Şimdi Ara

YAZICI TAVSİYESİ İSTEYENLER

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir (4 Mobil) - 4 Masaüstü4 Mobil
3.855
Cevap
104
Favori
514.218
Tıklama
Giriş
    759 Mesaj
    selamlar tekrar ben aradığım kriterlere uygun bir yazıcı bulamadım henüz. orta ölçekli şirket için tarayıcı özelliği ağırlıkta kullanılacak bir yazıcı arıyorum. lazer veya inkjet hangisi tasarruflu ise onu seçeceğim.usb ve ethernet bağlantılı, ardarda dosyaları koyup taratıp(çoklu tarama)bilgisayara düşecek şekilde kullanabilmem işime gelir. bu özelliklerde max 500 tl civarında bir yazıcı arıyorum.

bu özelliklerde bir yazıcı için yeterli mi acaba ? daha önce fiyat sorun olmayacak yazmıştım fakat önüme şimdi limit kondu.yardımcı olabilen varsa sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aiko -- 15 Ağustos 2014; 10:50:23 >
    2-aylık ortalama çıktı sayısı............................................................: 500 civarı
    3-çok fonksiyonlu mu (sadece yazıcı veya yazıcı tarayıcı fotokopili)....: çok fonksiyonlu
    4-özellikle laser ya da özelikle inkjet mi istiyorsunuz.........................: Sorun çıkarmayacak, Baskı maliyeti az olan hangisi ise...
    5-Renkli çıktı gerekli mi?................................................................: Evet
    6- Kartuş ya da tonere dolum yaptırarak mı kullanacaksınız?.............: Evet dolum ile kullanılacak.
    7-Özellikle tercih ettiğiniz bir marka ya da model varmı?...................: yok
    8-Fax özelliği isteniyor mu? ............................................................: Evet
    9- Bağlantı türü tercihi (usb, ethernet, wifi) ......................................: Wifi olsa iyi olur.

Arkadaşım mimarlık ofisi açtı orada kullanılacak. Lazer yada inkjet farketmez hangisinde baskı dolum maliyeti azsa sorunsuzsa onu tercih ederim. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
    |
    |

• Yarbay
    2090 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Aiko

selamlar tekrar ben aradığım kriterlere uygun bir yazıcı bulamadım henüz. orta ölçekli şirket için tarayıcı özelliği ağırlıkta kullanılacak bir yazıcı arıyorum. lazer veya inkjet hangisi tasarruflu ise onu seçeceğim.usb ve ethernet bağlantılı, ardarda dosyaları koyup taratıp(çoklu tarama)bilgisayara düşecek şekilde kullanabilmem işime gelir. bu özelliklerde max 500 tl civarında bir yazıcı arıyorum.

bu özelliklerde bir yazıcı için yeterli mi acaba ? daha önce fiyat sorun olmayacak yazmıştım fakat önüme şimdi limit kondu.yardımcı olabilen varsa sevinirim.
    quote:

Orijinalden alıntı: Aiko

Yazıcı olarak fazla kullanılmayacaksa (haftada 1'den az) lazer tercih edilmeli mürekkepli yazıcı yerine, yoksa mürekkepler kurur.

Çoklu taramayı duplex(arkalı-önlü) olarak yapacaksanız 500 Tl'ye bulmanız biraz zor. Özelliklerine baktığınız yazıcılarda duplex yazma ve duplex tarama farklı şeylerdir; duplex baskı yapabilen her yazıcı duplex tarama yapamaz.

• Yüzbaşı
    759 Mesaj

yazıcı olarak kullanılacak fakat çok sık değil. (hafta da max 10 15 kere). çoklu tarama dediğim yazıcıya 15 20 sayfalık dokumanı koyup hepsini sıra sıra usb'e taraması gibi bi özellikten bahsediyorum. bütün kağıtları tek tek ben yerleştirmek istemiyorum.

