Şimdi Ara

YAZICI TAVSİYESİ İSTEYENLER (54. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.210
Cevap
112
Favori
643.452
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5253545556
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: chungkingexpress

quote:

Orijinalden alıntı: zerosn

Merhaba ben bu ciss sisteminden photo digital 2013 fuarına gidene kadar haberdar değildim daha doğrusu arkadaşım bir şeyler söylüyordu ama ilgim olmadığı için araştırmayıp tam olarak ne olduğunu da anlamamıştım. Fuara 3 gün önce gittim o günden beri bu yazıcı internette arıyorum hiç bir yerde ciss sistemi ile satılanını bulamadım.

Yazıcı Canon ix6550 örnek görüntü de budur.

Amaç sadece A3 ağırlıklı fotoğraf baskısı

A3 ve Ciss sistemi kendi içinde hazır olan yazıcı tavsiyesi de alabilirim.

limit 1.400 liraya kadar çıkar.
    Tarayıcı ve diğer özelliklere ihtiyacım yoktur.
    Sorunsuz uzun ömürlü ve baskı kalitesi yüksek bir başka alternatif varsa onları da incelemek isterim

Umarım aradığımı burada bulabilirim.

EPSON STYLUS PHOTO 1500W tam olarak sizin aradığınız cihaz bence. Bu makineyi hem ciss ile hemde dolan kartuşlarla kullanabilirsiniz. Bu iş için üretilmiş özel kartuşlar kullanılarak yapıldığı için orj. kartuşları delipte yapılan canonlardan çok daha düzgün çalışır. fotoğraf baskısı canondan çok daha iyidir , zira canonda olmayan LM(açık kırmızı) ve LC(açık mavi) renkleri kullanır. zaten inkjet foto baskısı epsonun işidir işi bilen herkes size bunu söyleyecektir.

http://www.vatanbilgisayar.com/%C4%B0nkjet%20Yaz%C4%B1c%C4%B1/epson-1500w-stylus-photo-1500w/productdetails.aspx?I_ID=60493

Bu yazıcıyı incelemiştim baskı kalitesi 6550'ye göre daha vasat özellikle renk tonları örnek linkten bakabilirsiniz.

http://www.digitalversus.com/printer/face-off/10862-12571-versus-table.html

Olmadı limiti zorlayıp geniş format almaya çalışırım.

• Eczanede kullandığım emektar samsung scx 4521f yazıcım artık fotokopi çekerken kocaman siyah bölgeler oluşturuyor. (direkt bilgisayardan yazdırma kısmında bir problem yok tarama yaparkende sorun oluyo ama) sanırım taramayı yapan şeritte bir problem var. Şimdiye kadar 76000 çıktı almışım 3,5 yılda. tamiri için 80 tl istediler tamire gelecek arkadaş ise ben yeni bir cihaz almanızı öneririm 50000 çıktıdan sonra mutlaka hatalar arızalar fazlalaşır dedi.

Bende yeni bir ürün almak istiyorum.
    yardımlarınızı bekliyorum.

1-fiyat aralığı ( üst limit)............................................................................400-600 tl
    2-aylık ortalama çıktı sayısı.......................................................................1500 civarı (44 ayda 76000 almışım o da ortalama 1700 yapıyo ama artık daha az alıyoruz)
    3-çok fonksiyonlu mu? .............................................................................Evet (Fotokopi-Faks-Tarayıcı)
    4-özellikle laser ya da özelikle inkjet mi istiyorsunuz. ......................................Laser (sanırım :) )
    5-Renkli çıktı gerekli mi............................................................................ Çok gerekli değil
    6- Kartuş ya da tonere dolum yaptırarak mı kullanacaksınız?.............................Samsungun tonerini eczanede ben kendim dolduruyodum hem çok ucuza geliyodu hem de uzun süreli kullanıyordum doldurtma yaptıgım yerler tam doldurmuyodu sanırım benim gibi o yüzden onun gibi olursa sevinirim.
    7-Özellikle tercih ettiğiniz bir marka ya da model varmı?...................................Hayır
    8-Fax özelliği isteniyor mu?.........................................................................Evet
    9- Bağlantı türü tercihi (usb, ethernet, wifi)...................................................USB yeterli ağdan laptopla falan alınabiliyor sanırım zaten

(şablon konggg un teşekkürler :))

• hp 1132 yazıcı tarayıcı fotokopi özellikli yazıcıyı almayı düşünüyorum. bilinen olumsuz bir yönü var mıdır? tavsiye eder misiniz?

