Şimdi Ara

Yazılıma sıfırdan başlamak.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
3
Favori
3.368
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • öncelikle başlığın tam olarak yerinde olduğundan emin olamadım.daha çok bilirkişilerin yeri gibi duruyor burası.herneyse :)

ruby ve phyton dillerini öğrenmem önerildi.siz neler önerirsiniz.nerden başlamalıyım.yazılımla ilgili kitaplar faydalı olabilirmi..yorumlarınızı beklıyorum :)

• Yazılıma sıfırdan başlamak.
  • ne yapmak istediğine karar ver (masaüstümü mü web mi mobil mi (mobili önermem) vs..) hangi platformda yazacağına karar ver (linüx windows vs..) daha sonra bir dil seçimi yap, sonra o dil hakkında bir kitap al ama piyasadaki kitapları inceledikten sonra al, internet üzerinden yapılan kitap yorumlara bakma önemli olan kitabı senin seviyende olması senin anlayabileceğin bir dilde yazılmış olması, daha sonra o programla dilinin kitabını aldıktan sonra piyasadaki senin seviyene uygun en az 3 tane algoritma kitabı al, çünkü algoritma becerisidir önemli olan, ayrıca kitap seçimini iyi yap, bir programlama dili kitabından başka bir programla kitabına atlama ya da iki kitabı birlikte yürütmeye çalışma (ben ilk başta iki programlama dili kitabınından gidiyordum mesela :D) tek bir programla kitabı seç orada anlamadığın yerleride internetten araştır (interneti kullanmak alışkanlığı kazanırsın ve bu bir programcı için çok önemli), forumlarda sor anlamadığın yerleri, tabi bunları yaparken öğrendiğin şeylerden yeni şeyler yaratmaya çalış yazıdığın kodlarının nasıl daha minimum kodla yazılacağnı düşün vs..

ayrıca unutma: ilk başta emekleyeceksin sonra yürüyeceksin sonra da koşucaksın kim bilir kendini geliştirirsen profesyonel koşucu olup bu işten para kazanabilirsin ama bu (tabi senin çalışma tempona da bağlı olarak) bayağı bir zaman alacak bir süreç

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deniz caliskan -- 22 Haziran 2017; 21:44:33 >

• masaüstünde takılıyorum phyton öğrenmeye başladım basitten.bi tanede kitap alayım önerdiğiniz gibi..Tamamen farklı bi deneyim benım için,ilk başlarda zorlanacağımdan zerre kadar şüphem yok :))teşekkür ederim değerli yorumunuz için :)
  • vede phyton içinde kitap önerisi alabilirmiyim.biraz araştırdımda olumsuz yorumlarla karşılaştım..tam emin olamadım..başlangıç seviyesi için bu konudada öneri bekliyorum :)
  • madnes53 kullanıcısına yanıt
    python hakkında çok bir bilgim yok piyasadaki python kitaplarını da incelemedim açıkçası, burada başka bir arkadaş yardımcı olabilir sana ama bence bir kaç kitapçı gezip kitapları inceledikten sonra karar vermelisin hangi kitabı alacağına
  • Rizede yazılım kitabı satan dükkan olduğunu sanmıyorum :)
    o zaman buradan bir kaç arkadaştan kitap önerisi isteyeceksin, dh'nin python forumda takıl biraz oradan sorular sor istediğin soruyu sorabilirsn hem bu dilde daha deneyimli arkadaşları python forumunda bulabilirsin ama untuma öenmli olan programcılığın mantığını öğrenmek meslek hayatın boyunca sadece python yazmayacaksın zaten teknoloji sürekli gelişiyor her gün yeni diller kütüphaneler çıkıyor o yüzden bu işin matnığını ve algoritmayı öğrenmelisin ayrıca ingilizceni geliştir ingilizce yoksa bir yerde tıkanırsın sana tavsiyem günde bir buçuk saat programla çalışıyorsan üç saat de ingilizce çalışman gerekiyor
  • anladım hocam..mustafa başerin kitabı için gayet iyi diyolar..ingilizceninde öneminin farkındayım,bilmeyeni adam yerine koymuyolar pek sanırsam :)
  • Başlangıç için programlamanın temellerini ve algoritma oluşturmayı öğrenmen lazım. Daha sonra diller arası geçişler kolay olur. İlk olarak hangi dilden başlamalıyım dersen, aşağıdaki görsel belki işine yarar. Ben java veya python tavsiye ederim.

Yazılıma sıfırdan başlamak.
  • legolasmı alsam ne yapsam :)).anladım hocam..peki bu algoritma ile ilgili farklı 2 kitap uygun olabilirmi..yoksa 1 adet yeterli olurmu?
    başlangıç için Kadir Çamoğlunun algoritma kitabı var onu alabilirsin, bu kitabın avantajları şunlar : bol bol örnek var, bu örneklerin her birinin pseudo code'ları var, ve de bol bol soru var, başlangıç için iyi bir algoritma kitabı; dezavantajları : sadece c#, vb.net ve java ile örneklerin çözümü var ama her pseudo code ve sorular bütün programla dillerinde çözülebilir başlangıç için bunu tavsiye ederim, ayrıca matematiğin çok iyiyse alttaki ikinci linkteki kitabı da alabilirsin

başlangıç için alman gereken kitap :http://www.hepsiburada.com/algoritma-p-KKODLAB05530?magaza=Hepsiburada&wt_gl=cpc.nelk.kitap.pla&gclid=CjwKEAjwm7jKBRDE2_H_t8DVxzISJACwS9WbHNc9J-sVSLrSo4MWnXCa4Uq5kG1aBH9upQ2mhUrW2hoCf_rw_wcB

matematiğin çok iyiyse alman gereken kitap ama ilk verdiğim linkteki kitap bitirmeden bunu başlama matematiğin iyi olsa bile, çünkü bu kitap ağır bir kitap :http://www.dr.com.tr/Kitap/Algoritmalara-Giris/Charles-E-Leiserson/Ders-Sinav-Kitaplari/Universite-Ders-Kitaplari/Matematik/urunno=0000000725327?gclid=CjwKEAjwm7jKBRDE2_H_t8DVxzISJACwS9Wbs6NHKKsy2Yc_MLpdQuwB5KnavAm3ZJHf7NpAl9hY5BoC_RHw_wcB

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deniz caliskan -- 24 Haziran 2017; 14:49:10 >

• matematiğim iyidir..ama hangi seviyedeki matematiği soruyorsun :)..lise mi lisansmı ?
  • aslında kendimde araştırıyorum algoritma kitapları..en az olumsuz yorumu olanı almayı düşünüyorum..sağolun önerileriniz için...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.