Şimdi Ara

Yazılım yükleme %97 de kalıyor devam etmiyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
4.495
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arcelik as 810 model d-smart uydu alıcısını bir arkadaşdan aldım.

Cihazı fişe takar takmaz yazılım güncelleniyor mesajı çıkıyor ve yazılım %97 kadar devam ediyor. Ancak %97den sonra kurulum devam etmiyor.Sanki bu noktadan itibaren kilitleniyor.
    Müsteri hizmetlerini aradım anten ayarlarından oluyor dedi.Ancak normal fta bi uydu alıcımla turksat kanallarında sorun yok. Hatta başka bir canaktada da denedim yine %97 de kalıyor.Dayzet iptal edip direk lnb den bagladım yine olmadı .1 saat kadar bekledim sonuç aynı.
    uydunun ekranında saat filan da cıkmıyor. yalnızca stand by ve mail ledleri yanıyor.

Bu sorunun bir çözümü var mı?
    Günceleyi iptal etme imkanı var mı?

• mh ara uydu kablosunu takmadan sana bir yol göstermesi lazım. Elle birşeyler girip sonra yükleme yaptıracak.
  • cihazın fişini çek, az bekle tak. cihazdın ön tarafında 3 ışık yanıp sönecek. tekrar yandığında 2685 tuşla( normal yazılım 2485 ten yüklenir) bir menü gelecek. hiçbir şeyi değiştirmeden tüm seçenekleri okeyle. yazılım yüklemeye başlar. bence bu sorununu çözer.

not: yazdığım gibi yaparsan,sorun çıkmadan yüklenmesi gerekir.uzun zamandır yazılım yüklemesi yapmadığımdan, bir yerde hata yapmış olabilirim. düzelme olmazsa bilgi ver,doğrusunu öğrenip yazarım.
  • mrb

cevaplar için tşk

hemen akşam denecegim.

normalde fişe takar takmaz yazılım otomatik yüklemeye başlıyor.
    müşteri hiz. bir defa aradım bir bayan cıktı anten ve kablo ayarlarınızdan dedi bıraktı. olmassa dediğiniz gibi yapıp tekrar arayacagım.
    zaten sinyal almamış olsa nasıl %97 ye kadar yükleyecek .Ezbere hep aynı şeyleri söylüyorlar fişi cıkar tak anteni tak bekle ...:)

Başka bir arkadaş da makinenin yazılımı üzerine aldıgını ancak unpack yapamadıgını yazmışdı
  • mrb

aşagıdaki işlemi uygulayamıyorum

benim makinede bir defa 3 adet led yanıyor arkasından 1 defa stand by ledi yanıyor.ve direk yazılım yükleme ekranı geliyor.çzel menüye ulaşmak icin geri geri tuşunu basmaya fırsat olmuyor .

Müsteri hizmetlerinide aradım "başlıyor" ekranı geldiginde aşagıdaki adımları uygulamam gerektiğini söyledi .Bende başlıyor ekranı cıkmıyor ana sorun bu gibi. Müsteri hizmetleri servisden yazılım destegi almamı söyledi.

D-SMART kutusunun fişi prizden çekilir,
    2- Fiş tekrar takılır,
    3- D-SMART kutusunun ön sol tarafındaki 3 adet (STANDBY , MAIL , RCU) kırmızı led’ler yanıp söner,
    4- Tek ışık yanıp söner,
    5- Tekrar 3 kırmızı ışık yandığı anda kumandanızdan arka arkaya 2 kere GERİ tuşuna basıp , 24 85 kodunu kumandanızdan tuşlayınız,
    6- Karşınıza gelecek olan ekran yazılım yükleme ekranı olacaktır (NDSMMIVLoader)
    7- Bu yükleme tamamlandığı zaman D-SMART kutusu başlangıç ekranına dönecektir.

• 1. Cihazın LNB kablosunu çıkartın

2. Cihazın elektrik fişini çekip geri takın

3. Mavi ekranda, beyaz olarak "Başlatılşıyor...Lütfen Bekleyin" yazdığı anda kumandanızdan sırasıyla GERİ-GERİ-2-4-6-5 tuşlarına basın.

4. Ekranın orasında iki adet 4 haneli sayı belirecek. kumandanızdan info tuşuna basın

5. Çıkan ekranda CNN Turk taşıyıcısının frekansını girin (11804MHz Vertical 24444ksymbols 5/6)

6. Listenin en sonunda "Diseqc Port" seçeneğinden Türksat uydusuna bakan antenin bağlı olduğu portu seçin (çoğunlukla DiSeqC A)

7. Bütün ayarları çıkmadan önce kontrol edin ve "OK" seçeneğini seçerek çıkın.

8. Cihaz yazılım aramaya başlayacaktır. Bu sırada LNB kablosunu tekrar takın.

9. Cihazın yazılımı sonuna kadar indirip kendi kendine tekrar açılmasını bekleyin. Beklemediğiniz taktirde yaptığınız ayarlar kaydolmayacaktır.

eğer bu da olmazsa, sanırım servis yardım eder sana.

• dediğim olay funnygirl ün anlattığıdır.
  • Besleme devresindeki kondansatörler şişmiş. Benim makinada da oldu değiştirdim düzeldi.
  • cevap yazan arkadaşlara tşk

ana sorun "Başlatılşıyor...Lütfen Bekleyin" yazısının bende çıkmaması burayı atlıyor veya salise mertebesinde geciyor direk yazılım kurmaya geciyor.

kondansatörlerde şişme görünmüyor. Kafamı mesgul eden cihazın displayinde saatinde gözükmemesi. kapalı iken de displayde hiç bir şey yok.yalnızca stand by yanıyor.Kondansatörleride değiştirsem mi acaba.
  • Zaten öyle patlama olmuyor kondansatörlerde Araştırın biraz hangi kondansatörleri değiştirmeniz gerektiği yazıyor.
  • şimdi 3 konsansatörüde bir üst voltajlı modeliyle değiştirdim.Bir tek 5v luk diyotu değiştirmedim

2 defa cihaz %100 güncelleme yaptı ancak yine başa dönerek tekrar güncellemeye yeniden başladı.Şimdi %97 de kalmaya devam ediyor.
    Displayde saat yine yok.Ekranda "bekleyin başlıyor yazısı 1-2 sn görünmeye başladı ama geri geri 2465 tuşlayacak kadar kalmıyor.

not: yukarıdaki işlemleri yaptıkdan sonra yani değişimden sonraki gün cihaz başka bir şey yapmaya gerek kalmadan çalışmaya başladı .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi didim -- 16 Şubat 2011; 23:25:27 >
  • d-smart devra şeması.tüm modellere uygun

buradaki c102-c105-c107 yi değiştirdim ( aynı kapasitede veya aynu mf ama daha yüksek voltajlı olabilir)

sorun çözüldü cihaz problemsiz çalışmaya başladı

display e görüntü gelmemesi(saat çıkmaması) veya yazılım tamamlanmama problemleri olan arkadaşların yukarıdaki kondansatörleri değiştirerek sorunu çözebilirler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi didim -- 18 Şubat 2011; 11:08:05 >

• lazım olur bulunsun mesajım.
  • %0 da yüklenmiyor hiçbir şey sadece yukarıdaki rakamlar değişiyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.