şu anda vatan'da 270 tl.
  • öğretmen kişi için yazıcı tavsiyesi :) lütfen
    1 fiyatları bilmediğim için fiyat söyliyemiyorum
    2 aylık ortalama 500 adet çıktı
    3 sadece yazıcı olarak bir model (renkli) ve yazıcı tarayıcı olarak bir model (renkli)
    4 lazer olması veya inkjet olması önemlşi değil toner dolumu kolay olması çok önemli
    5 fax ve bağlantı tipi önemli değil

aslında en önemlisi toner kolay dolması önemli
    ilginiz için teşekkürler
  • hp laserjet 1102 (10 yıldız )
    brother laserjet 2130 (10 yıldız)
    canon laserjet 6000 ( 10 yıldız )

bunların dısına cıkma
  • Arkadaşlar ben EPSON XP700 yazıcı almayı düşünüyorum
    Özellikle kaliteli canlı ve parlak fotoğraflar çıkarmak için.
    Ama bilgisine başvurduğum birkaç kişi bana EPSON L800 önerdi.
    Hem bitmeyen mürekkep avantajı var hemde 6 kartuş olduğundan dolayı foto kalitesi daha net, derinliği fazla, daha canlı ve daha renkli dedi.(xp700 4 kartuş olduğu için )
    söyledikleri gerçekten doğrumudur
    eğer fotoğraf kalitesi aynıysa diğer özelliklerinden dolayı (fotokopi tarayıcı wifi ethernet lcd ekran gibi)xp700 alacağım cevaplarınızı bekliyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: kreyn

Arkadaşlar ben EPSON XP700 yazıcı almayı düşünüyorum
    Özellikle kaliteli canlı ve parlak fotoğraflar çıkarmak için.
    Ama bilgisine başvurduğum birkaç kişi bana EPSON L800 önerdi.
    Hem bitmeyen mürekkep avantajı var hemde 6 kartuş olduğundan dolayı foto kalitesi daha net, derinliği fazla, daha canlı ve daha renkli dedi.(xp700 4 kartuş olduğu için )
    söyledikleri gerçekten doğrumudur
    eğer fotoğraf kalitesi aynıysa diğer özelliklerinden dolayı (fotokopi tarayıcı wifi ethernet lcd ekran gibi)xp700 alacağım cevaplarınızı bekliyorum

hocam ben herkese aynı şeyi söyleyip duruyorum ama eğer bulunabiliyorsa(ki zor) ilk etapta epson PX serisine bir bakmanızı öneririm bunlar L800 gibi 6 renk kullanan cihazlardır ve tabi çok fonksiyonlulardır. ancak işte şimdi XP'ler çıktı ve PX'lerin üretimi durdu yada türkiye piyasasından çekildi bilemiyorum. bulmak zorlaştı stoklarda kalan mağaza falan olabiliyor yada besleme sistemli/dolan kartuşlu olarak satılıyor (buda tuzlu oluyor). olmadı CANON MG5350'nin baskılarını inceleme şansınız olursa bu cihazıda inceleyin. canonun XP700(PX700'ler) muadili ürünüdür. foto baskısı konusunda bir epson değil elbette ancak yeterli gördüğünüz takdirde epsonlardan çok daha uygundur fiyatı. L800'de XP700'de her zaman temin edebileceğiniz makineler. dolayısıyla acele etmeye lüzum yok epson PX'lere ve canon 5350'ye bakın. son söz olarak L800'ün(ve tabi P50,PX serisi vs.) baskı kalitesinin Xp700'den daha yüksek olacağını düşünüyorum.

• Neden 5350 neden 5450 değil bende bunu merak ediyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: -K@-

Neden 5350 neden 5450 değil bende bunu merak ediyorum.

