Şimdi Ara

YAZICI TAVSİYESİ İSTEYENLER (86. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
4.210
Cevap
112
Favori
643.389
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8485868788
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 1-fiyat üst limit)............................................................................: 750 TL
    2-aylık ortalama çıktı sayısı............................................................: 500
    3-çok fonksiyonlu mu (sadece yazıcı veya yazıcı tarayıcı fotokopili)....: çok fonksiyonlu
    4-özellikle laser ya da özelikle inkjet mi istiyorsunuz.........................: laser
    5-Renkli çıktı gerekli mi?................................................................: evet
    6- Kartuş ya da tonere dolum yaptırarak mı kullanacaksınız?.............: evet
    7-Özellikle tercih ettiğiniz bir marka ya da model varmı?...................: fark etmez
    8-Fax özelliği isteniyor mu? ............................................................: evet
    9- Bağlantı türü tercihi (usb, ethernet, wifi) ......................................: usb ve wifi

Arkadaşlar ofisime yukarıda belirttiğim özelliklerde çok fonksiyonlu laser yazıcı almak istiyorum. Önerilerinizi bekliyorum.

• Aylık baskı sayınız 500ü bulacağına göre her hafta çıktı alacağınızı varsayıyorum; o zaman mürekkepli yazıcı da düşünebilirsiniz çünkü sık sık yazdıracağınız için kartuş kuruma tıkanıklık problemi pek yaşamazsınız. Üstteki mesajımda bahsettiğim HP Officejet Pro 8600 Plus e-All-in-One Yazıcı (CM750A) yazıcıyı düşünün. Kolay dolan kartuşları da var.

Yazıcı linki

Kolay dolan kartuş linki

Üst limit 750 dediğiniz için renkli lazer yazıcı bulamadım. 850 ve 950 TL civarı var.(çok fonksiyonlu)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi barsoy -- 7 Temmuz 2014; 0:21:42 >

• 1-fiyat üst limit)............................................................................:250TL
    2-aylık ortalama çıktı sayısı............................................................: 5-10
    3-çok fonksiyonlu mu (sadece yazıcı veya yazıcı tarayıcı fotokopili)....: Evet
    4-özellikle laser ya da özelikle inkjet mi istiyorsunuz.........................:Farketmez
    5-Renkli çıktı gerekli mi?................................................................: Renkli
    6- Kartuş ya da tonere dolum yaptırarak mı kullanacaksınız?.............: Duruma göre
    7-Özellikle tercih ettiğiniz bir marka ya da model varmı?...................: Hayır
    8-Fax özelliği isteniyor mu? ............................................................:Hayır
    9- Bağlantı türü tercihi (usb, ethernet, wifi) ......................................: Wi-fi şart

Ev kulanımı için olacak arkadaşlar

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1-fiyat üst limit)............................................................................: 100
    2-aylık ortalama çıktı sayısı............................................................: max. 100 sayfa
    3-çok fonksiyonlu mu (sadece yazıcı veya yazıcı tarayıcı fotokopili)....: yazıcı tarayıcı fotokopi
    4-özellikle laser ya da özelikle inkjet mi istiyorsunuz.........................: fark etmez
    5-Renkli çıktı gerekli mi?................................................................: evet
    7-Özellikle tercih ettiğiniz bir marka ya da model varmı?...................: hayır(kullanamı kolay olsun çip ayarı ve dolumu zor olmayan bir marka olması yeterli. )
    8-Fax özelliği isteniyor mu? ............................................................: hayır
    9- Bağlantı türü tercihi (usb, ethernet, wifi) ......................................:farketmez

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi haycep -- 9 Temmuz 2014; 3:08:00 >

• quote:

Orijinalden alıntı: karti

1-fiyat üst limit)............................................................................:250TL
    2-aylık ortalama çıktı sayısı............................................................: 5-10
    4-özellikle laser ya da özelikle inkjet mi istiyorsunuz.........................:Farketmez
    5-Renkli çıktı gerekli mi?................................................................: Renkli
    6- Kartuş ya da tonere dolum yaptırarak mı kullanacaksınız?.............: Duruma göre
    7-Özellikle tercih ettiğiniz bir marka ya da model varmı?...................: Hayır
    8-Fax özelliği isteniyor mu? ............................................................:Hayır
    9- Bağlantı türü tercihi (usb, ethernet, wifi) ......................................: Wi-fi şart

Lazer olmaz, en düşük renkli çok fonksiyonlu lazer fiyat 700 TL. Mürekkepli almanız lazım ama aylık çıktı sayınız düşük olduğu için mürekkebi kurutabilirsiniz, her hafta çıktı almalısınız gerek olmasa da.