Teşekkürler cevabın için.
    |
    |
    barsoy kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

1- Fiyat üst limit............................................................................: 700 TL
    2- Aylık ortalama çıktı sayısı............................................................: 50 - 70
    3- Çok fonksiyonlu mu (sadece yazıcı veya yazıcı tarayıcı fotokopili).....: Çok Fonksiyonlu (Tarama, Fotokopi, Fotoğraf Baskı)
    4- Özellikle laser ya da özelikle inkjet mi istiyorsunuz.........................: İkisi de olabilir.
    5- Renkli çıktı gerekli mi?...............................................................: Evet.
    6- Kartuş ya da tonere dolum yaptırarak mı kullanacaksınız?...............: İkisi de olabilir.
    7- Özellikle tercih ettiğiniz bir marka ya da model varmı?....................: Hayır.
    8- Fax özelliği isteniyor mu? ...........................................................: Hayır.
    9- Bağlantı türü tercihi (usb, ethernet, wifi) ......................................: Wi-Fi.

Evde kullanacağım. Wi-Fi olması önemli, başka bir odada konumlandıracağım. Fotoğraf da basabilmek isterim. Sorun çıkartmasın yeter.

Bu ihtiyaçlar doğrultusunda A3 baskı da yapabildiği için seçtiğim aşağıdaki ürünü tavsiye eder misiniz? Ya da önereceğiniz ürün ne olur?

HP OfficeJet 7500A e-AIO A3 Faks + Fotokopi + Tarayıcı + Yazıcı + Wi-Fi C9309A

Teşekkürler,
    Selamlar.
    |
    |

• Yarbay
    4471 Mesaj
    Merhaba arkadaşlar,

1- Fiyat üst limit............................................................................: 200 TL
    2- Aylık ortalama çıktı sayısı............................................................: 500
    3- Çok fonksiyonlu mu (sadece yazıcı veya yazıcı tarayıcı fotokopili).....: Tek fonksiyonlu
    4- Özellikle laser ya da özelikle inkjet mi istiyorsunuz.........................: laser
    5- Renkli çıktı gerekli mi?...............................................................: Hayır
    6- Kartuş ya da tonere dolum yaptırarak mı kullanacaksınız?...............: bulunduğum şehir yüzünden dolum yapma şansım yok.
    7- Özellikle tercih ettiğiniz bir marka ya da model varmı?....................: Hayır.
    8- Fax özelliği isteniyor mu? ...........................................................: Hayır.
    9- Bağlantı türü tercihi (usb, ethernet, wifi) ......................................: Wi-Fi.

öneri bekliyorum arkadaşlar
    |
    |

• Çavuş
    49 Mesaj
    Arkadaşlar Merhabalar,

Yayınevimizin dizgi biriminde kullanılmak üzere bir yazıcıya ihtiyacımız var. Yardımlarınızı bekliyoruz. Gerekli olan bilgileri anladığım kadarıyla aşağıda yazmaya çalışacağım. Şimdiden yardımcı olan arkadaşlara teşekkürler....

1-fiyat aralığı (ve üst limit) : 2000 TL civarı, Maksimum 2500 TL
    2-aylık ortalama çıktı sayısı : Maksimum 5 bin sayfa
    3-çok fonksiyonlu mu (yazıcı, tarayıcı, fotokopi, fax) : Sadece yazıcı özelliği olması yeterli + Kablolu ağ (LAN) desteği olmalı. 20-30 bilgisayara bağlamamız gerek ağ üzerinden.
    4-özEllikle laser ya da özelikle inkjet mi istiyorsunuz : Laser sanırım inkjet nedir bilmiyorum. Toner dolum yapmamız gerekiyor fakat şöylede birşey var garantili ürün alacağız ama doldurma toner kullandığımızda garanti dışı kalırsa problem olabilir.
    5-renkli çıktı gereklimi? : Pek değil, diğer kriterlerdeki şartların tümü sağlanmışsa olabilir.
    6- Kartuş ya da tonere dolum yaptırarak mı kullanacaksınız? : Evet.
    7-Özellikle tercih ettiğiniz bir marka varmı? : En sağlam, dayanıklı ve arıza çıkarmayanı.