XP serisinin dolan kartuşunun olmayışı ve 5450ninde dolan kartuşunun olmayışı.
  • quote:

Neden 5350 neden 5450 değil bende bunu merak ediyorum.

bmbj sağolsun açıklamış bende tekrar edeyim 5450'nin dolan kartuşları henüz yok yakında çıkacakmış gibide görünmüyor(yada benim haberim yok) . xp600-700-800'ünde dolan kartuşları yok ancak yakında çıkacak. bu cihazları kullananlar şu an için orjinallere mahkum bu mahkumiyetin ne denli masraflı olduğunu muhtemelen biliyorsunuzdur ancak bilmiyorsanız küçük bir araştırma sonucu vaziyeti öğrenebilirsiniz orjinaller çoooook duygusal:)
  • firmalar besleme sistemli satiyorlar sorun olurmu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

firmalar besleme sistemli satiyorlar sorun olurmu

orjinallere yapılan besleme sistemlerine pek sıcak bakmıyorum (HP 940 kartuşlara hariç) makine boş gösteriyor ama baskıya devam ediyor falan eğer yoğun baskı almayacaksanız (her gün yüzlerce ) dolan kartuşlu bir model (5350 mesela yada daha iyisi epson) tercih etmek daha mantıklı olabilir bu benim şahsi fikrim tabi.
  • 1-fiyat üst limit)__________________________________________________: 1000-1500 Tl
    2-aylık ortalama çıktı sayısı_________________________________________: birkaç ayda bir ~3000 sayfa
    3-çok fonksiyonlu mu (sadece yazıcı veya yazıcı tarayıcı fotokopili)________: All in one olmalı
    4-özellikle laser ya da özelikle inkjet mi istiyorsunuz._____________________: Laser daha mantıklı gibi
    5-Renkli çıktı gerekli mi?(renkli lazer yazıcı fiyatları diğerlerinden yuksektir) __: Hayır
    6- Kartuş ya da tonere dolum yaptırarak mı kullanacaksınız?_______________: Evet
    7-Özellikle tercih ettiğiniz bir marka ya da model varmı?__________________ : Tüm önerilere açığım
    8-Fax özelliği isteniyor mu? _________________________________________: İyi olur
    9- Bağlantı türü tercihi (usb, ethernet, wifi) ___________________________: Çok önemli değil

Yazı ve nota basımı için, daha çok fotokopi amaçlı kullanılacak bir cihaz arıyorum. Tavsiyeleriniz için teşekkürler şimdiden :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Trolo -- 16 Nisan 2013; 2:28:53 >

• iyi günler,

max bütce : 1000 tl
    renkli, kolay dolum yapılan, kaliteli tarayıcıya sahip, kolay dolum yapılabilen yazıcı tavsiye edermisiniz

fotokopi fax önemli değil
  • EĞER SORUN YAŞAMAK İSTEMİYORSANIZ

D-COPİA - 248 MF 700 €+KDV USB FAX FOTOKOPİ-PRİNTER-TARAYICI 14 BİN KOPYA
    D-COPİA 1138 750 €+KDV KABLOSUZ FAX FOTOKOPİ-PRİNTER-TARAYICI 14 BİN KOPYA

D-COPİA 1132 725 €+KDV USB FAX FOTOKOPİ-PRİNTER-TARAYICI 14 BİN KOPYA

DRAM FİYATI 110 €+KDV

TONER FİYATI 80€ +KDV

DRAM OMRU 100,00

• Merhaba,

kızımın okul ödevleri için ve bazı aile fotolarını basmak ve saklamak için bir yazıcı arayışı içerisindeyim. Benim için en önemli konu kartuş/toner temini ve/veya dolumu ve fotoğraf baskılarının kalitesi. Bu konuda bana önerebileceğiniz bir marka model var mı acaba? Bir arkadaşım Epson marka püskürtmeli yazıcıda aldığı fotoğraf çıktılarının zamanla kağıt üzerinden silindiği ve kötü gözüktüğünü söyledi. Bu püsükürtmeli olduğundan dolayı mı veya kullandığı kartuştan dolayımıdır bilmiyorum. Fotoğraf kağıdına bastığımız fotoları uzun süre saklamak istiyorum. detaylar aşağıdaki gibidir.

