Şimdi Ara

Yazılımcılar Türkiye’yi terk ederken (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
59
Cevap
9
Favori
5.313
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
27 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
    3000 Euro icin kimse donmez

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bestanealtcizgi -- 15 Kasım 2018; 15:18:50 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: auron88

bu konudan haberim olmadan bende benzer bir konu acmistim bilisim sektorundekilerin Hollandaya kolay goc edebildiklerini yazmistim

https://forum.donanimhaber.com/avrupaya-kapagi-atmak-isteyen-it-ci-veya-programcilar-iceri--135831524
    Merhaba,

Hollanda'da goc etmis yazilimciyim. Actiginiz baslikta yazdiklariniz %100 dogru degil, basliga da cevap yazilamiyor.
  • bestanealtcizgi B kullanıcısına yanıt
    dogru olmayanlari soylerseniz duzelteyim. yada siz isin icinde olarak bu yonlu hareket etmek isteyen ama ne yapacagini bilmeyenlere ilham olmak icin bir baslik acabilirsiniz

selamlar
  • Aynı benim sonuma benziyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: auron88

dogru olmayanlari soylerseniz duzelteyim. yada siz isin icinde olarak bu yonlu hareket etmek isteyen ama ne yapacagini bilmeyenlere ilham olmak icin bir baslik acabilirsiniz

selamlar
    tekrar merhaba,

konuda mentionlamissiniz ama oraya cevap yazilamiyor, mention atmanizin faydasi yok. en azindan benim kullanicim icin. neden boyle bilmiyorum, forum yonetimi/kurallari icin mantik aramayi biraktim.

sadece high skill immigrant ( kennismigrant ) vizesi ile gidilmiyor, kennismigrant vizesi ile isler daha kolay o baska.
    verdiginiz maas bilgileri de tam olarak dogru degil. 30 yas alti ve yuksek lisans varsa eger yillik brut 37k dan biraz fazla, 30 yas ustu icinse egitime bakilmadan yillik brut 54k civari is kontrat alinirsa kennismigrant gecerli oluyor. Aylik maas ile hesaplamak dogru degil, isin icine tatil parasi girdiginde ortalik karisiyor. Benim bu bahsettigim yillik brut maaslara ise tatil parasi dahil.

Bilisimcilerin Hollanda'ya kolay gitmesinin sebebi ise maas degil. Yine kennismigrant sartlarindan birisi size yukaridaki kontrati onerecek sirketin ind ( gocmenlik burosu ) tarafindan taninan sponsor sirketlerden birisi olmasi ve Hollanda icinde eleman bulamadigi icin disaridan adam getirmek istedigini kanitlamasi lazim. Kisaca donerci akrabaniz gel ben sana yillik 54k vermis gibi yapayim derse de kennismigrant vizesi almak mumkun degil. Bununla beraber son 2 yildir Hollanda sinirindan en az 150 km uzakta yasama kosulu da var. Neyse bu detaylar zaten ind sayfasinda var.

baslik acmaya kalktim bir kez, "benim kayincomun bacanaginin halasinin kizi da ordaymis, kacak calisip ayda bi milyon avro kazaniyormus, nasil oluyor o is" diye sorular geldi. Bir daha tovbe ettim.

• quote:

Orijinalden alıntı: bestanealtcizgi

tekrar merhaba,

konuda mentionlamissiniz ama oraya cevap yazilamiyor, mention atmanizin faydasi yok. en azindan benim kullanicim icin. neden boyle bilmiyorum, forum yonetimi/kurallari icin mantik aramayi biraktim.

sadece high skill immigrant ( kennismigrant ) vizesi ile gidilmiyor, kennismigrant vizesi ile isler daha kolay o baska.
    verdiginiz maas bilgileri de tam olarak dogru degil. 30 yas alti ve yuksek lisans varsa eger yillik brut 37k dan biraz fazla, 30 yas ustu icinse egitime bakilmadan yillik brut 54k civari is kontrat alinirsa kennismigrant gecerli oluyor. Aylik maas ile hesaplamak dogru degil, isin icine tatil parasi girdiginde ortalik karisiyor. Benim bu bahsettigim yillik brut maaslara ise tatil parasi dahil.