Beklentilerimiz SIRASIYLA şunlardır:

Kablolu ağ desteğinin (Ağ yazıcısı) bulunması,
    Yazıcı sürücüsü ve software inin sorunsuz olması,
    Yazıcı bileşenleri ile toneri ve diğer ekipmanlarıyla cihazın arıza yapma potansiyeli en düşük marka/modellerden biri olması,
    Aylık iş hacminin yüksek olması,
    Toneri dolum yapılarak kullanılacağından en optimum olanının (toner dayanıklılık/fiyat/chip/büyüklük/dolum tonerle baskı kalitesi) tercih edilmesi, tonerin kapasitesinin büyük olması,
    Başlangıç tonerinin demodan ziyade normal ve büyük kapasiteli olması,

Kağıt kapasitesi yani kasetinin çok kağıt alacak şekilde olması, hatta mümkünse iki kasetli olması,
    Önbelleğinin ve işlemcisinin mümkün olduğunca yüksek değerde olması,
    Garanti süresi, teknik desteğinin iyi olması.

Bu kriterlere göre iş yerimize uygun bir marka model önerebilir misiniz. Açıklama da yaparsanız sevinirim.

• Binbaşı
    1064 Mesaj

Siz resmen HP Pro X451!i tarif ediyorsunuz. 4x1 litre mürekkebiyle 3-4 sene boyunca kartuş toner bitti derdi olmadan %5 yoğunlukta 250.000 ila 300.000 sayfa basabileceğiniz bu model hem renkli hem duplex baskı özelliği var. Detaylar için:
    http://www.sarfet.com/hp-officejet-pro-x451dw-printer-ciss-with-ocp-ink
    |
    |
    byCraCkPoT kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

OCP Türkiye
  • Çavuş
    49 Mesaj

Merhabalar, hızlı yanıtınız için öncelikle teşekkür ediyorum.

Bir şey sormak istiyordum. Biz sadece siyah beyaz çıktı alıyoruz. Dolayısıyla diğer kartuşları ihtiyacımız olmayacak. Hiç içerisine takılmasa hata vermeden makine yine de çalışır mı?.
    Eğer mümkünse sizin sitenizden alabiliriz. Kartuşlar çıktıktan sonra özel bir fiyat, özel mesaj olarak gönderebilir misiniz? Teşekkürler...

HP Pro X451DW dışındaki önerilerede açığız.
    |
    |
    OCP Türkiye kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Cihazın orjinal hali 2000-2500 sayfa kapasiteli 4 adet kartuşla geliyor ve 4 kartuşun da takılı olması gerekiyor. Sistemi çıplak olarak alıp biten kartuşun mürekkebini doldurarak da aynı verimi alabilirsiniz. 4x1 litre mürekkebe para vermek zorunda değilsiniz. Cihaz için sadece mürekkep ve özel dolum aparatı da işinizi görür. Fiyat konusuna özelden devam edebiliriz.
    |
    |
    byCraCkPoT kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

OCP Türkiye
  • Teğmen
    123 Mesaj
    Merhaba arkadaşlar,

1. Fiyat üst limit...............................................................................: Yok
    2. Aylık ortalama çıktı sayısı..............................................................: 5000-10000
    3. Çok fonksiyonlu mu (sadece yazıcı veya yazıcı tarayıcı fotokopili).....: Tek fonksiyonlu (Sadece yazıcı)
    4. Özellikle laser ya da özelikle inkjet mi istiyorsunuz...........................: Laser
    5. Renkli çıktı gerekli mi?...................................................................: Hayır
    6. Kartuş ya da tonere dolum yaptırarak mı kullanacaksınız?.................: Evet
    7. Özellikle tercih ettiğiniz bir marka ya da model varmı?......................: Hayır.
    8. Fax özelliği isteniyor mu? ...............................................................: Hayır.
    9. Bağlantı türü tercihi (usb, ethernet, wifi) ..........................................: Öncelikli Wi-Fi

Kurum bünyesinde çok fazla çıktı alındığından, toner kapasitesinin yüksek, dolumunun pratik ve ekonomik olması en büyük beklentimizdir.

