:

Alıntıları Göster
    yaşar durmuş yasardurmus7@hotmail.com salı sabahı otogardan yola cıkıyorum metro ıle yasardurmus7@hotmail.com

• quote:

Orijinalden alıntı: Y-DRMS

yaşar durmuş yasardurmus7@hotmail.com salı sabahı otogardan yola cıkıyorum metro ıle yasardurmus7@hotmail.com

Alıntıları Göster
    122 MM. ÇNRA TK.K.

yazıyor? Bu konuda bilgisi olan var mı acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: webislander

quote:

ben de İİDF mezunuyum.komando yedek subay olmak nasıl oluyor?eğitim süreci nasıl, sonra neler yapıyorsunuz?zorlandınız mı?

yedeksubaylar(eğer meslekçi değilseniz yani avukat,veteriner,doktor vs.)takım komutanı oluyor usta birliklerinde.yani bölük komutanının altı.
    eğer rahat bir yere kura çekerseniz üniversite hayatı gibi yaşarsınız.ben eğitim birliğindeydim ve şehir merkezinde ev kiralamıştım yani gündüz işe akşam eve hesabı.haftasonları tatil.

eğer doğuya kura çekerseniz -tunceli şırnak hakkari-işte o zaman dağda 8.5 ay yaşarsınız dağların efesi olursunuz insana hasret kalırsınız.foçada komutanımızın dediği gibi karakolda küp şekerle konuşmaya başlarsınız

arkadaslar bn ingilizce işletme mezunuyum. işletmeye y.subay cıkma sansı yok mu hiç???

bide y.subay cıkınca üniversite hayatı gibi yani gündüz işe akşam eve hesabı mi oluyo her branşa??

• quote:

Orijinalden alıntı: tacimmüdür

quote:

quote:

ben de İİDF mezunuyum.komando yedek subay olmak nasıl oluyor?eğitim süreci nasıl, sonra neler yapıyorsunuz?zorlandınız mı?

yedeksubaylar(eğer meslekçi değilseniz yani avukat,veteriner,doktor vs.)takım komutanı oluyor usta birliklerinde.yani bölük komutanının altı.
    eğer rahat bir yere kura çekerseniz üniversite hayatı gibi yaşarsınız.ben eğitim birliğindeydim ve şehir merkezinde ev kiralamıştım yani gündüz işe akşam eve hesabı.haftasonları tatil.

eğer doğuya kura çekerseniz -tunceli şırnak hakkari-işte o zaman dağda 8.5 ay yaşarsınız dağların efesi olursunuz insana hasret kalırsınız.foçada komutanımızın dediği gibi karakolda küp şekerle konuşmaya başlarsınız

arkadaslar bn ingilizce işletme mezunuyum. işletmeye y.subay cıkma sansı yok mu hiç???

bide y.subay cıkınca üniversite hayatı gibi yani gündüz işe akşam eve hesabı mi oluyo her branşa??

İşletme mezunu olanların yedek subay şansı var. Askerdeki can dostum işletme mezunuydu. Komando yedek subay bence en zoru. Umarım personel yedek subay olursunuz da rahat rahat bir askerlik yaparsınız.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kysis

quote:

Orijinalden alıntı: tacimmüdür

quote:

quote:

İşletme mezunu olanların yedek subay şansı var. Askerdeki can dostum işletme mezunuydu. Komando yedek subay bence en zoru. Umarım personel yedek subay olursunuz da rahat rahat bir askerlik yaparsınız.

Alıntıları Göster
    aöf uluslararası ilişkiler lisans bölümü yedek subay olma ihtimali nasıldır?bu bölümden mezun olup yedek subay olan var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: Nu.D.38

aöf uluslararası ilişkiler lisans bölümü yedek subay olma ihtimali nasıldır?bu bölümden mezun olup yedek subay olan var mı?

Alıntıları Göster
    Ben aöf işletme lisans mezunuyum ısparta eğirdire yedek subay gidicem
  • quote:

Orijinalden alıntı: KhanCeylan

Ben aöf işletme lisans mezunuyum ısparta eğirdire yedek subay gidicem

Alıntıları Göster
    Merhaba arkadaşlar Haziran 2014 de Türk Dili ve Edebiyatı bölümünden -bir vakıf üniversitesinden- mezun oldum. Askerliğimi uzun dönem yedek subay olarak yapmak istiyorum çıkma ihtimali nedir? Askerlik şubesinde bir askerle konuştum sırasıyla; uzun dönem istemenin önemli olduğunu , toefl kpds gibi sınavlara girmiş olmak -ingilizce bildiğine dair- son olarak ta transkript notu nun iyi olması gerektiğini -dört üzerinden üç gibi - söyledi doğruluğu nedir? cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim :)

• quote:

Orijinalden alıntı: ataratar90

Merhaba arkadaşlar Haziran 2014 de Türk Dili ve Edebiyatı bölümünden -bir vakıf üniversitesinden- mezun oldum. Askerliğimi uzun dönem yedek subay olarak yapmak istiyorum çıkma ihtimali nedir? Askerlik şubesinde bir askerle konuştum sırasıyla; uzun dönem istemenin önemli olduğunu , toefl kpds gibi sınavlara girmiş olmak -ingilizce bildiğine dair- son olarak ta transkript notu nun iyi olması gerektiğini -dört üzerinden üç gibi - söyledi doğruluğu nedir? cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim :)

Alıntıları Göster
    iktisat mezunu olupta uzun dönem askere giden varmı arkadaşlar yakınlarda tanıdığınız falan iktisat mezunuyum uzun dönem istedim inşallah olur

• quote:

Orijinalden alıntı: fatihdemirbilekk

iktisat mezunu olupta uzun dönem askere giden varmı arkadaşlar yakınlarda tanıdığınız falan iktisat mezunuyum uzun dönem istedim inşallah olur

2 sene once giden tanidigim vardi iktisat mezunu, cok zor bir sinir karakolunda yapti gerci..
  • fatihdemirbilekk F kullanıcısına yanıt
    Yaklaşık 4-5 ay önce Mardin´nin hudut karakolunda askerliğimi yaparken bi zırhlı birlik asteğmeniyle tanışmıştım İktisat mezunu
  • Arkadaşlar okul zorlu onu biliyorum ama branş olarak piyade asteğmen nasıldır ?

Yedek subay çıkanların branşları nedir
  • fatihdemirbilekk F kullanıcısına yanıt

Şu an Türk dili ve edebiyatı öğrencisiyim kpss veya uzun dönem gidip subay olmak istiyorum siz bilgi alabildiniz mi acaba

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.