Şimdi Ara

Yazılıma 0'dan nasıl başlanır bilgisi olanlar Yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
467
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Yazılım konusunda hiç bir bilgim yok öğrenmek istiyorum nerden nasıl başlamalıyım?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yazılımdan kastınız nedir? Hangi alanda kariyer yapmayı düşünüyorsunuz?
  • Yazılım ve algoritma mantığını kafana en iyi şekilde C# ile oturtabilirsin. Ben öyle yaptım.
  • aliemrey kullanıcısına yanıt
    web site yapmayı öğrenmek istiyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: mrerenimooo

Yazılım ve algoritma mantığını kafana en iyi şekilde C# ile oturtabilirsin. Ben öyle yaptım.

Sonra naptın kardeş. Murat Yücedag tavsiye edersin

C# eğlenceli

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Murat Yücedağ tanımam ben. Bizim okulda hocalarımız vardı.
    Ayrıca bu benim kendi görüşüm
  • Yazılıma sıfırdan başlanır. Çünkü başlayan herkes sıfırdan başlıyor.

Nasıl başlama konusu ise yapmak istediklerinle alakalıdır. Web Programlama ile masaüstü uygulama geliştirme arasındaki fark çok değil.

Frontend, Backend, FullStack olarak bir karar vermen ilk aşamada önemli. "Frontendçi" dediğimiz kişiler sayfaların görünen kısmıyla ilgilenir, görsel düzenlemeler yaparlar, Javascript, CSS, HTML ile haşır neşir olurlar. "Backendçi" arkdaşlar ise server side kod yazan, veritabanı ile çalışan arkadaşlardır. Fullstack developer ise hem backend hem de frontend çalışan arkadaştır. Mesela ben fullstack olarak çalışmayı tercih ediyorum. Tam anlamıyla proje üzerinde emeğim oluyor noktasına virgülüne kadar hakim oluyorum.

Bu konuda karar verdikten sonra; Frontendçi olmak istiyorsan HTML CSS JS öğrenmen gerek. Backend veya fullstack olarak çalışmak istiyorsan;

Öğrenmen gereken ilk şey algoritmadır. Bir şeyin mantığını kavradıktan sonra kullandığın araç önemli değildir. Tabi bazı işler için o konuya özel aletler varsa onları kullanmak daha mantıklıdır.

Başlarken; algoritmalar ve temel programlama eğitimi alınmalı. Bu sırada bir dil taraftarlığı yapmamak gerekiyor.

En basitinden iki sayıyı toplamayı adım adım yapmayı bilmiyorsan istediğin kadar programlama dili bil gene de iş yapamazsın.

O yüzden algoritma ve temel programlama eğitimi iyi bir başlangıç olacaktır.

İlerlemeye başlayınca ister istemez bir dil belirleyip ilerleyeceksin. Bu konuda ise taraftar olmamak lazım, günümüzdeki popüler dillerin hepsi platformdan bağımsız ve Mobil, Masaüstü ve Web programlama imkanı sunuyor. Bu konuda ise ben geleceğin Javascriptte olduğunu düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ElwinVanDyke -- 17 Mayıs 2017; 17:42:57 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.