1-fiyat aralığı ( üst limit)............................................................................250 tl
    2-aylık ortalama çıktı sayısı.......................................................................20-30 civarı (çok az kullanacağım, keyfimize göre aklımıza gelirse foto basarız, birde bazen ilk okula giden kızımın ödevlerinde gerekebiliyor)
    3-çok fonksiyonlu mu? .............................................................................Evet (Tarayıcı olmalı, fotokopi ve fax olmasada olur)
    4-özellikle laser ya da özelikle inkjet mi istiyorsunuz. ......................................Hayır en uygunu hangisi ise olabilir.
    5-Renkli çıktı gerekli mi............................................................................ Kesinlikle şart( hatta fotoğraf baskı özelliği olmalı)
    6- Kartuş ya da tonere dolum yaptırarak mı kullanacaksınız?.............................Çok çıktı almayacağım için kaliteli baskılar tercih ederim. Bu yüzden tercihim doldurmaktan yana değil. Orjinal kartuşları ucuz ise orjinal almaktan yanayım. en az 4 kartuşlu olması gerektiğini düşünüyorum.
    7-Özellikle tercih ettiğiniz bir marka ya da model varmı?...................................Hayır
    8-Fax özelliği isteniyor mu?.........................................................................Hayır
    9- Bağlantı türü tercihi (usb, ethernet, wifi)...................................................USB yeterli, wifi olması şart değil. Olursa ekstra iyi olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: levoas

Merhaba,

kızımın okul ödevleri için ve bazı aile fotolarını basmak ve saklamak için bir yazıcı arayışı içerisindeyim. Benim için en önemli konu kartuş/toner temini ve/veya dolumu ve fotoğraf baskılarının kalitesi. Bu konuda bana önerebileceğiniz bir marka model var mı acaba? Bir arkadaşım Epson marka püskürtmeli yazıcıda aldığı fotoğraf çıktılarının zamanla kağıt üzerinden silindiği ve kötü gözüktüğünü söyledi. Bu püsükürtmeli olduğundan dolayı mı veya kullandığı kartuştan dolayımıdır bilmiyorum. Fotoğraf kağıdına bastığımız fotoları uzun süre saklamak istiyorum. detaylar aşağıdaki gibidir.

1-fiyat aralığı ( üst limit)............................................................................250 tl
    2-aylık ortalama çıktı sayısı.......................................................................20-30 civarı (çok az kullanacağım, keyfimize göre aklımıza gelirse foto basarız, birde bazen ilk okula giden kızımın ödevlerinde gerekebiliyor)
    3-çok fonksiyonlu mu? .............................................................................Evet (Tarayıcı olmalı, fotokopi ve fax olmasada olur)
    4-özellikle laser ya da özelikle inkjet mi istiyorsunuz. ......................................Hayır en uygunu hangisi ise olabilir.
    5-Renkli çıktı gerekli mi............................................................................ Kesinlikle şart( hatta fotoğraf baskı özelliği olmalı)
    6- Kartuş ya da tonere dolum yaptırarak mı kullanacaksınız?.............................Çok çıktı almayacağım için kaliteli baskılar tercih ederim. Bu yüzden tercihim doldurmaktan yana değil. Orjinal kartuşları ucuz ise orjinal almaktan yanayım. en az 4 kartuşlu olması gerektiğini düşünüyorum.
    8-Fax özelliği isteniyor mu?.........................................................................Hayır
    9- Bağlantı türü tercihi (usb, ethernet, wifi)...................................................USB yeterli, wifi olması şart değil. Olursa ekstra iyi olur.

fotoğraflardaki solma kullanılan kağıt ve mürekkeple alakalı eğer kalitesi düşük ürünler kullanılırsa solma kaçınılmaz kaliteli ürünler kullanılırsa eğer haftalarca güneşe falan maruz kalmadığı sürece bir şey olmaz (uzun süre güneşe maruz kalırsa minilab baskısıda solar). sanırım sizin bütçenize en uygun makine canon mg5350 olacaktır. eğer tarayıcı çok lazım değilse bütçeyi epeyce aşmanızı gerektirsede epson L800 süper foto baskısı verir aklınızda olsun. Epson XP600-700'üde inceleyin. yanlız mürekkep püskürtmeli makineleri öyle haftalarca bekletmeye gelmez. en azından 10-15 günde bir(mümkünse daha sık) 1 çıktı almak lazım yoksa baskı kafalarında tıkanmayla karşılaşma riski oluşur. Lazer yazıcılar ile bu tarz sıkıntılarınız olmaz ancak onlarlada fotoğraf basılmaz.

