Şimdi Ara

Yazılımcı İçin Seçim (Macbook Pro - Macbook Air - Surface Pro 3)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
2.292
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Şu anki sistemim

Asus 14 inç Dokunmatik bir laptop sanırım s400 lü birşey

i5 3317U işlemci 1.70 Ghz
    8gb ram
    128 ssd
    win 8.1 pro kurulu cihazda, 23 inç bir monitöre bağlı ofiste, aslında cihazımı sorunsuz kullanıyorum.

Fakat bir kaç arkadaşımda macbook pro kullandıklarını gördüm.

Yazılım işi yapıyorum, front-end back-end işler.

Kullanıdığım programlar Visual Studio - -sql server managment photshop vb...

Arkadaşım mac cihazına bir program ile win8 kurmuş ve tek ekrandan visual studio yada windows ta çalışan herhangi bir uygulamayı mac tarafındaymış gibi kullanıyor. Bu özellik çok hoşuma gitti.

Tek düşündüren, ctrl,fn gibi tuş kombinasyonları çok kullanıdğımız için mac te bocaladım açıkçası.

Photoshop kullanırken de trackpad kullanmak resmen zevk verdi ki, şu anki cihazımın track padini kullanmak ölüm gibi.

Mac alırsam, ilk kullanım yeri ofiste kasa niyetine olacak ve hemen monitörden çıkarıp sturbox ta da kullanmaya devam edebilmeliyim

Şimdi macbook pro 13 inç aslında ideal gibi duruyor faka mac book air 13 te çok ince ve hafif.

Yalnız air olanda hdmi girişi yok maalesef ekstra aparat gerekecek hem ofiste hemde bir yerde sunum yaparken. Ekstra bütçe demek.

13 olarak seçtiğim özelliklerdeki air daha ucuza geliyor.

Yoksa hiç mac sevdasına girmeyip surface pro 3 almakmı mantıklı olacaktır. Gerçi onda da 1 tek usb port var :(

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mobilecom -- 23 Haziran 2014; 15:38:36 >

• bence sen gaming laptoplara bak

http://www.ebrarbilgisayar.com/msi-ge60-2oe-295xtr-notebook-pmu291581

bu işini görür
  • quote:

Orijinalden alıntı: mobilecom

Merhaba Arkadaşlar,

Şu anki sistemim

Asus 14 inç Dokunmatik bir laptop sanırım s400 lü birşey

i5 3317U işlemci 1.70 Ghz
    8gb ram
    128 ssd
    win 8.1 pro kurulu cihazda, 23 inç bir monitöre bağlı ofiste, aslında cihazımı sorunsuz kullanıyorum.

Fakat bir kaç arkadaşımda macbook pro kullandıklarını gördüm.

Yazılım işi yapıyorum, front-end back-end işler.

Kullanıdığım programlar Visual Studio - -sql server managment photshop vb...

Arkadaşım mac cihazına bir program ile win8 kurmuş ve tek ekrandan visual studio yada windows ta çalışan herhangi bir uygulamayı mac tarafındaymış gibi kullanıyor. Bu özellik çok hoşuma gitti.

Tek düşündüren, ctrl,fn gibi tuş kombinasyonları çok kullanıdğımız için mac te bocaladım açıkçası.

Photoshop kullanırken de trackpad kullanmak resmen zevk verdi ki, şu anki cihazımın track padini kullanmak ölüm gibi.

Mac alırsam, ilk kullanım yeri ofiste kasa niyetine olacak ve hemen monitörden çıkarıp sturbox ta da kullanmaya devam edebilmeliyim

Şimdi macbook pro 13 inç aslında ideal gibi duruyor faka mac book air 13 te çok ince ve hafif.

Yalnız air olanda hdmi girişi yok maalesef ekstra aparat gerekecek hem ofiste hemde bir yerde sunum yaparken. Ekstra bütçe demek.