Önerilerinizi bekliyorum, teşekkürler!

• Binbaşı
    1064 Mesaj

Size HP Pro X451 (max.55 sayfa/dk) veya daha hızlı olan Pro X551 modelini tavsiye edebilirim. Cihaz inkjet fakat baskı netliği lazerden aşağı değil.
    1 lt siyah mürekkeple doldur boşalt yapmadan 75.000 sayfa döküman basabilirsiniz.
    http://www.sarfet.com/hp-officejet-pro-x451dw-printer-ciss-with-ocp-ink
    http://www.sarfet.com/hp-officejet-pro-x551dw-printer-ciss-with-ocp-ink
    |
    |
    CLMan kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

OCP Türkiye

• Teğmen
    164 Mesaj
    1-fiyat üst limit).......................................................................: 300tl
    2-aylık ortalama çıktı sayısı.........................................................: 200
    3-çok fonksiyonlu mu (sadece yazıcı veya yazıcı tarayıcı fotokopili)....: tarayıcıda olabilir, ama şart değil.
    4-özellikle laser ya da özelikle inkjet mi istiyorsunuz.........................: hangisi daha ekonomik ve uzun süre dayanıyorsa (hiç bir bilgim yok.)
    5-Renkli çıktı gerekli mi?.............................................................: Evet.
    6- Kartuş ya da tonere dolum yaptırarak mı kullanacaksınız?..............: evet.
    7-Özellikle tercih ettiğiniz bir marka ya da model varmı?....................: yok.
    8-Fax özelliği isteniyor mu? ........................................................: Hayır
    9- Bağlantı türü tercihi (usb, ethernet, wifi) ..................................: Farketmez
    |
    |

• Binbaşı
    1545 Mesaj
    1-fiyat üst limit).......................................................................: 250-300
    2-aylık ortalama çıktı sayısı.........................................................: 500
    3-çok fonksiyonlu mu (sadece yazıcı veya yazıcı tarayıcı fotokopili)....: Fotokopi olsun
    4-özellikle laser ya da özelikle inkjet mi istiyorsunuz.........................: hangisi daha ekonomik ve uzun süre dayanıyorsa (hiç bir bilgim yok.) hayatımda ilk kez kullanacam
    5-Renkli çıktı gerekli mi?.............................................................: Evet.
    6- Kartuş ya da tonere dolum yaptırarak mı kullanacaksınız?..............: bunların ne olduğunu hiç bilmiyorum hangisi daha iyi olur sizce ve ekonomik
    7-Özellikle tercih ettiğiniz bir marka ya da model varmı?....................: yok.
    8-Fax özelliği isteniyor mu? ........................................................: Hayır
    9- Bağlantı türü tercihi (usb, ethernet, wifi) ..................................: Farketmez, olmasada olur.

ben hayatımda ilk defa kullanacağım kartuş nasıl doldurulur felan bilmiyorum hangisi benim için uygun olur onuda bilmiyorum ben bu sene sınav senem evde çıktı alacağım basit kolay bir şey olması gerekiyor ama çokda dandik olmasın lütfen şimdiden çok teşekkür ederim allah razı olsun.
    |
    |