• FOTOĞAF MAKINASI İLE CEKILEN RESİMLERİ KARTUŞLU YAZICILARDAN RESİM ALMA ZİHNİYATI SADECE BİZİM TÜRKLERDE VAR..

0,25 KR ŞA FOTOĞRAF MERKEZLERİNDE RESMİNİZİ COĞALTABİLİR 500 YIL SAKLAYABİLİRSİNİZ

YAZICIYLA FALAN UĞRASMAYIN BUNLAR İÇİN

EPSON KARTUSLARININ ADET FİYATI 29 T DİR, VE KIMISINDE 4 KIMISINDE 6 TANE KARTUS VAR

29X5 145 TL

YAPMANIZ GEREKEN TEKSEY CEKILEN FOTOLARI BİLGİSAYARINIZDAN USB YE YUKLEYİP FOTOĞRACIDA COĞALTMANIZ TAVSİYEM BU İSTER UYARSINZ İSTER UYMAZSINIZ
  • quote:

Orijinalden alıntı: chungkingexpress

quote:

Orijinalden alıntı: levoas

Merhaba,

fotoğraflardaki solma kullanılan kağıt ve mürekkeple alakalı eğer kalitesi düşük ürünler kullanılırsa solma kaçınılmaz kaliteli ürünler kullanılırsa eğer haftalarca güneşe falan maruz kalmadığı sürece bir şey olmaz (uzun süre güneşe maruz kalırsa minilab baskısıda solar). sanırım sizin bütçenize en uygun makine canon mg5350 olacaktır. eğer tarayıcı çok lazım değilse bütçeyi epeyce aşmanızı gerektirsede epson L800 süper foto baskısı verir aklınızda olsun. Epson XP600-700'üde inceleyin. yanlız mürekkep püskürtmeli makineleri öyle haftalarca bekletmeye gelmez. en azından 10-15 günde bir(mümkünse daha sık) 1 çıktı almak lazım yoksa baskı kafalarında tıkanmayla karşılaşma riski oluşur. Lazer yazıcılar ile bu tarz sıkıntılarınız olmaz ancak onlarlada fotoğraf basılmaz.

Sayın chungkingexpress,

öneriniz ve bekletme konusundaki uyarınız için teşekkürler. Epson xp 205 ve sx435 hakkındaki fikirleriniz nedir? epson L800 maalesef bütçemin oldukça üzerinde :(

bu arada önerdiğiniz canon mg5350 gerçekten benim ihtiyaçlarıma çok uygun bir cihaz iyiki bu cihazdan bahsettiniz. büyük ihtimalle bu yazıcıdan alacağım.

• quote:

Orijinalden alıntı: hedefkartus

FOTOĞAF MAKINASI İLE CEKILEN RESİMLERİ KARTUŞLU YAZICILARDAN RESİM ALMA ZİHNİYATI SADECE BİZİM TÜRKLERDE VAR..

0,25 KR ŞA FOTOĞRAF MERKEZLERİNDE RESMİNİZİ COĞALTABİLİR 500 YIL SAKLAYABİLİRSİNİZ

YAZICIYLA FALAN UĞRASMAYIN BUNLAR İÇİN

EPSON KARTUSLARININ ADET FİYATI 29 T DİR, VE KIMISINDE 4 KIMISINDE 6 TANE KARTUS VAR

29X5 145 TL

YAPMANIZ GEREKEN TEKSEY CEKILEN FOTOLARI BİLGİSAYARINIZDAN USB YE YUKLEYİP FOTOĞRACIDA COĞALTMANIZ TAVSİYEM BU İSTER UYARSINZ İSTER UYMAZSINIZ

Sayın hedefkartus,

haklısınız dışarıda bastırmak daha uygun ancak ben yazıcıdan fotoğraf bastırmayı işin maliyeti için değil daha çok vakit bulamadığım için yapmak istiyorum, fotoğrafçıya baskı için git-gel yapmak vakit ayırmak lazım. çok özel fotoğrafları elbette gidip dışarıda bastıracağım.
    ayrıca evde fotoğraf basmak bir nevi hobi gibi bir uğraş olacak benim için...

• 
Sayfa: önceki 5253545556
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.