HP Deskjet Ink Advantage 3525 Fotokopi + Tarayıcı + Wifi Yazıcı CZ275C : 210 TL

Canon Pixma MX475 Faks + Fotokopi + Tarayıcı + WiFi Yazıcı :199 TL

• quote:

Orijinalden alıntı: haycep

1-fiyat üst limit)............................................................................: 100
    2-aylık ortalama çıktı sayısı............................................................: max. 100 sayfa
    3-çok fonksiyonlu mu (sadece yazıcı veya yazıcı tarayıcı fotokopili)....: yazıcı tarayıcı fotokopi
    4-özellikle laser ya da özelikle inkjet mi istiyorsunuz.........................: fark etmez
    7-Özellikle tercih ettiğiniz bir marka ya da model varmı?...................: hayır(kullanamı kolay olsun çip ayarı ve dolumu zor olmayan bir marka olması yeterli. )
    8-Fax özelliği isteniyor mu? ............................................................: hayır
    9- Bağlantı türü tercihi (usb, ethernet, wifi) ......................................:farketmez

Aslında 100 TL'ye Canon Pixma MG2550 Fotokopi + Tarayıcı + Yazıcı var. Ama bitmeyen kartuşları kendin bulman sıkıntı olabilir. Şu sitede montajlı olarak 169 TL'ye falan satıyorlar ama sen bilirsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: barsoy

quote:

1-fiyat üst limit)............................................................................: 100

Aslında 100 TL'ye Canon Pixma MG2550 Fotokopi + Tarayıcı + Yazıcı var. Ama bitmeyen kartuşları kendin bulman sıkıntı olabilir. Şu sitede montajlı olarak 169 TL'ye falan satıyorlar ama sen bilirsin.

Hocam aynı fiyat sınıfında, kartuşu bulumu/dolumu sıkıntı olmayacak ne önerebilirsiniz?

• barsoy kullanıcısına yanıt
    tskurler ikisinide inceledim aslında yazıcı olayından pek anlamam onun için bu konuda sızın tavsıyelerınıze guvenıyorum.
    canon u alabılırım ama kartuş bulmak sıkıntı ise benım için sorun olur: benım ıcın en onemlısı dolumla ugrasmamak.
    169 tl de butcemi aşar>>>ki ev kullanmaya alcak zaten fazla bi seye gerek yok die dusunuyorum

tavsiyelerinize ıhtıyacım var sımdıden tskler.
  • http://www.mediamarkt.com.tr/mcs/product/HP-Laserjet-P1102W-CE658A-Wifi-Mono-Lazer-Yazıcı,103452,504962,828035.html?langId=-14
    bu ürünü sipariş verdim bakalım
    dolum ve kullanım yönünden en rahat ürün bu ürün deniyordu, o yüzden tercih ettim
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: karti

1-fiyat üst limit)............................................................................:250TL

Lazer olmaz, en düşük renkli çok fonksiyonlu lazer fiyat 700 TL. Mürekkepli almanız lazım ama aylık çıktı sayınız düşük olduğu için mürekkebi kurutabilirsiniz, her hafta çıktı almalısınız gerek olmasa da.

HP Deskjet Ink Advantage 3525 Fotokopi + Tarayıcı + Wifi Yazıcı CZ275C : 210 TL

Canon Pixma MX475 Faks + Fotokopi + Tarayıcı + WiFi Yazıcı :199 TL

Kartuşlar ne kadar dayanır hocam bu şekilde çok msarfalı olur mu. Birde fotoğraf çıktısı öenmli nemim için çok almasam da arada bir işime yarar bu 3525 ihtşyacımı karşılar mı

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• karti K kullanıcısına yanıt
    Her iki yazıcı da işinizi görecek kadar fotoğraf basabilir, canonun kolay dolum seti, hp'nin de kolay dolan kartuşları var benim internette gördüğüm kadarıyla. O yüzden çıktı masrafınız düşük olur. Ama bu dolum işlerini kendiniz yapmanız lazım. İnternetten videoları bulup izleyin, kolaydır. Örneğin Canon'un kartuşuna nasıl dolum yapılır :Video

Yanlış anlaşılmasın ben bu yazıcıları kendim bilmiyorum kullanmıyorum. Sadece kıstaslarınıza göre internette bulduğum ürünleri yazıyorum.
  • quote:

Her iki yazıcı da işinizi görecek kadar fotoğraf basabilir, canonun kolay dolum seti, hp'nin de kolay dolan kartuşları var benim internette gördüğüm kadarıyla. O yüzden çıktı masrafınız düşük olur. Ama bu dolum işlerini kendiniz yapmanız lazım. İnternetten videoları bulup izleyin, kolaydır. Örneğin Canon'un kartuşuna nasıl dolum yapılır :Video

Yanlış anlaşılmasın ben bu yazıcıları kendim bilmiyorum kullanmıyorum. Sadece kıstaslarınıza göre internette bulduğum ürünleri yazıyorum.

Tesekkur ederim dostum sanirim 3525 alacam.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

tskurler ikisinide inceledim aslında yazıcı olayından pek anlamam onun için bu konuda sızın tavsıyelerınıze guvenıyorum.
    canon u alabılırım ama kartuş bulmak sıkıntı ise benım için sorun olur: benım ıcın en onemlısı dolumla ugrasmamak.
    169 tl de butcemi aşar>>>ki ev kullanmaya alcak zaten fazla bi seye gerek yok die dusunuyorum

tavsiyelerinize ıhtıyacım var sımdıden tskler.

Malesef dolumla uğraşacaksınız gibi görünüyor. 100 TL altı çok fonksiyonlu yazıcı için 2 siteye baktım ikisinde de aynı yazıcı çıktı. Muadil kartuşu da yok gibi(sadece siyah kartuşun muadilini buldum bir sitede) Ama dolum işi çok zor değil gibi , uygulama videosunu buldum: video linki

• hocam ilginize teşekkür ederim yazılanların çoğunu okudum..

2-aylık ortalama çıktı sayısı............................................................: 20-30
    3-çok fonksiyonlu mu (sadece yazıcı veya yazıcı tarayıcı fotokopili)....: yazıcı+tarayıcı+fotokopi
    6- Kartuş ya da tonere dolum yaptırarak mı kullanacaksınız?.............: hangisi ekonomikse
    9- Bağlantı türü tercihi (usb, ethernet, wifi) ......................................: farketmez

bu özelliklerde az çok yazdıklarınızdan
    Canon Pixma MX475 ,
    Canon mg2450/2550 (mürekkep tanklı mı olsun ya da olmasın mı bilemedim ),
    HP Deskjet Ink Advantage 3525 sizce hangisini almalıyım???

• barsoy kullanıcısına yanıt
    boyle olmayacak galıba

hocam butceyi biraz artırsak 150 cıvarına kadar ozellikleri dusursek dolumu kullanımı kolay olan bi lazer yazıcı mı alsak
    lazer yazıcılar murekkeplere gore daha kolay dolumu galıba( farklarını ) tam bılmıyorum bu konuda aydınlatırsanız sevırım.

buna gore bı kac onerı daha yaparsanız sevınırım
  • Herkese merhabalar

Şu sıralar laser bir yazıcı arıyorum. Bütçe 200-250 lira arası ve aylık ortalama 200-300 sayfa çıkartırım diye düşünüyorum. Sadece siyah yeterli fakat aklıma takılan bir soru var: Canon yazıcıların dpi değeri diğerlerine göre kağıt üzerinde daha yüksek. Bu olay pratikte de kağıt üzerinde ki gibi mi?
  • haycep kullanıcısına yanıt
    Brother HL-1111 Siyah-beyaz lazer yazıcı, dolan toneri var. Orjinal toneri 100 TL, dolan toneri 113 TL. Orjinal tonerin kapasitesi 1000 sayfa. Yani 1 yıl falan yeter. Tabiki tarayıcı-fotokopi yok.
  • Arkadaşlar HP Deskjet Ink Advantage 5525 model yazıcı kullanan var mı? Nasıldır, önerir misiniz?
  • arkadaşlar bu ürün nasıl?
    toner doldurulabiliyor mu

fiyatı çok iyi araştırdm

http://www.sadecenotebook.com/brother-mfc-1811-laser-yazici-tar-fot-fax-a4-pmu313546
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kasva57

arkadaşlar bu ürün nasıl?
    toner doldurulabiliyor mu

fiyatı çok iyi araştırdm

http://www.sadecenotebook.com/brother-mfc-1811-laser-yazici-tar-fot-fax-a4-pmu313546

Dolan toner

• 
Sayfa: önceki 8485868788
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.