Şimdi Ara

Yazılım Mühendisiyim Depresyondayım (14. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
649
Cevap
18
Favori
56.998
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
312 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • kendin bir başarı elde edememişsiz anca insanlara leke atmaktan başa amacın yok anca burada boş yaparsın

sektörü öğren sonra yanıma gel

yazılımdaki maaşlar böyle düşük falan maaş olmaz kimseyi kandırmayın

mühendislerde en yüksek alan grup yazılımcılar rakip elemeyin be çok küçük seviyeye geliyorsunuz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ankaratıplı -- 17 Ocak 2021; 18:28:27 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: benimkucukbebegim

Aç bak kariyer.net sitesini java yaz, yeni mezun seç karşına çıkan sonuç şu olacak :

500k+ başvuru var. Artık yazılım dahi kurtarmıyor. Tecrüben olmadıktan sonra bom boş biri olarak kabul ediliyorsun.

edit: link yüklendi. https://www.hizliresim.com/GM8gX7

edit 2: Java dünyada ve Türkiye'de en çok aranan yazılım dili. Artık siz düşünün piyasanın halini. Ayrıca güzel sanatlar fakültesinden sonra en yüksek işsizlik yazılım alanında olduğunu duymuştum.

Alıntıları Göster

gerçekten çok boş yorumlar dönmşü

yok yazılım mühendisleri hep 10k alıyor falan. küçümsüyorlar komedi

her yıl kaç bin mühendis çıkıyor. en ufak bir işe bile 2 bin yazılım mühendisi başvruyor.

• 3kat ile 5kat arası değişiyor

rakip eleme git ygs mi yks mı o sınavına çalış

yazılımcı olmaya çalış yoksa burada rakip eleyim falanla olmaz

• maaslı calısan olarak hayat standartlarını yükseltebilecegini dusunuyorsan yazık sana. borsaya ve yatırımcılıga giris 101 öneriyorum sana.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi facepunchS -- 17 Ocak 2021; 18:25:50 >
  • 80-90 bin liraya 2007 Ford Fiesta ST al geç. Bu ülke böyle maalesef. Şükredecek bir şey yok.

• iyi yazılımcılar belli %1lik ünide dereceye giren insanlarla kendilerini kıyaslıyorlar biliyorum onlardan biri üni bile okumamış diğer de kıytırıktan bir üni okumuş(konu sahibini bilmiyorum tartığştığım insanlara diyorum)

sonra da çıkıp yurtdışında 3bin dolardan fazla çalışman imkansız ile kendilerini avuturlar anca

• straptezlo S kullanıcısına yanıt

aglama

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jocker35 -- 17 Ocak 2021; 18:30:46 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • böyle mi avutuyorsun kendini benim tıp kazanmam seni ilgilendirmez ve burdaki konuda bundan bağımsız konuları farklı yana çekme

benim anlatmak istediğim iyi bir yazılımcının çok iyi yaşam standartlarında alacağını(öyler her yazılımcı değil iyi yazılımcı bu işte emek veren)

sonra yok yurtdışndakiler max 3bin dolar veriyormuş da yok burdaki yazılımcılar çok düşük alıyormuş da devlette çok az kazanıyormuş diye rakip eleyeceğini git masanın başına otur dersine çalış burada boş boş gezeceğine

• quote:

Orijinalden alıntı: straptezlo

Evet geçen yıl 2. el mercedes a-180 140K bandında idi. Para biriktirip kredi çekip bir şekilde alabilirdim. Konu boş değil boş yapan sensin

Alıntıları Göster

Kardesim krediyle alicaksan ne diye aglaniyorsun, cek 10 sene kredi al. Hayatini bi arabaya gommus olursun o kadar

Ayrica dedigim gibi bende e class vardi hic de oyle hayalleri susleyen bir araba degil, su anda kullandigim a5 cok cok daha iyi

Hos a5 degil de toyota olsaydi yine de olurdu, 9k maas alip mercedes hayali kurup sonra da depresyona giren ilk seni goruyorum. Tavsan daga kusmus dagin haberi olmamis kendi kendine gelin guvey olmussun

Cek krediyi al bir tane fiat bak keyfine, kimse a class aldin diye ustune atlamiyor merak etme, kimsenin de umrunda degil

• yazılım mesleğinin iyi şartları var diyorum meslek fanatiliği oluyor

devlette bilişim sektöründe iyi yazılımcılara iyi maaş veriyor diyorum aktrol oluyorum sana göre

bu kafa yapısından kurtul ve saçmalamayı da kes

• quote:

Orijinalden alıntı: Ankaratıplı

iyi yazılımcılar belli %1lik ünide dereceye giren insanlarla kendilerini kıyaslıyorlar biliyorum onlardan biri üni bile okumamış diğer de kıytırıktan bir üni okumuş(konu sahibini bilmiyorum tartığştığım insanlara diyorum)

sonra da çıkıp yurtdışında 3bin dolardan fazla çalışman imkansız ile kendilerini avuturlar anca

10 bin tlyi küçümseyenler

bu ülkede gayet iyi paradır. yurtdışına gittiklerinde sanki aylık 50 bin dolar alacaklarını hayal ediyoralr

yurtdışı - abd almanya diyorlar. Bu ülkelere dünyanın dört bir yanından yüz binlerce yazılımcı gitmeye çalışıyor.

