Şimdi Ara

YAZICI TAVSİYESİ İSTEYENLER (145. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.210
Cevap
112
Favori
643.390
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 143144145146147
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hukuk bürosunda kullanilabilecek güzel bir makina tabsiye edermisiniz. wifi olsa iyi olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Evde kulanım amacıyla

1-Fiyat üst limit ..................................: 300 TL

2-Aylık ortalama çıktı sayısı ......................: 500 sayfa

3-Çok fonksiyonlu mu ...............................: Hayır Sadece Yazıcı

4-Laser mi İnkjet mi? ..............................: Minimum sıkıntı maksimum fayda sağlayan

5-Renkli çıktı gerekli mi?..........................: Hayır

6-Kartuş ya da toner dolumla mı kullanılacak?.......: Evet

7-Tercih edilen bir marka ya da model varmı?........: Yok

8-Fax özelliği isteniyor mu? .......................: Hayır

9-Bağlantı türü tercihi(usb,ethernet,wifi) .........: Öncelikle USB

Şimdiden teşekkürler ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UADEVADAM -- 7 Ağustos 2017; 20:27:32 >
  • Yazıcı tavsiyesi almak isteyenler öncelikle şağıdaki konulara açıklık getirebilirlerse yardımcı olmaya çalışırız.

1-fiyat üst limit)............................................................................: 400 ₺
    2-aylık ortalama çıktı sayısı............................................................: 1000 adet
    3-çok fonksiyonlu mu (sadece yazıcı veya yazıcı tarayıcı fotokopili)....: sadece yazıcı
    4-özellikle laser ya da özelikle inkjet mi istiyorsunuz.........................: laser
    5-Renkli çıktı gerekli mi?................................................................: hayır
    6- Kartuş ya da tonere dolum yaptırarak mı kullanacaksınız?.............: evet
    7-Özellikle tercih ettiğiniz bir marka ya da model varmı?...................: daha önceden hp p1102 modeli kullanıyorduk, buna benzer olabilir.
    8-Fax özelliği isteniyor mu? ............................................................: hayır
    9- Bağlantı türü tercihi (usb, ethernet, wifi) ......................................: wifiye gerek yok. usb ve ethernet olabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: RapX

Yazıcı tavsiyesi almak isteyenler öncelikle şağıdaki konulara açıklık getirebilirlerse yardımcı olmaya çalışırız.

1-fiyat üst limit)............................................................................: 400 ₺
    2-aylık ortalama çıktı sayısı............................................................: 1000 adet
    3-çok fonksiyonlu mu (sadece yazıcı veya yazıcı tarayıcı fotokopili)....: sadece yazıcı
    4-özellikle laser ya da özelikle inkjet mi istiyorsunuz.........................: laser
    5-Renkli çıktı gerekli mi?................................................................: hayır
    6- Kartuş ya da tonere dolum yaptırarak mı kullanacaksınız?.............: evet
    7-Özellikle tercih ettiğiniz bir marka ya da model varmı?...................: daha önceden hp p1102 modeli kullanıyorduk, buna benzer olabilir.
    8-Fax özelliği isteniyor mu? ............................................................: hayır
    9- Bağlantı türü tercihi (usb, ethernet, wifi) ......................................: wifiye gerek yok. usb ve ethernet olabilir.

Sadece siyah çıktı alacaksanız EPSON M 105 modelini tavsiye edebilirim. Ortalama 430-450 tl civarı. Bu makinalar laserden daha iyidir.

• sever bilgisayar akhisar S kullanıcısına yanıt
    Hocam cevabınız için teşekkürler ama ofis içinde kullanılacak. O yüzden çok kartuş işine girmeyi istemiyorum.
  • arkadaşlar yazıcıdan hiç anlamıyorum.
    sürekli kartuş derdi çıkarmayacak, ucuz bir şey arıyorum.
    ne tavsiye edersiniz?
  • Arkadaşlar, yazıcı piyasasından çok uzağım, bir müşterim için yazıcı arıyorum. Her türlü yardıma açığım, şimdiden teşekkür ederim.

