Şimdi Ara

YAZICI TAVSİYESİ İSTEYENLER (147. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
4.210
Cevap
112
Favori
643.472
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 145146147148149
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: the_japan

quote:

Orijinalden alıntı: ozkulmehmet

Renkli çok önemli değilse samsung u alın derim iş yeri için daha uygun adf si var (otomatik döküman besleyici) işinize yarar çok sayfalı bir fotokopide hepsini tek tek çekmeniz gerekir epsonda ama samsungda hepsini birden yerleştirip tek tuşla çekebilirsiniz. Renkli istiyorsanız da canon almayın bence biraz problemli sıfır yazıcının bile çalışmadığı oluyor bazen çok geliyor tamire.

Hocam öncelikle cevap için teşekkürler. Aslında o samsung yazıcı staj gördüğüm ofiste vardı. Yazdırma hızı ve çıktı kalitesi iyiydi. Fakat sürekli kağıt sıkıştırıyordu ve fotokopi çekmek işkenceydi. Bir de kağıt tepsisinin bulunduğu yerdeki çekmece kısmı gerçekten berbat şekilde yapılmış ve tepsiyi çekmek için elle tutulan yer kısa sürede kırılmıştı. Belki de benim gördüğüm cihazda denk gelmiştir bilemem ama o açıdan samsung'a karşı biraz mesafeliyim aslında...

Araştırırken bir de Brother marka buldum. Bu da sağda solda az çok denk geldiğim marka ama kalite olarak nasıldır fikrinizi almak isterim.
    https://urun.n11.com/cok-fonksiyonlu-yazici/brother-mfc-1911w-kablosuz-siyah-faxli-lazer-yazici-P69925734

Renkli çok önemli değil, 100 çıktı alacaksam tahminen 30'u renkli olur. Linkteki brother'ın galiba toneri ve dram mıdır nedir o parçası uygun fiyatlıymış. Yorumları da iyi gibi gözüküyor.

okulda brother 1511, 1911w de kullanıyoruz.

dolumunu hep biz yapıyoruz. bendeki cihaz 1511, 35 binde.

diğer arkadaslardaki cihazlar 20 bin olan var, daha az olan da var.

drum, tonerden ayrı denilmiş :)

zaten her dolumda drum değiştirmiyorsunuz. ki bendeki cihaz 35 binde herseyi toner, drum orijinal ( ilk aldıgım makineden cikıanlar )

dolumu bir kaç dakika suruyor. ben 1 kg toz aldım hala bitmedi. okuldaki diger arkadaslar da oyle.

muadil hp, samsung veya brother drum alırsanız drumlar kalitesiz oldugu içn bir kaç doluma dayanmıyor.

brotherin dezavantajı toner haznesi kucuk 700 - 1000 cıktıda bir toner reset carkını cevirmeniz veya makine menusunden "toner değiştir" uyarısını iptal etmelisiniz.
    150 - 200 cıktıdan sonra cihaz ısınıp cook cook yavas baskı vermeye baslıyor. soguyunca yine eski haline geliyor.

bir de benim ihtiyacım olmadı ama a5 gibi kağıt basmıyordu sanki. sadece a4 basıyor. onca tamam kullandım kağıt almasında cıktı kalitesinde vs vs hiç sorun yasamadım.

• the_japan kullanıcısına yanıt
    Mürekkepli renkli istiyorsanız epson L serisi istediğiniz yazıcıyı alabilirsiniz canon önermem ama lazer olsun diyorsanız da link verdiğim yazıcı 1 numara şuan mono lazer çok fonksiyonlu olarak piyasadaki alınabilecek tek yazıcı yazıcı tavsiyesi isteyenler diye konu var oraya da sorun aynı cevabı alacağınızdan eminim hiçbir sıkıntı yaşatmaz toneri bol ve ucuz dolum olabiliyor.
  • mondschein66 M kullanıcısına yanıt
    Yanlış birşey mi söylemişiz arkadaş sorunsuz yazıcı istemiş sizde arkadaşa cevap verebilirsiniz daha a5 kağıt basıp basmadığından emin değilsiniz ama benim yorumuma taş atıyorsunuz ayrıca hukuk bürosu işini gücünü bırakıp toner dolduracaksa onun çarkıyla resetiyle uğraşıp soğumasını bekleyecekse o ayrı.
  • quote:

Yanlış birşey mi söylemişiz arkadaş sorunsuz yazıcı istemiş sizde arkadaşa cevap verebilirsiniz daha a5 kağıt basıp basmadığından emin değilsiniz ama benim yorumuma taş atıyorsunuz ayrıca hukuk bürosu işini gücünü bırakıp toner dolduracaksa onun çarkıyla resetiyle uğraşıp soğumasını bekleyecekse o ayrı.