13 olarak seçtiğim özelliklerdeki air daha ucuza geliyor.

Yoksa hiç mac sevdasına girmeyip surface pro 3 almakmı mantıklı olacaktır. Gerçi onda da 1 tek usb port var :(

http://www.sadecenotebook.com/asus-vivobook-s551lb-cj019h-ultrabook-pmu302785
    küçük ekran istersenizde
    http://www.sadecenotebook.com/asus-zenbook-ux32ln-r4060h-ultrabook-pmu324178

görüntü olarak mac leri aratmaz...

• 14 inç model arıyor iseniz bu modelleri tavsiye ederim
    İyi performans alırsınız kasa ve servis kalitesi açısından uygun modellerdir
    http://www.notebookadresi.com/asus_k451lb-wx117d_notebook
    http://www.notebookadresi.com/dell_vostro_5470_s20w45c_notebook
    http://www.notebookadresi.com/asus_k451lb-wx115d_notebook

• Eğer Objective-C ya da sadece front end çalışmıyorsan Mac ile macera arama. Bahsettiğin gibi sanal makine ile Windows kullanmak, hele ki yazılım geliştirmek işkenceden başka bir şey olmaz. Hele ki Surface Pro yani bir tablet - pc kırması apayrı bir işkence olur. Yazılımcılık konfor işidir. Bilgisayarında şekil arama. Uzun pil ömrü, dayanıklılık ve özelleştirilebilirlik ara. Örneğin Lenovo ThinkPad serisi. E440 bakabilirsin. Bunları bir yazılımcı olarak söylüyorum.
  • Merhaba arkadaşlar
    Yorumlar için teşekkürler . Öncelikli olarak mobilite uzun pil ömrü ve performans istiyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Wren

Eğer Objective-C ya da sadece front end çalışmıyorsan Mac ile macera arama. Bahsettiğin gibi sanal makine ile Windows kullanmak, hele ki yazılım geliştirmek işkenceden başka bir şey olmaz. Hele ki Surface Pro yani bir tablet - pc kırması apayrı bir işkence olur. Yazılımcılık konfor işidir. Bilgisayarında şekil arama. Uzun pil ömrü, dayanıklılık ve özelleştirilebilirlik ara. Örneğin Lenovo ThinkPad serisi. E440 bakabilirsin. Bunları bir yazılımcı olarak söylüyorum.

Çokta işkence olacağını zannetmiyorum, arkadaşım sharepoint projelerini bile 16gb ramli macpro da sanal makine üzerinde sorunsuz çalıştırıyor ve uygulama geliştiriyor.
  • mobilecom kullanıcısına yanıt
    Elbette tercih meselesi fakat pişman olacağını ben buradan gorebiliyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Eğer 7000 tl civarı bir para vermek istersen sen bilirsin tabi o mac için ama gerçekten gereksiz, bu olayı genelde çok sunum yapanlar sırf havamız olsun babında kullanırlar. Alet mac ya yanına da iphonumu bıraktım mı karizma tamam modu.

yazılım işleri için genelde toshiba dayanıklı cihazlar olarak sık kullanılırlar, sony ve bir nebze lenovo da aynı şekilde.

Tabii karar sizin ama ben olsam herkezden farklı bir cihaz alırım havam daha bir farklı olur, neyse ki ofis ortamlarından kurtuldum kendi işimi yapıyorum:)
  • mobilecom kullanıcısına yanıt
    Elindeki bilgisayarın i7 işlemcilisini 1 hafta önce aldım. Mobilitesi fln gayet iyi bence. Bende programlama için kullanıyorum ve programlama için yetiyorda artıyor bile. Objective c de fln çalışmıycaksan mac almak bence gereksiz. Ha illa mac alıcam diyorsan macbook pro 13 al aldığına değsin. Air ile performans bakımından dağlar kadar fark var. Elindeki pcden de air a geçmek aradaki fiyat farkına değmez bence.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.