Şimdi Ara

YAZICI TAVSİYESİ İSTEYENLER (27. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.210
Cevap
112
Favori
643.392
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: gugukkuşu

quote:

Orijinalden alıntı: os_lnx

quote:

Orijinalden alıntı: furkan571

Çok fonksiyonlu olmayan bir yazıcı düşünürsem şu uygunmudur?
    http://www.buroteknik.com/Samsung-ML-2165-Mono-Lazer-Yazici_25211.html#0

Dolumu 25 liraya yapılıyo bildiğim kadarı ile alınır. Bence uygun.

gugukkuşu

Dolumcular bunuda 25 liraya yapıyorlar sanırım. 4 dolumda bir drum değişmesi gerekebilir. o da aynı fiyat olsa gerek. Çok meşaggetli değil. Götür doldurt derim.

Bitmeyen toner alıp tozu kendimiz doldurabiliyormuşuz. Bu durum da da DRUM denilen şeyin değişmesi gerekir mi ?

Sonuçta 1 kg toner tozu 45 tl. 10 defa dolsa 4,5 tl maliyet olur.

Kendinde doldursan değişmesi gerekir. Çok maliyetli değil.

• Okadar kafanıza takmayın çok maliyetli makina değil. hp den bahsediyorum. biraz kendiniz yapar birazda yaptırırsınız yapanlarda kazansın azcık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: chungkingexpress

quote:

Orijinalden alıntı: GRh+

1-fiyat aralığı (ve üst limit) 500TL
    2-aylık ortalama çıktı sayısı 100-200
    3-çok fonksiyonlu mu (sadece yazıcı veya yazıcı tarayıcı fotokopili) sadece yazıcı
    4-özellikle laser ya da özelikle inkjet mi istiyorsunuz. lazer
    5-Renkli çıktı gerekli mi (renkli Lazer Yazıcılar fiyatları diğerlerinden yuksektir) ? renkli ve fotoğraf baskısı için de kullanılacak
    6- Kartuş ya da tonere dolum yaptırarak mı kullanacaksınız? evet
    7-Özellikle tercih ettiğiniz bir marka ya da model varmı? önemli değil
    8-Fax özelliği isteniyor mu? hayır
    9- Bağlantı türü tercihi (usb, ethernet, wifi) usb ( wi fi olsa iyi olur )

fotoğraf baskısı için lazerler iş yapmaz inkjetlere bak. Hatta direk söyleyeyim bulabilirsen eğer Epson P50 senin aradığın makine piyasada bulamazsan PX serisi herhangi bir epsonda olur.

Teşekkür ederim cevap için

Peki bu ihtiyaçlar için Epson L800 nasıl olur

Ortalama bir rakam vermek gerekirse pratikte kaç sayfa çıktı alır

Yazıcı evde kullanılacak, keyif için sık sık fotoğraf baskısı yapılacak.

1000-1500 sayfa çıktı alacaksa 6 X 30TL orjinal mürekkep maliyeti çok önemli değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: oBLoOd

Herkese merhaba ,

Küçük orta ölçekli bir işletmede çok yoğun bir şekilde çıktı alanacak gücü karşılayabilecek , toner dolumu kolay olan Lazer yazıcı arıyorum. Çok fonksiyonlu olmayacak ve parası problem değil şirket için alınacağından dolayı.Teşekkürler.

mrb fiyatı önemli değil demişsiniz ama ben yinede size veya şirketinize en ekonomik(hem yazıcı hemde toner tüketim yönübden) olan yazıcıları önereyim öncelikle çok çıktı alacağınız için aradığınız özelliklere göre hp 2035 -2035nveya hp 2055-2055n-2055dn gibi modeller arasından seçim yapabilirsiniz tonerleri 2300say(%5syf. yoğunluğu) kapasitelidir ve 30tlye garantili şekilde yapmaktayız. bu modellere bakın isterseniz başka sorunuz olursa yazarsınız iyi çalışmalar...

www.endlesskartus.com ender

• Merhaba

Benimde bir tavsiyeye ihtiyacım var.Haftada 3-5 sayfa çıktı alıcam ancak yazıcı kartuşunun hemen bitmesini istemiyorum.Aynı zamanda tarayıcı özelliğinin olması iyi olur.

ama en önemlisi MASRAFSIZ olsun.
  • quote:

quote:

quote:

3-çok fonksiyonlu mu (sadece yazıcı veya yazıcı tarayıcı fotokopili) sadece yazıcı
    5-Renkli çıktı gerekli mi (renkli Lazer Yazıcılar fiyatları diğerlerinden yuksektir) ? renkli ve fotoğraf baskısı için de kullanılacak

fotoğraf baskısı için lazerler iş yapmaz inkjetlere bak. Hatta direk söyleyeyim bulabilirsen eğer Epson P50 senin aradığın makine piyasada bulamazsan PX serisi herhangi bir epsonda olur.