ben önerimi sundum, siz de önerinizi sundunuz. ki muadil toner kullanılacaksa hp, canon öneririm.

ama drum ayrı vs vs kısmı bence hala sacma, sunu soyleyebilirsiniz brother markası hp, canon kadar çok satılmadıgı için muadil parcası vs hp canon kadar ucuz değil.

arkadas nerede yazmıs hukuk burosunu

aynen alıntı, ben buna istinaden yazdım. adam gunluk bin sayfa cıktı alıyorum dese 500 liralık makine degil git 2000 liralık makine bak derim zaten, bilmiyorsam da yaroum yapmam zaten.

Hocam öncelikle cevap için teşekkürler. Aslında o samsung yazıcı staj gördüğüm ofiste vardı. Yazdırma hızı ve çıktı kalitesi iyiydi. Fakat sürekli kağıt sıkıştırıyordu ve fotokopi çekmek işkenceydi. Bir de kağıt tepsisinin bulunduğu yerdeki çekmece kısmı gerçekten berbat şekilde yapılmış ve tepsiyi çekmek için elle tutulan yer kısa sürede kırılmıştı. Belki de benim gördüğüm cihazda denk gelmiştir bilemem ama o açıdan samsung'a karşı biraz mesafeliyim aslında...

Araştırırken bir de Brother marka buldum. Bu da sağda solda az çok denk geldiğim marka ama kalite olarak nasıldır fikrinizi almak isterim.https://urun.n11.com/cok-fonksiyonlu-yazici/brother-mfc-1911w-kablosuz-siyah-faxli-lazer-yazici-P69925734

Renkli çok önemli değil, 100 çıktı alacaksam tahminen 30'u renkli olur. Linkteki brother'ın galiba toneri ve dram mıdır nedir o parçası uygun fiyatlıymış. Yorumları da iyi gibi gözüküyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mondschein66 -- 15 Ekim 2017; 21:11:0 >

• canon i sens 416 yazıcı aldım bugün ürün hakkındaki fikirleriniz uyarılarınız nelerdir.
  • mondschein66 M kullanıcısına yanıt
    İlk mesajından beri takip ederseniz görürsünüz hukuk bürosu yazan yeri, kendi önerinizi bizi bulaştırmadan yanlış birşey söylüyormuşuz gibi bizden bahsetmeden verebilirsiniz ayrıca biz 15 yoldır bu işi yapıyoruz yanlış yapıyor olsaydık firmalar verdiğimiz yazıcı tavsiyeleri için özellikle teşekkür etmezlerdi. Bir konu daha var sizin bugüne kadar elinize kaç farklı model yazıcı geçti bilmiyorum ama bizim elimizden geçen yazıcı modeli sayısı yüzlerce çeşit dikkat edin model sayısı diyorum her modelden de yine yüzlerce yazıcı servisimize girip çıkıyor. Özellikle bir hukuk bürosunun bu işlerle uğraştığını ben 15 yıldır görmedim.
  • belekbeach B kullanıcısına yanıt
    Aynı kategoride olan yazıcılar arasında en iyi tercihi yapmışsınız daha sorunsuzu ve iyisini bulamazsınız sağlamlık, yedek parça ve toner dolumu ve muadili bakımından.
  • şu anda kullandığım yazıcı epson sx435w,dolma kartuşlarla çok ekonomik fiyata geliyor,kafasını temizlediğim halde bazı yazıları silik çıkarıyor,bende yeni bir yazıcı almaya karar verdim,bu yazıcım gibi multifonksiyonel,dolma kartuşla kullanabileceğim f/p bir yazıcı tavsiyesi istiyorum,haftada 5-10 çıktı alırım.
  • quote:

Aynı kategoride olan yazıcılar arasında en iyi tercihi yapmışsınız daha sorunsuzu ve iyisini bulamazsınız sağlamlık, yedek parça ve toner dolumu ve muadili bakımından.

teşekkürler peki muadil tonerin makineye zararı olur mu? dram ve tonerin bir olması neyi ifade ediyor.
  • Mrb öncelikle böyle bir konuyu güncel tutmayı başarmışsınız teşekkürler. Sınıf öğretmeniyim sınıfımda etkinlik çıkarmak için yazıcı arıyorum günlük ortalama 60 sayfa arkalı önlü çıktı alıyorum aylık 1200-1500 sayfayı buluyor bulunduğum bölge itibariyle maliyeti bana kalıyor maddi destek yok bu sayfa sayısına göre sınıfımıza ne tavsiye edebilirsiniz muadil tonerinin uygun olması çok önemli herzaman dolum yaptıramıyorum yada kendim dolum yapabileceğim dolumu basit olanlardan olmalı şimdiden teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bilaly.87

