Şimdi Ara

Edit (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
1
Favori
1.583
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

• Gıda mühendisleri asgari ücretin bir tık üstüne çalışıyor.
  • Ankaratıplı kullanıcısına yanıt
    doktor o kadar alamaz zaten. bu hayallerle girdiysen boşa ümitlenmişsin demektir. döner olmasa hastanedeki herhangi bir personel kadar alırsın. döner de her ay yatmaz. yılda 3-4 ay allah ne verdiyse

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Avatarım Ağır Çekim kullanıcısına yanıt

o kadar mı kötüEdit 

ne kadar alıyor doktor

Söylediğim mühedis maaşı yalandır diyen varsa şüphe eden olursa 1000 TL ksrşılığında bütün hepsinin bordrosunu gösteririm.

Tıpta maaşlar çok farklı aile hekimi bazı uzmandan fazla alıyor pratisyen aile hekimi kadar almıyor. Mikrobiyoloji de döner yok baya az alıyor, dahiliyeci 12 filan alıyor diye duydum.. Çok karışık sizin oralar. Prof 15 filan alıyor diyorlar(döner dahil mi bilmiyorum).

Ama özel hastane doktorları parayı para sayma makinesinde sayıyor öyle düşün onu hedefle :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MurexThedesa -- 11 Mayıs 2021; 1:58:48 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MurexThedesa

Söylediğim mühedis maaşı yalandır diyen varsa şüphe eden olursa 1000 TL ksrşılığında bütün hepsinin bordrosunu gösteririm.

Tıpta maaşlar çok farklı aile hekimi bazı uzmandan fazla alıyor pratisyen aile hekimi kadar almıyor. Mikrobiyoloji de döner yok baya az alıyor, dahiliyeci 12 filan alıyor diye duydum.. Çok karışık sizin oralar. Prof 15 filan alıyor diyorlar(döner dahil mi bilmiyorum).

Ama özel hastane doktorları parayı para sayma makinesinde sayıyor öyle düşün onu hedefle :)

yoo hocam size yalan demiyorum mezun olduğunuz yılı falan söylerseniz belki daha anlaşıılır olur

gidipde 100-150binlik okuldan mezun olup bu zamanda hem de türkçe veren bir okuldan 12-15 almaları saçma o zaman çoğusu halen iş aramaz olurdu

çoğu iş bile bulamıyor eskisi gibi değil ne olursa olsun bir işe gir sonra ilerlersin

sizin dediğiniz çok iyi yazılımcı olanlardı ona kalırsan alaycı mühendisler de var onlar da baya iyi alıo

Ben 2012 Yılında 20K ile girilen bir bölümden mezun oldum o dönem devlet tıp fakülteleri 9-10K larda kapatıyordu.

Benim bölümüm ingilizceydi evet.
    Toplam iş tecrübem 5 yıla yakın.

Yani 28 yaşındayım.
    Resim tam görünmüyor ama burada biri 21 Milyar biri 23 milyar alıyor görünüyor 😅
    Doktorlar alsın da zaten, hele de şu pandemi de...
  • evet hocam siz tam zamanında hatta iyi zamanda mezun oldunuz ve çok iyi bir okulda da olduğunuzu düşünüyorum

hep öyle değil midir yeni bir şey çıkar ilk girenler en iyi yerlere girer sona kalanlar en kötülerini alırlar ya öyle bir sistemdeyiz

2008 yılı kontenjan kılavuzunda 2130 olan Bilgisayar Mühendisliği kontenjanları 1000 artışla 3130 olmuştur. (2000 yılında da 400 kontenjanı vardı)

ve bilgisayar mühendis sayısı da 2bindi sizin zamanınızda o alanda iyi eleman bulmak çok çok zordu şimdi kontenjanı 11bin ve mat ve yazılım kontenjanı da 4bin

şimdiki çalışanların çok büyük kısmı maalesef düşük boyutta ve kontenjan ne kadar artarsa o kadar durum kötüye gidecek

Edit

https://www.cbiko.gov.tr/projeler/uni-veri?process=sectionProfile&sectionProfile=216&variables=3

• aile hekimlerine ayrıcalık var hocam bizde biri 25 diğer 31 alıyor burda

tüm dünyada aile hekimi en düşük ücreti alır hatta pratisyenden bile burası bir farklı en yüksek ücreti onlar alıyor

işin garibi var teğmen tabip olursun(gata çıkşlı doktor) aldığı miktar 16-17 ile başlar

adalet bakanlığına bağlı adli tıp asistani 15-20 uzmanı da 25+alır

ama bir kalp cerrahi ya da beyin cerrahisi 10-15 alır dahiliyeci ya da temel bilimler 8-10 alır

döner sizin dediğiniz gibi bazı hastanede çok iyi yatar(şehir hastaneleri) geriye çoğu hastanede yatmaz bile

• Valla 10 bin lira fena değil ama iyi bi fiyat da değil paramızın değeri çok düştü maalesef

Asgari ücretle nasıl yaşıyorlar orasını ben de bilmiyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yani hocam siz aşırı derece kontenjan var ve daha da artmaya başlıyor

2000den 2010a kadar toplam bilgisayar mühendisi mezununu biz artık 1 yılda mezun edeceğiz

önceden kişi sayısı ve bu işi bilen sayısı çok azdı elbette pazar büyüyor ama mezun sayısı çok hızlı artıyor ve artık bilgisayar ya da yazılım okumalarına bile gerek yok online kurs olsun çeşitli (google sertifikası) gibi sertifikalarla sizin zaman gibi şanslı olamayacaklar

keza diğer tüm meslekler için geçerli

Haklısınız ama yurtdışı imkanı biraz daha fazla. Şimdi sınava girsem mühendislik seçeceksem yine Yazılımı seçerdim sanırım. Diğer mühendislik dalları daha çetrefilli geliyor bana.
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.