Şimdi Ara

Ybs geleceği (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
1
Favori
3.709
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: Guest-6EC589E64

Saçma sapan bir bölüm. Son zamanlarda iyice şişirildi. Ancak piyasada hiç bir iş karşılığı yok. İşletme Mühendisliği bile MFden öğrenci alırken müfredatına nesne yönelimli programlama ve algoritma gibi dersler koyup EA öğrencileri için Bilgisayar mühendisliğine alternatif/rakip bir bölüm yapmaya çalışmışlar. Tabii ki olmamış.
    Hocam her konuya girip MIS kötülüyorsun, rakip elemeye çalıştığını düşünmeye başladım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam ybs iş ilanı nedir tam olarak

• iDenis kullanıcısına yanıt
    yok ben bilgisayar mühendisliği okuyorum zaten.
  • Ülkemizde en iyi yerlerde okunulması gereken bir bölüm olarak görüyorum. Örneğin Boğaziçi. Orda okuyuokuyup
    p da işsiz kalan yoktur ve iyi yerlerde çalışırlar. Yurt dışında özellikle de Amerika, Almanya, Hollanda gibi ülkelerde çok popülerdir çünkü teknolojileri ve mevcut iş olanakları acisindan gerekli bir bölümdür.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ceratosaurus

Ülkemizde en iyi yerlerde okunulması gereken bir bölüm olarak görüyorum. Örneğin Boğaziçi. Orda okuyuokuyup
    p da işsiz kalan yoktur ve iyi yerlerde çalışırlar. Yurt dışında özellikle de Amerika, Almanya, Hollanda gibi ülkelerde çok popülerdir çünkü teknolojileri ve mevcut iş olanakları acisindan gerekli bir bölümdür.
    Kesinlikle doğru hocam yazdıkların. Özellikle de saydığın ülkerlerde popüler gerçekten.
    Hocam Başkent YBS yazsam işsiz kalır mıyım?

• Avukat ilanına 200 kişi başvuruyor :d

• quote:

Orijinalden alıntı: internationalrelations

Hocam bir şey diyemem buna maalesef, hiçbir bilgim yok üniversite ve senin hakkında. Hiçbir bölüm ve üniversite için cevabı yok bunun olmaz ki

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iDenis -- 23 Temmuz 2019; 17:15:42 >
  • "Geleceği yok" diyenler; kime göre, neye göre? Sen sadece dersleri verip sınıfı geçmeye bakarsan hiç ama hiçbir yerde iş bulamazsın, sürünürsün. Arkadaşım özelde burssuz okuyor, üzerine ortalaması 2. Ancak 3.60 ortalama yapanlardan daha becerikli, dolu dünya sertifikası var. Bu yaz sadece Türkiyenin değil dünyanın da önde gelen firmalarından birinde İSTEĞE BAĞLI staja kabul edildi. Maaşını da stajyer olarak değil normal yeni başlayan olarak alıyor, daha ikinci sınıfta. Başvuranlar arasında BOUN YBS öğrencisi de vardı ama üniversitenin, ortalamanın hükmü bir yere kadar geçiyor. Önü oldukça açık bir bölüm, ben kendim görüyorum. O iş ilanlarına başvuranların çoğu yeterlilikleri bile sağlayamadıkları halde, çaresizlikten başvuruyorlar. Sağlam bir şekilde yazılım dillerini öğrenir, kodlamada kendini geliştirir, dahası spesifik bir alan seçip eğitimin süresince kendini o alanda uzmanlaştırırsan seni kapmak için sıraya girerler. Ayrıca bu bölümden mezun olup arkadaşlarıyla kendi şirketini kurmuş ve gayet iyi paralar kazanan kişiler de tanıyorum. Bence geleceği oldukça açık.

Linkedin girin arama bölümünü Türkiye yönetim bilişim sistemleri veya MIS yazıp ii ilanlarına tıklayın görürsünüz hocam

• quote:

Orijinalden alıntı: Penanggalan

Linkedin girin arama bölümünü Türkiye yönetim bilişim sistemleri veya MIS yazıp ii ilanlarına tıklayın görürsünüz hocam
    Hocam öyle aramayacaksın iş tabi ki Öyle olur mu dümdüz, İş analisti, data analisti, belki SAP uzmanı, danışman gibi bir sürü şey var MIS yazarak iş aranmaz öyle bir sistem yok. Staj bulurken de kimse MIS okuyan stajyer diye aramıyor siz başvuruyorsunuz kabul ediliyorsunuz. O şekil iş aramayın yani çok yanlış.

Siteye hiç girip baktınız mı bilmiyorum ancak Yönetim bilişim sistemleri diye arattığınız zaman zaten "İş analisti, data analisti, SAP uzmanı" diye ilan çıkıyor

• quote:

Siteye hiç girip baktınız mı bilmiyorum ancak Yönetim bilişim sistemleri diye arattığınız zaman zaten "İş analisti, data analisti, SAP uzmanı" diye ilan çıkıyor
    Evet zaten ben en bilinenleri örnek verdim hocam. Onlar sadece klasik ilanlar, belki sen finansçı olacaksın, data science alanında gelişmek isteyeceksin, project manager olmak isteyeceksin. Birçok şey var

• Up

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-6EC589E64

Saçma sapan bir bölüm. Son zamanlarda iyice şişirildi. Ancak piyasada hiç bir iş karşılığı yok. İşletme Mühendisliği bile MFden öğrenci alırken müfredatına nesne yönelimli programlama ve algoritma gibi dersler koyup EA öğrencileri için Bilgisayar mühendisliğine alternatif/rakip bir bölüm yapmaya çalışmışlar. Tabii ki olmamış.
    Katılıyorum

• almanyalidoktor kullanıcısına yanıt
    siz ne yazıcaksınız hocam

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Arkadaşlar burada kimseyi ifşalamam ama burda bölümü kötüleyen bazı arkadaşlar bana özelden bölümü düşünüyorum öneriyor musunuz yazıyor.
  • quote:

Ben de arattım hocam. Ceng'ten cok daha fazla aramaa sonucu çıkıyor
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.