1000-1500 sayfa çıktı alacaksa 6 X 30TL orjinal mürekkep maliyeti çok önemli değil.

L800 P50'nin tanklısı zaten birebir aynı makine sadece epson tank eklemiş. L800'ünde fotoğraf baskısı gayet tatmin edicidir, kesinlikle tercih edilebilecek bir ürün ancak 600-650 lira vermeye değermi açıkçası orada şüphelerim var. Epsonlarda dolan kartuşlarda, CISS'larda son derece sıkıntısız çalışıyor. Senin yerinde olsam L800 yerine 400 lira civarına bir PX730 alırım. Hem elimde tarayıcı, fotokopi, wifi, çift taraflı baskı, usb/kart girişleri ekranı vs. olan vede foto baskısında uzman bir makine olur hemde dolan kartuşlarına ister L800 mürekkebini istersemde piyasadaki muadil mürekkepleri koyma imkanım olur.

baskı maliyeti mevzusuna gelirsek şöyle söyleyeyim 14-15 ml alan dolan kartuşlar tam doluyken aşağı yukarı 300-350 civarı 10x15 baskı aldığımı bilirim PX730'la. ortalama 325 desek. 15ml=325 ise 70 ml'lik satılan L800 mürekkepiyle 70/15=4,6 4,6x325=1495 tane 10x15(foto modunda) gibi bir rakam çıkıyor ortaya. Kötümser davranalım 200'ünüde biz atalım aşağı yukarı birer şişeyle 1300 civarı 10x15 alırsın gibi görünüyor. buda gene kabaca hesaplarsak 325 adet A4 foto baskısı demek. tabi ben px730 ve dolan kartuşları baz alarak yaptığım bir hesap bu. L800, mürekkebi daha az yada çok harcıyorsa bilemem.

• Arkadaşlar banada 170 tl ye kadar kartuşu iyi dayanan,kaliteli,kartuşu bitince doldurabileceğim(dışarda doldurtmak yani) ekonomik bir yazıcı önerir misiniz ? Önerileriniz vatan dan olursan sevinirim.
  • Renkli , tarayıcılı , fotokopili kolay dolum yapılabilcek lazer yazıcı arıyorum tavsiyelerinizi beklerim.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

L800 P50'nin tanklısı zaten birebir aynı makine sadece epson tank eklemiş. L800'ünde fotoğraf baskısı gayet tatmin edicidir, kesinlikle tercih edilebilecek bir ürün ancak 600-650 lira vermeye değermi açıkçası orada şüphelerim var. Epsonlarda dolan kartuşlarda, CISS'larda son derece sıkıntısız çalışıyor. Senin yerinde olsam L800 yerine 400 lira civarına bir PX730 alırım. Hem elimde tarayıcı, fotokopi, wifi, çift taraflı baskı, usb/kart girişleri ekranı vs. olan vede foto baskısında uzman bir makine olur hemde dolan kartuşlarına ister L800 mürekkebini istersemde piyasadaki muadil mürekkepleri koyma imkanım olur.

baskı maliyeti mevzusuna gelirsek şöyle söyleyeyim 14-15 ml alan dolan kartuşlar tam doluyken aşağı yukarı 300-350 civarı 10x15 baskı aldığımı bilirim PX730'la. ortalama 325 desek. 15ml=325 ise 70 ml'lik satılan L800 mürekkepiyle 70/15=4,6 4,6x325=1495 tane 10x15(foto modunda) gibi bir rakam çıkıyor ortaya. Kötümser davranalım 200'ünüde biz atalım aşağı yukarı birer şişeyle 1300 civarı 10x15 alırsın gibi görünüyor. buda gene kabaca hesaplarsak 325 adet A4 foto baskısı demek. tabi ben px730 ve dolan kartuşları baz alarak yaptığım bir hesap bu. L800, mürekkebi daha az yada çok harcıyorsa bilemem.

Bilgilendirme için teşekkür ederim.

Değerlendireceğim bunları.