• Teğmen
    202 Mesaj
    1-fiyat aralığı üst limit 150
    2-aylık ortalama çıktı sayısı 100-200
    3-çok fonksiyonlu mu (sadece yazıcı veya yazıcı tarayıcı fotokopili)
    4-özellikle laser ya da özelikle inkjet mi istiyorsunuz. konuda bir bilgim yok
    5-Renkli çıktı gerekli mi (renkli Lazer Yazıcılar fiyatları diğerlerinden yuksektir) renkli çıktı olsun
    6- Kartuş ya da tonere dolum yaptırarak mı kullanacaksınız? dolum
    7-Özellikle tercih ettiğiniz bir marka ya da model varmı? yok
    8-Fax özelliği isteniyor mu? hayır
    9- Bağlantı türü tercihi (usb, ethernet, wifi) usb

yardımcı olabilirseniz sevinirim, teşekkürler
    Öncelikle forumda böyle bir bölümle ilgilendiğiniz için teşekkürler. Amatör olarak fotoğraflar çekiyorum. Eşimle evimize kendi çektiğimiz fotoğrafları asmayı seviyoruz(öyle dev baskılar falan değil standart foto baskı) Bunun için dışarıda baskı için ödediğimiz parayla bi yazıcı alalım diye düşünüyoruz. Şimdiden teşekkürler

1-fiyat üst limit)..............................................................................:200-250

2-aylık ortalama çıktı sayısı.............................................................:50

3-çok fonksiyonlu mu (sadece yazıcı veya yazıcı tarayıcı fotokopili).....:Tarama için yazdırma maliyeti yükselecek ve yazma kalitesi düşecekse sadece yazıcı

4-özellikle laser ya da özelikle inkjet mi istiyorsunuz..........................:Bilgim yok. (Yazma hızı önemli değil ucuz olan tercih)

5-Renkli çıktı gerekli mi?.................................................................: Evet

6- Kartuş ya da tonere dolum yaptırarak mı kullanacaksınız?..............: Kalite düşmeyecekse evet

7-Özellikle tercih ettiğiniz bir marka ya da model varmı?....................: yok

8-Fax özelliği isteniyor mu? .............................................................: hayır

9- Bağlantı türü tercihi (usb, ethernet, wifi) ......................................: farketmez

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi meaculpame -- 25 Ağustos 2014; 12:46:55 >

• Binbaşı
    1064 Mesaj

Amatör baskılar için 2 kartuşlu Canon MG3550http://www.vatanbilgisayar.com/mg3550red-yazicitarayicifotokopi.html
    Yarı pro baskılar için 5 kartuşlu Canon MG6450http://www.vatanbilgisayar.com/mg6450bk--yazicitarayicifotokopi.html
    |
    |
    meaculpame kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

OCP Türkiye
  • Binbaşı
    1064 Mesaj
    |
    |
    melisandre kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

OCP Türkiye
  • Yüzbaşı
    389 Mesaj
    Merhaba arkadaşlar,

1. Fiyat üst limit...........: Yok
    2. Aylık ortalama çıktı sayısı.................: 100-200
    3. Çok fonksiyonlu mu (sadece yazıcı veya yazıcı tarayıcı fotokopili).....: fark etmez
    4. Özellikle laser ya da özelikle inkjet mi istiyorsunuz........: inkjet
    5. Renkli çıktı gerekli mi?................: Evet
    6. Kartuş ya da tonere dolum yaptırarak mı kullanacaksınız?.................: Hayır
    7. Özellikle tercih ettiğiniz bir marka ya da model varmı?........: HP olmasın.
    8. Fax özelliği isteniyor mu? ...............: Hayır.
    9. Bağlantı türü tercihi (usb, ethernet, wifi) ...............: Wi-Fi olmalı

Aslında canon mx475 yada epson l355 arasında kaldım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

Amaç fotoğraf basmak ise L355, döküman tarama ve basmak ise mx475. fiyat farkı da yarı yarıya.
    |
    |
    parcali kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

OCP Türkiye
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
kolayoto.com
Canlı Tv izle
Orjinal Laptop Yedek Parça
üniversite
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,469
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.