Şimdi Ara

Yazılım Mühendisliği hakkında yardımcı olabilcek? (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
2
Favori
272
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Bekleme hatta simdiden basla yazilim ogrenmeye okulu fazla dert etme yaptigin projeleri koyarsin cvne

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bir sene daha bekleme gir şimdiden bence
  • yurtdışı imkanı var mıdır yazılım mühendisliğinin? üniversite bitince 1 yıl çalışıp yurtdışına çıksam kolay iş bulunur mu
  • Secim senin ama inaniyordan iyi bir universteyi tutturacagini mezuna kal bence. Hani istiyorsun ogrenmek bazen icin icini yiyor (ben de oluyor en azindan) ama iyi universite,arkadas cevresi hocalar inan bana surekliligi sagliyor. Yani sen istedin diye ne kadar calisirsin belli bir de buhayatini kaplarsa ne kadar calisirsin o var. Bunu kendime balatak soyluyorum ve siradan biri olduguma gore ortalama boyledir diye dusunuyorum. Bu yil hazirliktim bolum bilgisayar degil ama programlama ogreniyim dedim java uzerine bayagi bir calistim 1 yil boyunca baska bir isim de yoktu ama aimdi bakiyorum java dersi alana arkadasim hem ilk yili bitirdi hem de benden cok daha iyi ve temelli java biliyor. Yani ogrenme heyecani guzel ama pratikte ne kadar ise yariyor orasi pek de acik degil. Is icin dusunuyorsan iyi bir universite derim. Ama su da var 1 yil sonra bu aralar asagi yukari ayni puani alirsan cidden 1 yil cop olur. Ama ileri atabilecegini dusunuyorsan sinavdan sonra ingilizcr ogrenirsin(biliyosan gelistirirsin) hazirlik atlayip acigi kapatirsin.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yorumlar için teşekkür ederim herkese. Dün Hacettepe / Bilgisayar mühendisliğinden mezun olan bir akrabam ile konuştum ki geçen sene amerikadaydı cidden istanbul'da yüksek bi maaş ile çalışıyor. İngilizce öğretim görmemiş , derslerinin yalnızca %30 ingilizce olduğunu söyledi. Bu işlerin yukarıdaki hocamın bahsettiği gibi , cv nin ne kadar sağlam olduğunun önemini vurguladı , hatta bu yazın c++ yada java başlamam için öneri de bulundu , her şeyin temeli için. Eğer bu sene ki puanım ile tam burslu bi özel üni gelirse kesinlikle gideceğim , normal bi devlet ünisi gelirse de tekrar bir düşüneceğim büyük ihtimal ile giderim Duolingo ile ingilizcemi geliştirmeye başladım , dediğim kişinin önerisi ile , sağlam kaynakların çoğusunun ingilizce olduğunu söyledi. Teşekkür ederim yorum yapan herkese tekrardan
  • Turkiyede universite adi bir markadir. Ne yaparsaniz yapin universitenizin adina mutlaka dikkar ederler. Hayir etmezler derseniz, siz bilirsiniz..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hasan1146

Yorumlar için teşekkür ederim herkese. Dün Hacettepe / Bilgisayar mühendisliğinden mezun olan bir akrabam ile konuştum ki geçen sene amerikadaydı cidden istanbul'da yüksek bi maaş ile çalışıyor. İngilizce öğretim görmemiş , derslerinin yalnızca %30 ingilizce olduğunu söyledi. Bu işlerin yukarıdaki hocamın bahsettiği gibi , cv nin ne kadar sağlam olduğunun önemini vurguladı , hatta bu yazın c++ yada java başlamam için öneri de bulundu , her şeyin temeli için. Eğer bu sene ki puanım ile tam burslu bi özel üni gelirse kesinlikle gideceğim , normal bi devlet ünisi gelirse de tekrar bir düşüneceğim büyük ihtimal ile giderim Duolingo ile ingilizcemi geliştirmeye başladım , dediğim kişinin önerisi ile , sağlam kaynakların çoğusunun ingilizce olduğunu söyledi. Teşekkür ederim yorum yapan herkese tekrardan

Bilgisayardaki dillerin hepsi ingilizce olduğundan dolayı hiç anlamasanda öğrenirsin ingilizceyi. Yüksek maaş ile yurtdışında çalışma sebebide Hacettepe mezunu olmasıdır. Adamın tipine göre kimse maaş vermiyor

Bu arada cv'nin sağlam olma sebebide hacettepe yazması. Bizim ülkede insanlar isme, tanınmışlığa önem verdiğinden üniversitenizde önemli.
  • Bahçeşehir Üniversitesi Yazılım Mühendisliği %100 İngilizce okuyorum sormak istediğin var ise sor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.