Şimdi Ara

Yazılım Geliştirme Uzmanlığı Mesleki Gelişim Programı başarı ile devam ediyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
393
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Millî Eğitim Bakanlığı, Türkiye Bilişim Vakfı ve Microsoft Türkiye iş birliğiyle hayata geçirilen Yazılım Geliştirme Uzmanlığı Mesleki Gelişim Programı önemli bir aşamayı geride bıraktı. Gelinen nokta Ankara'daki bir toplantıda masaya yatırıldı.

Öğretmenler eğitiliyor

Yazılım Geliştirme Uzmanlığı Mesleki Gelişim Programı başta meslek liseleri olmak üzere liselerde eğitim veren bilişim öğretmenlerini kapsıyor. Programda Microsoft Türkiye, “yazılım geliştirmenin temelleri” eğitimi sunuyor.

Ayrıca Bkz.Tam kablosuz kulaklık sınıfında Apple mutlak hakim

Lise ve meslek liselerinde bilişim eğitimi veren öğretmenlerin teknolojik yetkinliğini artırmayı hedefleyen girişimin Türkiye’yi dijital yetenekler konusunda güçlendirmesi hedefleniyor.

Program dâhilinde Microsoft Türkiye, bilişim öğretmenlere “yazılım geliştirmenin temelleri” eğitimi sunuyor. Şu ana dek 1000 bilişim öğretmenine verilen eğitimler sayesinde 10.000’den fazla öğrenciye ulaşıldı. Program bir yıl boyunca devam edecek ve 50.000 lise öğrencisinin bu eğitime ulaşması sağlanacaktır.

• Güzel haber. Umarım firma çeşitliliği artarak devam eder.
  • Devlet ve millet olarak Microsofta bağımlı sömürgeliğin tescili. Yurt dışında windwosun işletim sistemi, yazılım programları ve uygulamaları için çok düşük fiyattan ulaşma imkanı varken sömürge turkiyede fiyatllar aşırı pahalı üstelik alım güçü çok düşük. Yani sevinelecek bir durum yok. Meraklısı zaten yolunu bulup öğrenır. Devlet yabancı şirketleri koruyup zenginliklerine ve güçlerine güç katmak için değil kendi vatandaşın refahı ve güvenliği sağlamakla mükellef olmalı yabancılar köle yetiştirmek değil.

• DH Misafiri D kullanıcısına yanıt
    Sen merak edip öğrendin mi? ben de onu merak ettim.
  • .

• Kardeşim EMEA'da (Yazılım Geliştirme Mühendisliği) Microsoft Araştırma Doktora Burs Programına kayıtlı bir adaydır. Yapay Zeka ve Yenilik bölümünde. Harika bir staj ve ödeme.

@domyhomeworkonline

• keşke bitirenlere bir iş imkanı da sağlasalar sadece okumakla kalmasalar.

• DH Misafiri D kullanıcısına yanıt

acaba nedeni bize bindirilen vergiler olabilirmi

• kayıt o bu şu bana dedi ki ders yok ilk başta. Daha da açmadım ztn  

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.