• ben 150-200 tl arasında çok fonksiyonlu bir yazıcı almayı düşünüyorum şu ana kadar 2 tane yazıcı kullandım biri lexmark digeri epson rx 585 epson da nozül de tıkama oldu kafayı açamadım kafa fiyatı sordum yazıcı parası istediler bana bu konuda ne önere biilirsiniz birde nozüllerin tıkanması için nasıl kullanmalıyım TEŞEKKÜR ederim
  • quote:

Orijinalden alıntı: endlessend

quote:

Herkese merhaba ,

Küçük orta ölçekli bir işletmede çok yoğun bir şekilde çıktı alanacak gücü karşılayabilecek , toner dolumu kolay olan Lazer yazıcı arıyorum. Çok fonksiyonlu olmayacak ve parası problem değil şirket için alınacağından dolayı.Teşekkürler.

mrb fiyatı önemli değil demişsiniz ama ben yinede size veya şirketinize en ekonomik(hem yazıcı hemde toner tüketim yönübden) olan yazıcıları önereyim öncelikle çok çıktı alacağınız için aradığınız özelliklere göre hp 2035 -2035nveya hp 2055-2055n-2055dn gibi modeller arasından seçim yapabilirsiniz tonerleri 2300say(%5syf. yoğunluğu) kapasitelidir ve 30tlye garantili şekilde yapmaktayız. bu modellere bakın isterseniz başka sorunuz olursa yazarsınız iyi çalışmalar...

Çok teşekkür ederim

• quote:

quote:

Herkese merhaba ,

hocam bana hp m1132 önermiştiniz.herhangi bir sitenin kampanya yapmasını bekliyorum.peki aldıktan sonra dolum için size gönderme şansımız var mı,istanbul'da değilim çünkü.
    chip sorunu yok demiştiniz ama sanırım son modelleri çipli olarak çıkarıyorlar.hp 1132 nin dolumu chip değişimi ve size gönderip geri alması(kargo) toplam ücret ne kadar olur acaba.ve doldurduğunuz kartuşla ortalama kaç sayfa çıktı alabiliriz.

• bize
    quote:

Orijinalden alıntı: sawolverine

quote:

quote:

Herkese merhaba ,

hocam bana hp m1132 önermiştiniz.herhangi bir sitenin kampanya yapmasını bekliyorum.peki aldıktan sonra dolum için size gönderme şansımız var mı,istanbul'da değilim çünkü.
    chip sorunu yok demiştiniz ama sanırım son modelleri çipli olarak çıkarıyorlar.hp 1132 nin dolumu chip değişimi ve size gönderip geri alması(kargo) toplam ücret ne kadar olur acaba.ve doldurduğunuz kartuşla ortalama kaç sayfa çıktı alabiliriz.

bize gönderebilrsiniz tabiki ama size önerim ilk başta bizden 2adet yedek almanızdır. böylelikle elinizde 3ad. toner olur ve tek kargoyla işi çözmüş oluruz. en son doluyu taktığınızda 2adet boşu yollar bizde size 2ad. doluyu yollarız. sizde boşların bize ulaşıp size doluyu ulaştırana kadar tonersiz kalmamış olursunuz.kargo ücretleri alıcıya aittir kargo firmasına göre ücretler değişir tek kutuda yollarız ve 10t.l.gibi bi rakam tutar. bizdeki boşsuz muadil fiyatı:35t.l.
    dolum&yenileme fiyatı:25t.l. dram değişimi gerekse dahi fiyat aynı ek ücret talep etmiyoruz .12yıllık firma olmamıza rağmen sitemizi yeni kurduk ve birkaçgün içerisinde kargo firmalarıyla görüşüp anlaşma yapıcaz ozaman boşları gönderdiğinizde biz ;doluyu aldığınızda siz kargo ücreti ödeyeceksiniz böylelikle bir kargo ücreti ödemiş olacaksınız.
    ödemenizi size vereceğimiz hesap numarasına yatırdığınızda kargonuzu aynı gün çıkarırız.
    hp 1132 modeli için fiyatlarımıza çip değişimi dahildir.
    %5sayfa yoğunluğu ile yaklaşık 1600sayfa baskı alırsınız

yani ilk sefer 2adet muadil: 35*2=70+kdv+kargo=top:92t.l.(civarı 2toner için)
    daha sonra 2boş yollarsınız : 25*2=50t.l.+kdv+kargo=top:69t.l.(civarı 2toner için)

• quote:

Orijinalden alıntı: deadmoney62

Arkadaşlar banada 170 tl ye kadar kartuşu iyi dayanan,kaliteli,kartuşu bitince doldurabileceğim(dışarda doldurtmak yani) ekonomik bir yazıcı önerir misiniz ? Önerileriniz vatan dan olursan sevinirim.

