Şimdi Ara

Yazın sonuna kadar bitirmeyi planladığım kitaplar (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
56
Cevap
3
Favori
1.108
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Yazın iş bulamazsam benim de hayalim kitap okumak.İştahım kabardı bile
  • Diriliş'in 400. sayfasına gelmiş bulunmaktayım. Gerçekten harikulade kitapmış. Bittiği gibi Şu Çılgın Türkler'e de başlamayı düşünüyorum.
  • En sonunda Diriliş ve Komünist Manifesto'yu bitirebildim. Birazdan Dava'ya başlayacağım.
  • Bende kendi listemi yazayım o halde:

-Silmarillion
    -Hobbit(2. defa)
    -Hurinin Çocukları(2. defa)
    -Roverandom
    -Tehlikeli Diyardan Öyküler
    -Sigurd ve Gurdun efsanesi
    -Lotr 2-3
    -Kralların Çarpışması 1-2
    -Kılıçların Fırtınası 1-2
    -Kargaların Ziyafeti 1-2
    -Dönüşüm
    -Hayvan Çiftliği
    -Rüzgarın Adı

Hadi bakalım..
  • Dersler bitip eve dönünce bir liste yapmıştım.2 tanesini okudum bile.

- Charles Dickens - İki Şehrin Hikayesi ✔
    - Charles Bukowski - Ekmek Arası ✔
    - Şevket Süreyya Aydemir - Tek Adam(Cilt I)
    - Şevket Süreyya Aydemir - Tek Adam(Cilt II)
    - Şevket Süreyya Aydemir - Tek Adam(Cilt III)
    - Dostoyevski - Budala
    - Ingvar Ambjörnsen - Beyaz Zenciler
    - Suzanne Collins - Açlık Oyunları
    - Suzanne Collins - Ateşi Yakalamak
    - Suzanne Collins - Alaycı Kuş
    - Henryk Sienkiewicz - Ateş ve Kılıç

Bunlar elimde olanlar.Bunları bitirince okumak istediğim başka kitaplar var.Ama bunları bitirmeden yeni bir kitap almak istemiyorum.
    Hadi bakalım.Herkese iyi okumalar.

:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The Ugly -- 5 Haziran 2013; 23:11:30 >
  • bi listede benden

tess geritsen-cerrah
    john steinbeck-inci
    goethe-genç werther in acıları
    jose saramango-körlük
    nikos kazancakis-zorba
    jean-paul sartre-bulantı
    gabriel garcia marquez-kolera günlerinde aşk
    gabriel garcia marquez-yüzyıllık yalnızlık
    balzac-goriot baba
    orhan pamuk-cevdet bey ve oğulları
    orhan pamuk-sessiz ev
    robert jordan-kaos lordu
    robert jordan-kılıçtan taç
    george r. r. martin-ejderhaların dansı kısım 1
    george r. r. martin-ejderhaların dansı kısım 2
    mustafa kemal ATATÜRK-nutuk
    turgut özakman-şu çılgın türkler
    soner yalçın-efendi beyaz:türklerin büyük sırrı

sıralama değişebilir.ama tümünü okumayı hedefliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hsann

Finaller bitse de yaylanın mis gibi havasında doya doya kitap okusam. Geçen yaz 40 a yakın kitap okumuştum. Bu yaz hedefim 50 kitap. Bence sen de gözünde fazla büyütme. Eğer her gün aksatmadan belli bir saat okursan bitirebileceğini düşünüyorum.

Mersin'de bir akrabanın yaylasına gitmiştim

Hala aklımda yaw

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bazı işler dolayısıyla ara vermek zorunda kaldım. Salı gününden itibaren boşum kısmetse
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sucuklu Menemen

quote:

Orijinalden alıntı: biohard35

quote:

Orijinalden alıntı: ne menem şey

George Martin'leri ve Metro'yu çıkar bence hocam, daha rahat bitsin. Onları okuyacaksın da ne olacak? Benim böyle bir listem olsa, bu bahsettiğim kitapların sayfasını bile çevirmem, harcayacağım zamana acırım -o 2 kitap ve benzerleri için diyorum-

Seni gibiler yüzünden klasiklerden nefret ettim. Arkadaşım sanane adam istediğini okur .

Arkadaş o kitapları okumanın çok faydası olmayacağını belirtmeye çalışmış ancak pişman etmişsiniz arkadaşı. Her kitabın değeri aynı değildir. Bu fantastik kitapların büyük bir kısmı bir hobiden öteye geçemez diye düşünüyorum. Ne kadar kitap okunduğu değil ne okunduğu önemlidir.

Kime göre değerli değil bana açıklarmısın kitabın değerini kim belirliyor?
    Bir gabriel garcia marquez neden klasik olamıyor? Klasik alımları durmuş mu artık alım yapılamıyor mu ? Yada bir kitap çok satıyor diye niye hemen saldırıyorsunuz kitabın "değerleri olması" için az mı satması gerekiyor?

Bu klasik okuyanlarda bir ego var çözemedim ne zaman bir kitap önerisi istense hemen fantastik kitap önerenlere saldırıyorlar.Güzel kardeşim sanane ,isteyen istediği kitabı önerir bırakın şu insanların yakasını artık.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

George Martin'leri ve Metro'yu çıkar bence hocam, daha rahat bitsin. Onları okuyacaksın da ne olacak? Benim böyle bir listem olsa, bu bahsettiğim kitapların sayfasını bile çevirmem, harcayacağım zamana acırım -o 2 kitap ve benzerleri için diyorum-

Seni gibiler yüzünden klasiklerden nefret ettim. Arkadaşım sanane adam istediğini okur .