Mrb öncelikle böyle bir konuyu güncel tutmayı başarmışsınız teşekkürler. Sınıf öğretmeniyim sınıfımda etkinlik çıkarmak için yazıcı arıyorum günlük ortalama 60 sayfa arkalı önlü çıktı alıyorum aylık 1200-1500 sayfayı buluyor bulunduğum bölge itibariyle maliyeti bana kalıyor maddi destek yok bu sayfa sayısına göre sınıfımıza ne tavsiye edebilirsiniz muadil tonerinin uygun olması çok önemli herzaman dolum yaptıramıyorum yada kendim dolum yapabileceğim dolumu basit olanlardan olmalı şimdiden teşekkürler

canon i sens 416 modei 1700 tl civarı fiyatı var crg 719 ve crg 719high şeklinde 2 toneri var
    muadilleri 60 tl civarı 6500 sayfa baskı alabilir
    orjinal ise 719 verisyonu 250-300 tl 2400 baskı 719h ise 500-600 tl 6500 baskı alabiliyor
    drum ve toner bütünleşik olduğunda ayrıca drum değişimine gerek yok

• Aylik 60-100 arasi a4 cikti aliyorum. Lazer yazici almak istiyorum. Hangi modeli tavsiye edersiniz . 300-400 tl fazla mi? Yoksa eterli mi. Kartuslu bisey istemiyorum. Elimde 4 yazici var . En son canon mx475 aldim. Oda cop oldu . Bazen 1 ay kullanmadigimiz oluyor.

• canon 6030 yazıcı işini görür
  • Arkadaşlar merhaba,

Toplu olarak bir çıktı alacağım yaklaşık olarak 1200-1500 sayfa kadar. Dışarı da en ucuz sayfa başı 0.10 kuruş ödeyeceğim ve bunu yapmak yerine 200-250 arasında bir lazer yazıcı almak istiyorum. Toner dolum çip sorunu yaşamayacağım bir model önerebilir misiniz? Aylık max 50-100 çıktı alırım fakat ilk aldığımda 1000 küsür çıktı alacağım.
  • belekbeach B kullanıcısına yanıt
    Muadil tonerin yaziciniza hiçbir zararı yoktur ayrıca dolum tonerin de zararı yoktur firmaların orjinal Toner satmak için uydurduğu bir yalan tabi düzgün toner dolumunun zararı yoktur onu da zaten anlarsınız yazicinizin içine toner dökülüyor ise hemen dolumcunuzu değiştirmeniz gerekir.

• merhabalar ayda 400 500 arası siyah beyaz çıktı almak üzere kullanımı kolay sayfa maliyeti ucuz tarayıcı özelliği bulunan bir yazıcı almak istiyorum konuda çok mesaj olduğu için kafam karıştı. öneride bulunabilir misiniz

bütçem max 500 tl
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fagrelease

merhabalar ayda 400 500 arası siyah beyaz çıktı almak üzere kullanımı kolay sayfa maliyeti ucuz tarayıcı özelliği bulunan bir yazıcı almak istiyorum konuda çok mesaj olduğu için kafam karıştı. öneride bulunabilir misiniz

bütçem max 500 tl

ucuz maliyet tarayıcısı olan makine 500 e biraz zor bulunur ama maliyeti çok olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: belekbeach

quote:

merhabalar ayda 400 500 arası siyah beyaz çıktı almak üzere kullanımı kolay sayfa maliyeti ucuz tarayıcı özelliği bulunan bir yazıcı almak istiyorum konuda çok mesaj olduğu için kafam karıştı. öneride bulunabilir misiniz

bütçem max 500 tl

ucuz maliyet tarayıcısı olan makine 500 e biraz zor bulunur ama maliyeti çok olur

maliyetin ucuz olmasından kastım sayfa başı maksimum 10krş harcaması hocam yine o maliyeti kurtaracak cihaz bulamaz mıyım
  • quote:

bütçem max 500 tl

brother 1511, yazıcı tarayıcı, çipsiz. muadili 20 - 25 lira civarında tekrar dolumu cok kolay.
  • epson L386 kullanan var mı? tavsiye eder mi? kartuş var mı, yani değiştirmek gerekiyor mu belli çıktı sonrası

• 
Sayfa: önceki 145146147148149
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.