öncelikle renkli gereklimi?-tarayıcı-fax özelliği istiyormusunuz bunlarıda yazarsanız yardımcı olabiliriz sanırım. şu anda inkjet(mürekkepli) önerebileceğim kartuşu sorunsuz dolan bir model yok. çünkü inkjet lerde kafa çabuk bozuluyor. laser alısanız sıkıntı yaşatmaz.
  • @endlessend hocam saolun bilgilendirme için.fiyatlar orjinal kartuşlara kıyasla çok uygun.şayet kargo firmalarıyla da anlaşırsanız hem firmanızın büyümesi açısından hem bizim gibi başka şehirlerde olan kullanıcılar için çok güzel olur.ilginiz için de ayrıca teşekkür ederim.bir arkadaşım da geçen hafta samsung scx3200 aldı,eğer onun da kartuş dolumu varsa onunla birlikte göndeririz.kolay gelsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sawolverine

@endlessend hocam saolun bilgilendirme için.fiyatlar orjinal kartuşlara kıyasla çok uygun.şayet kargo firmalarıyla da anlaşırsanız hem firmanızın büyümesi açısından hem bizim gibi başka şehirlerde olan kullanıcılar için çok güzel olur.ilginiz için de ayrıca teşekkür ederim.bir arkadaşım da geçen hafta samsung scx3200 aldı,eğer onun da kartuş dolumu varsa onunla birlikte göndeririz.kolay gelsin.

rica ederiz sizede kolay gelsin

www.endlesskartus.com
  • Renkli olacak.Tarayacı,fotokopi özellikleri olursa güzel olur.Lazerler pahalı olduğu için pek düşünmüyorum ama uygun fiyatlı bir model olursa düşünülebilir.
  • 1-fiyat aralığı (ve üst limit) 750
    2-aylık ortalama çıktı sayısı çok yoğun kullanmayacağım
    3-çok fonksiyonlu mu (sadece yazıcı veya yazıcı tarayıcı fotokopili) evet (tarayıcı fotokopi)
    4-özellikle laser ya da özelikle inkjet mi istiyorsunuz. laser
    5-Renkli çıktı gerekli mi (renkli Lazer Yazıcılar fiyatları diğerlerinden yuksektir) ? evet, çift taraf baskı olması tercihimdir
    6- Kartuş ya da tonere dolum yaptırarak mı kullanacaksınız? dolum
    7-Özellikle tercih ettiğiniz bir marka ya da model varmı? yok
    8-Fax özelliği isteniyor mu? şart değil
    9- Bağlantı türü tercihi (usb, ethernet, wifi) wi fi

yardımcı olabilirseniz sevinirim, teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kwrak -- 30 Kasım 2012; 20:36:15 >
  • 1-fiyat aralığı (ve üst limit) 100-200 TL
    2-aylık ortalama çıktı sayısı 1000-2000
    3-çok fonksiyonlu mu (sadece yazıcı veya yazıcı tarayıcı fotokopili) SADECE YAZICI
    4-özellikle laser ya da özelikle inkjet mi istiyorsunuz. LAZER
    5-Renkli çıktı gerekli mi (renkli Lazer Yazıcılar fiyatları diğerlerinden yuksektir) ? SİYAH
    6- Kartuş ya da tonere dolum yaptırarak mı kullanacaksınız? TONERE YAPILACAK DOLUM SAYISI NE KADAR COK OLURSA İYİ
    7-Özellikle tercih ettiğiniz bir marka ya da model varmı? TONER FİYATI PAHALI OLAN OLMASA İYİ OLUR FAKAT YOK
    8-Fax özelliği isteniyor mu? HAYIR
    9- Bağlantı türü tercihi (usb, ethernet, wifi) HAYIR Sanırım usb olanı normali

Özellikle sormak istediğim bir şey var demo tonerlere dolum yapılıyormu yoksa sonradan mı almak gerekiyor?

Bu kadar çok yorum içerisinde benimkine cevap verirseniz gerçekten memnun olurum teşekkür ederim ilgilenenlerle.

• 1-fiyat aralığı ----300 tl
    2-aylık ortalama çıktı sayısı -----100-200
    3-çok fonksiyonlu mu (sadece yazıcı veya yazıcı tarayıcı fotokopili)--- farketmez
    4-özellikle laser ya da özelikle inkjet mi istiyorsunuz.------lazer
    5-Renkli çıktı gerekli mi (renkli Lazer Yazıcılar fiyatları diğerlerinden yuksektir) -evet
    6- Kartuş ya da tonere dolum yaptırarak mı kullanacaksınız?---evet
    7-Özellikle tercih ettiğiniz bir marka ya da model varmı?---yok
    8-Fax özelliği isteniyor mu?---farketmez
    9- Bağlantı türü tercihi (usb, ethernet, wifi) ---en azından ağ bağlantısı olsa iyi olur
  • 
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.