Bilisimcilerin Hollanda'ya kolay gitmesinin sebebi ise maas degil. Yine kennismigrant sartlarindan birisi size yukaridaki kontrati onerecek sirketin ind ( gocmenlik burosu ) tarafindan taninan sponsor sirketlerden birisi olmasi ve Hollanda icinde eleman bulamadigi icin disaridan adam getirmek istedigini kanitlamasi lazim. Kisaca donerci akrabaniz gel ben sana yillik 54k vermis gibi yapayim derse de kennismigrant vizesi almak mumkun degil. Bununla beraber son 2 yildir Hollanda sinirindan en az 150 km uzakta yasama kosulu da var. Neyse bu detaylar zaten ind sayfasinda var.

baslik acmaya kalktim bir kez, "benim kayincomun bacanaginin halasinin kizi da ordaymis, kacak calisip ayda bi milyon avro kazaniyormus, nasil oluyor o is" diye sorular geldi. Bir daha tovbe ettim.

Selam,

"30 yas alti ve yuksek lisans varsa eger yillik brut 37k dan biraz fazla, 30 yas ustu icinse egitime bakilmadan yillik brut 54k civari"

yazmissiniz, 30 yas alti ve yuksek lisansi olmayanlarin girdigi herhangi bir kategori var mi acaba? Yoksa biz high skill sayilamiyor muyuz onlarin olcegine gore?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Yirikalische

quote:

Orijinalden alıntı: bestanealtcizgi

tekrar merhaba,

Selam,

"30 yas alti ve yuksek lisans varsa eger yillik brut 37k dan biraz fazla, 30 yas ustu icinse egitime bakilmadan yillik brut 54k civari"

yazmissiniz, 30 yas alti ve yuksek lisansi olmayanlarin girdigi herhangi bir kategori var mi acaba? Yoksa biz high skill sayilamiyor muyuz onlarin olcegine gore?

Alıntıları Göster
    Merhaba,

yillik 54k+ olursa yas ve egitim kosuluna bakilmiyor. Eksik ifade etmisim

"30 yas alti ve yuksek lisans varsa eger yillik brut 37k dan biraz fazla, yas ve egitime bakilmadan yillik brut 54k civari"

daha dogru bir tanimlama olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-C0609E675

3000 Euro icin kimse donmez
    katılıyorum
  • bir bilgisayar-yazılım mühendisi adayı olarak söylüyorum ki imkanını bulduğum an gitmessem oracıkta can vereyim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: crux07

bir bilgisayar-yazılım mühendisi adayı olarak söylüyorum ki imkanını bulduğum an gitmessem oracıkta can vereyim.
    yazılımcılar yurt dışında çok kazanıyor.
  • bi biz muhasebeciler gidemiyoruz
    adamlarda vergi kaçırma yok ki !
  • quote:

Orijinalden alıntı: kuzgun_

bi biz muhasebeciler gidemiyoruz
    adamlarda vergi kaçırma yok ki !
    abd git benzin pompacısı ol daha çok kazanıp, onurlu yaşarsın.
  • ComradeMRX kullanıcısına yanıt
    abd değilde.. avrupa'yı kabul ederim hem de hiç düşünmeden ...
  • Biz de enayi gibi hukuk okuduk. Türkiye'de bile geçmiyor Türk Hukuku, Avrupa'da ancak taksi şöförlüğü yaparız. Vizyonuma edeyim. :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: abeed

Biz de enayi gibi hukuk okuduk. Türkiye'de bile geçmiyor Türk Hukuku, Avrupa'da ancak taksi şöförlüğü yaparız. Vizyonuma edeyim. :)
    kanada tarafına bak hocam
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.