Arkadaş o kitapları okumanın çok faydası olmayacağını belirtmeye çalışmış ancak pişman etmişsiniz arkadaşı. Her kitabın değeri aynı değildir. Bu fantastik kitapların büyük bir kısmı bir hobiden öteye geçemez diye düşünüyorum. Ne kadar kitap okunduğu değil ne okunduğu önemlidir.

Bir gabriel garcia marquez neden klasik olamıyor? Klasik alımları durmuş mu artık alım yapılamıyor mu ? Yada bir kitap çok satıyor diye niye hemen saldırıyorsunuz kitabın "değerleri olması" için az mı satması gerekiyor?

Bu klasik okuyanlarda bir ego var çözemedim ne zaman bir kitap önerisi istense hemen fantastik kitap önerenlere saldırıyorlar.Güzel kardeşim sanane ,isteyen istediği kitabı önerir bırakın şu insanların yakasını artık.

Yahu kardeşim söylermisin nerede fantastik kitap okuyanlara laf etmişim. Sadece okunacak daha iyi kitapların olduğunu belirttim o kadar. Saydığım üç yazar da 20. yüzyıl yazarı ayrıca, sana gidip de 19., 18. yüzyıl eserlerini de saymadım. Ayrıca fantastik eserden kasıtım sadece fantastik olan kitaplardı. Yoksa 1984 gerçek bir dünyada geçmiyor yani.

Kitabın değeri sana kattığıyla ölçülür.

Ayrıca Marquez'e de bir şey söylesiğimi hatırlamıyorum.

Fantastik kitaplar hayal gücümü ,okuma hızımı, kelime haznemi geliştiriyor ve zevkli zaman geçiriyorum bu benim içim yeterli.
    Ben sadece marquez neden klasik olamıyor onu sorguladım, sen fantastiklere laf etmedin ama ustte benım alıntıladığım kişi etmişti,sende onu savunduğun için cevap verme isteği oluştu içimde.

Ben yeri gelir klasik dediğiniz kitaplarıda okurum ama birşeyler katması için değil zevk için.

• quote:

Orijinalden alıntı: Oberyn

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Yahu kardeşim söylermisin nerede fantastik kitap okuyanlara laf etmişim. Sadece okunacak daha iyi kitapların olduğunu belirttim o kadar. Saydığım üç yazar da 20. yüzyıl yazarı ayrıca, sana gidip de 19., 18. yüzyıl eserlerini de saymadım. Ayrıca fantastik eserden kasıtım sadece fantastik olan kitaplardı. Yoksa 1984 gerçek bir dünyada geçmiyor yani.

Kitabın değeri sana kattığıyla ölçülür.

Ayrıca Marquez'e de bir şey söylesiğimi hatırlamıyorum.

Fantastik kitaplar hayal gücümü ,okuma hızımı, kelime haznemi geliştiriyor ve zevkli zaman geçiriyorum bu benim içim yeterli.
    Ben sadece marquez neden klasik olamıyor onu sorguladım, sen fantastiklere laf etmedin ama ustte benım alıntıladığım kişi etmişti,sende onu savunduğun için cevap verme isteği oluştu içimde.

Ben yeri gelir klasik dediğiniz kitaplarıda okurum ama birşeyler katması için değil zevk için.

Alıntıları Göster
    Klasik kitaplar da okumamış olsam bu afra tafrayı bir şey sanacağım.Ne aydınlanma geldi ne hayatımda bir şey değişti.Okurken verdiği zevke baktım.Ama anlatamıyorsun işte.İki sosyal mesaj veriyor diye bir klasikler kitap gerisi çöp gözlerinde.Bir Metro 2033 okusalar misal allahını görecekler mesajın ama önyargı işte.Faydacı zihniyeti anlamıyorum kitaptan salt fayda beklemeyin (zira öyle bir olay yok) okurken verdiği hazza bakın biraz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Albert Camus

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    O mesajın bir kısmı size,bir kısmı ise savunduğunuz arkadaşa yani mesajdaki her şey size söylenmiş değil ilgilendiren kısmı üstünüze alının kafi.Demeye çalıştığınız "okunacak daha iyi kitaplar olduğu" neye göre belirleniyor?Zira fantastik/bilimkurgu türlerini okumadan karar verdiğinizi düşünüyorum(okuduğunuz kitap alternatif bir dünyada geçse de kastettiğim daha uçuk ögeler içeren kitaplar).Şuan okuduğunuz kitabı ben de okudum tamam güzel kitap ama yukarıda örneğini verdiğim Metro 2033'e göre "okunacak daha iyi kitaplar" kategorisinde olduğu diğer kitaplar okunmadan nasıl söylenebilir misal? Zira bu türe dil uzatan arkadaşlar genelde bu türle tanışmamış önyargılı arkadaşlar.Söylediğinizden değil tabii Metro arkadaşın okunacaklar listesinde olduğu ve savunduğunuz arkadaşın "çıkar" dediği bir kitap olduğundan sadece bir örnek ama yukarıdaki cümlenizle fantastik\bilimkurgu türünün genelini kastettiğiniz aşikar.Kitaptan salt fayda beklentiniz "Okunacak daha iyi kitaplar var." cümlenizdeki önyargıyla çıkarılabilecek bir sonuç hayal gücümün ürünü değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sentez* -- 9 Haziran 2013; 15:08:58 >

• Kim hangi türü seviyorsa onu okusun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • LOTR tek cilt ve game of thrones ilk kitabını tüm yaz okuycam bende.
  • Forever fantastik kitaplar.

Klasik hastalarıyla uğraşmaya değmez böyleler yüzünden Klasik kitap almıyorum elime artık. Fantastik kitapların verdiği keyfi hiçbir kitap veremez.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.