1-fiyat üst limit)......................................................: Üst limit veremem, alternatifler arasında değerlendirmek daha uygun olur.
    2-aylık ortalama çıktı sayısı...........................................: Net sayı veremem ama yoğun bir kullanım olacak. Hergün 100 sayfa yazılır diye tahmin ediyorum.
    3-çok fonksiyonlu mu (sadece yazıcı veya yazıcı tarayıcı fotokopili)....: Çok fonksiyonlu, yazıcı, tarayıcı, fotokopi, faks özellikleri olmalı
    4-özellikle laser ya da özelikle inkjet mi istiyorsunuz.................: Özellikle laser olsun, hızlı yazsın
    5-Renkli çıktı gerekli mi?..............................................: Evet renkli çıktı alınıyor.
    6- Kartuş ya da tonere dolum yaptırarak mı kullanacaksınız?.............: En ekonomik yöntem ne ise onu isteriz.
    7-Özellikle tercih ettiğiniz bir marka ya da model varmı?...............: Kartuş ya da toner maliyeti düşük olsun yeter.
    8-Fax özelliği isteniyor mu? ...........................................: Evet
    9- Bağlantı türü tercihi (usb, ethernet, wifi) .........................: Usb, wifi olmalı

• Proje danışmanlık ofisimiz için yazıcı arıyoruz. 2 tane alacağız. 1 tane a3 yazıcı özellikli.1 tane de fax fotokopi özellikli aşağıda ki özellikleri olan yazıcı arıyoruz.

1-fiyat üst limit)......................................................: İki yazıcı için max 1500 tl
    2-aylık ortalama çıktı sayısı...........................................: Hergün 15 sf min. max 30 sf.
    3-çok fonksiyonlu mu (sadece yazıcı veya yazıcı tarayıcı fotokopili)....: Çok fonksiyonlu, yazıcı, tarayıcı, fotokopi, faks özellikleri olmalı
    4-özellikle laser ya da özelikle inkjet mi istiyorsunuz.................: laser
    5-Renkli çıktı gerekli mi?..............................................: evet
    6- Kartuş ya da tonere dolum yaptırarak mı kullanacaksınız?.............: En ekonomik yöntem ne ise onu isteriz.
    7-Özellikle tercih ettiğiniz bir marka ya da model varmı?...............: Kartuş ya da toner maliyeti düşük olsun yeter.
    8-Fax özelliği isteniyor mu? ...........................................: Evet
    9- Bağlantı türü tercihi (usb, ethernet, wifi) .........................: Farketmez.

• Arkadaşlar merhaba Canon i-Sensys MF411DW yazıcı hakkında bilgi almak istiyorum kullana varmı
  • Wifi( cep telefonundan kolayca çıktı alabileceğim), yazıcı,tarayıcı ve fotokopi özelliği olan ve muadil toneri ucuza kolayca bulunabilen lazer yazıcı tavsiyelerinizi bekliyorum.
  • Arkadaşlar merhaba. Yazıcı tavsiyeleri için şimdiden teşekkürler.
    -Aradığım yazıcı en fazla 1000TL olacak
    -Aylık ortalama 3-5 Bin kopya alıyorum.
    -Çok fonksiyonlu da olur düz de olabilir.
    -Lazer olmalı(kartuş ile uğraşmaktan sıkıldım)
    -Renkli çıktılar için de kullanıyorum ama çok da gerekli olmayabilir.
    -Ekonomik olarak toner dolum ekonomik ise evet.
    -Hiç bilgim yok marka model hakkında
    -Fax istemiyorum
    -Wifi olursa iyi olur yoksa da önemli değil.
  • dhii D kullanıcısına yanıt
    Şuraya bir bak istersen, belki fikrin değişir, üstelik lazere göre inanılmaz tasarruf edersin.

https://forum.donanimhaber.com/epson-orijinal-tankli-yazici-kullananlar-kulubu--126686416
  • murat3807 M kullanıcısına yanıt
    Bitmeyen kartuşlu makine kullandım ama 2-4bin sayfa arasında genelde kartuşun ömrü bitiyor ve yeni kartuş almak durumunda kalıyorsun o da tasarrufu alıp götürüyor ayrıca çok yavaş yazıyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dhii

Bitmeyen kartuşlu makine kullandım ama 2-4bin sayfa arasında genelde kartuşun ömrü bitiyor ve yeni kartuş almak durumunda kalıyorsun o da tasarrufu alıp götürüyor ayrıca çok yavaş yazıyorlar.