Onlardan ne özelliğiniz var? fazla kasmayın kendinizi. Bana kalırsa ben 10 bin değil 4-5 bin verirdim yazılımcılara.

• shankssan kullanıcısına yanıt

Hocam 36 ay taksitle telefon nereden alınıyor lütfen bilgilendirin. 5 yıldır kullandığım telefonu değiştireceğim. Babam emekli. Tüm sitelere bakıyoruz hiçbirinde taksit yok. Yalnız Evkur yapıyordu o da 3 taksit için 3 bin liralık telefonun fiyatını yapmış 4 bin lira. Şimdi bu adam tak diye bir maaşını çıkarıp nasıl versin ?Çarşıdaki telefoncular zar zor 4-5 taksit yapıyor onlar da pahalıya satıyor. Telefon alırken sinirden ağladım inanın. Neresi taksit yapıyormuş soyleyin Allah aşkına!

• estimates29 E kullanıcısına yanıt

Gecen burada miydi baska bir yerde mi yazılımcı bir arkadas en iyisi max 10 bin alir demişti

Mühendislikte is bitti

Bu ülkede birsey alıp satan kazanıyor artik

Baslik sahibi zaten ya troll ya cocuk

Ciddiye almamak lazım

• Millet vergilerden sıfır alamaz oldu sonra bayiler araba satılmıyor diye getirmez oldu. Sıfır araç olmayınca 2. El araba fiyatları patladı. Sonunda ne oldu , gecen sene 60 binlik araba bu sene 130 bin lira. Gecmis olsun. Artik halen daha bu isin mizahini yapanlar 17-18 yasinda araba almakla simdilik isi olmayan ergenler. Gelin bakim 24-25 yasinada goreyim sizi.

• ya zaten çoğu o ücretlerde alıyor kendilerini geliştirdiklerinde iyi kazanan var

çoğu şirkette giriş seviyesinde yani junior olarak girmek bile zor ama kendini geliştirirsen çok çok fazla da kazanırlar

gerçekten yurtdışında iyi maaşlar da var ama iyi seviyede olman gerek

öyle ben yazılımcı olayım kendimi hiç geiştirmeyeyim(çoğu insan bu düzeyde diplomalı yazılımcı) onlar tabii ki düşük alırlar o yüzden asgari ücrete yakın maaş alanların sayısı fazla ama geliştirenlerde önü çok açık 15-20 aralığını rahatlıkla geçiyorlar

• Hikaye anlatiyor

Bu cevabı vermesine gerek yok ne olduğunu anlamak için

Yakınma sekline bakmak yeterli

• Ankaratıplı kullanıcısına yanıt

kardeşim benim maaşım zaten 5 haneli rakamlara yaklaşık sana ispatlamak isterdim, ama özel bilgiler içerdiği için paylaşmıyorum :) şimdi internet verilerine göre gitmişsin de verdiğin rakamlar dünya çapında 3 aşağı 5 yukarı zaten aynı rakamlar, demek ki vasıfsız elemanın başlayacağı işler 2-3k dan başlıyormuş her yerde.  

• quote:

Orijinalden alıntı: Ankaratıplı

ya zaten çoğu o ücretlerde alıyor kendilerini geliştirdiklerinde iyi kazanan var

çoğu şirkette giriş seviyesinde yani junior olarak girmek bile zor ama kendini geliştirirsen çok çok fazla da kazanırlar

gerçekten yurtdışında iyi maaşlar da var ama iyi seviyede olman gerek

öyle ben yazılımcı olayım kendimi hiç geiştirmeyeyim(çoğu insan bu düzeyde diplomalı yazılımcı) onlar tabii ki düşük alırlar o yüzden asgari ücrete yakın maaş alanların sayısı fazla ama geliştirenlerde önü çok açık 15-20 aralığını rahatlıkla geçiyorlar

yazılım için okula gidip eğitim almadan çalışmak mümkün mü?

bir insan kendi 1-2 yıl yazılım dilleri öğrense , öyle bir işe girebilir mi?

• Ankaratıplı kullanıcısına yanıt

kendini avutamayanlar taifesi

• 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.