Yazdıklarımı okumamışsınız...
    Bitmeyen kartuşlu sistemlerle orijinal tanklı sistemler arasında çok fark var. 3 farklı Epson yazıcıda toplamda 125000 çıktı aldım, yazıcılardan birinde 50000 çıktıyı geçtim baskı kafası aynı, yazıcıların hiçbirinde sorun falan da yok hala. Aldığım günkü gibi sorunsuz çalışıyorlar. Ayrıca özellikle siyah beyaz olanların hızı lazeri aratmıyor, renklilerin yavaş olduğu doğru ama renkli lazerde ne kadar hızlı kullanmadığım için onu bilemiyorum.
  • 1-fiyat üst limit)............................................................................: 600-650 TL
    2-aylık ortalama çıktı sayısı............................................................: FARKETMEZ
    3-çok fonksiyonlu mu (sadece yazıcı veya yazıcı tarayıcı fotokopili)....: Evet çok fonksiyonlu. Yazıcı + Tarayıcı + Fotokopi
    4-özellikle laser ya da özelikle inkjet mi istiyorsunuz.........................: Farketmez
    5-Renkli çıktı gerekli mi?................................................................: Olabilir.
    6- Kartuş ya da tonere dolum yaptırarak mı kullanacaksınız?.............: Kararsızım. Tanklı Modeller hakkında da bilgi almak isterim.
    7-Özellikle tercih ettiğiniz bir marka ya da model varmı?...................: yok
    8-Fax özelliği isteniyor mu? ............................................................: Hayır
    9- Bağlantı türü tercihi (usb, ethernet, wifi) ......................................: Kesinlikle wi-fi olmalı

• rimzone kullanıcısına yanıt
    https://forum.donanimhaber.com/epson-orijinal-tankli-yazici-kullananlar-kulubu--126686416

Bu konuya bakabilirsiniz. Burada tanklı Epson yazıcılar hakkında yeterince açıklama yaptım. sorunsuzca 125000 çıktı tecrübesine sahip biri olarak açtığım konuyu okumanızı öneririm, özelikle ilk sayfalarını.
  • Canon e414 yazıcıyı almak istiyorum. Yarın a101 e geliyormuş tavsiye eder misiniz yazıcıdan hiç anlamam
    epson L386 model yazıcıyı inceledim. Brother DCP T500W ile kıyasladım. Epson almaya karar verecektim ki, kağıt beslemesinin dikey şekilde olduğunu öğrendim. Buna karşılık brotherda ise kağıt düz bir şekilde, kapalı bir tepside duruyor. bu benim için artılarından. sizce bu ikisi arasından hangisi ya da 3., 4. bir alternatif var mı?
  • rimzone kullanıcısına yanıt
    Bu yazıcılarda bence dikkat edilmesi gereken en önemli özellik "baskı kafası" olmalı. Epson baskı kafaları dayanıklılığı ile bilinir. Çok çıktı alan biriyseniz bu önemli bir fark.

Buna ek olarak Epson'ın orijinal tanklı yazıcı piyasasının ilk ve en tecrübeli markası olması da bir diğer artısı.Diğer markalar henüz yolun başındalar.

Yanlış hatırlamıyorsam Brother'ın da Epson'a benzer bir kafa teknolojisi var. Araştırmak lazım. Ama diğer markaları baskı kafası yönünden hiç önermiyorum.

Epson bildiğim kadarıyla bu alanda en yaygın servis ağına sahip olan marka. Üstelik yazıcıları uzun bir süredir piyasada olduğundan kullanıcıların tecrübelerini paylaşmada ve sorunlarını çözmede diğer marka kullanıcılarına göre işleri daha kolay.

Epson 2 değil 3 yıl garanti veriyor.
    peki ama epson yazıcılardan, kağıt tepsisinin bulunduğu yani kağıtların yatay olarak durduğu bir model biliyor musunuz? Epson L386 da kagitlar dikey şekilde duruyor ve zamanla öyle duran kağıtlar egiliyor bükülüyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 143144145146147
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.