Şimdi Ara

Yazıcı sorunu 2 puanlık .... [sm=s20.gif]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
265
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Pc den 7.48 mb lık bir iş 2.16 saniyede Hp LaserJet 5000N yazıcıdan çıkarken macden gönderilen bu aynı iş sıkı durun çok kısa zamada çıkmakta 36 saniye.Aradaki uçurumun nedeni ni çok merak ediyorum.Tamam mac ler tamemen grafik tabanlı bilgisayarar olduğu için belki daha aktif olabilirler ama bu kadar farkın olmamamısı gerek diye düşünüyorum.Her neyse şimdi şu işlemleri yaptım pc ler arasında yeniden ağ bğlantısı kurdum, fakat yine olmadı pc den giden iş yazıcıdan 2.16 sn de çıkıyor bunun çözümünü bulan arkadaşa helal olsun başka bir şey demiyorum... Herkese kolay gelsin...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İlhankayhan -- 5 Ağustos 2005, 9:42:53 >

• Yazıcılardan pek anlamam ben yolları o yazar ama süre yazmamı(kağıdı alıp basıkı zamanı)yoksa bi bekleme evresimi var.bekleme varsa ağ sorunlarındandır.yazıcının ram'ı da yetersiz olabilir.direk bağla ve dene bide.
  • Şimdi HUB dediğin ağ'dır herhalde. Ağ, kesinlikle transfer rate olarak LPT yani paralel porttan hızlıdır. Paralel portun hızı 800-900kb/s'dir. Ağda ise mb/s olarak ölçülür.

Ayrıca Windows'un yazdırma işlemcisi diye seçenekleri vardır. RAW olarak gönderiyorsa, yazıcının işlemcisi ham veriyi işlemek için zamana ihtiyaç duyabilir.

Saygılar
  • Tabi. Yazıcının kendi ağ interfacesi var galiba. Bir adet ethernet kablosunu yazıcının arkasına takıyorsunuz sadece değil mi?
    Yanılmıyorsunuz. yazıcıyı ağa kurun. Oradan erişin. Daha hızlı olur düşüncesindeyim.

Saygılar
  • evet bir bilen varsa sevineceğim...
  • Yazıcıyı ağdan mı bağlıyorsuun ethernetten mi? Ayrıca Mac ile PC çok farklı çalışırlar... PC lerde çıktı göndermeden önce süzme işlemi vardır ama bu kadar zaman farkı da yaratmaz bu... Ayrıca 7.48 MB da azımsanacak gibi değil... Bence pc ile mac in farkı... Ama yinede lpt mi ip mi belirtirsen sevinirim...
  • Evet teşekürler.Biliyorum ben mac kullanıyorum ama pcler lede işim gereği çok uğraşıyorum.Sizin merak etttiğiniz sorular aslında benim burdaki sorunun çözümü belkide.Şimdi bu yazıcı HP LaserJet 5000N bu yazıcıdan direkt hub' bağlantı var.Mac bu bağlantı sayesinde yazıcıya bağlanıyor ama pc illada lpt istiyor hub dan bulamıyorum yazıcıyı.Onun için lpt olmadan pcden yazıcıya dosya gitmiyor.Eğer ki lpt olmadan gönderebilirsem aynı mac gibi daha hızlı çıkacağına inanıyorum...Teşekkürler...
  • En azından bir fikir alabilirim....
  • yazıcıyı yerel yazıcı gibi pc ye tanıttıktan ve gerekli ayarları yaptıktan sonra , bağlantı noktası ekle kısmından tcp/ip seçeneği ni seçerek yeni bağlantı noktası oluştur deyin...bu bağlantı noktasınada yazıcıya verdiğiniz ip yi girin...

pc niz yazıcıyı bu yolla ağda görecektir...
  • sorun hal olmustur arkadaslar :)))))))))
  • Evet arkadaşlar sonunda ASKKALP sayesinde TAM BİR TAKIM İŞİ OLDU HALLETTİK SORUNU YARDIMCI OLAN OLMAYAN HEREKESE TEŞEKKÜRLER en çokta ASKKALP' e o olmasa bu iş zor olurdu
  • yaaa bu adam işini biliyor bu sorun da sonunda halloldu vay be ya başarınca insan ne kadarda mutlu oluyor.ASKKALP çok çoksağol arkadaşım......
  • quote:

Orjinalden alıntı: askkalp

sorun hal olmustur arkadaslar :)))))))))

arkadaşlar bu forumun sevmediğim tek tarafı bu...şimdi bu arkadaşımızın verdiği cevapları ben burada göremiyorum...sorunun çözülmesine elbette sevindim ancak sonuç da bu olayın nasıl çözdüğünüzü yazarsanız sanırım forum amacına o zaman ulaşacak...

saygılarımla...
  • Arkadaşlar 2 günden bu yana yazzıyorum forumda çok yazı birikti ve çoğu kişi girdiğinde çok kalabalık gözüktüğünden yardımcı olan olmuyordu.Bu yüzden gereksiz olan kısımları silip sade hale getirdim.Neyzana arkadaşım aslında sorunun cevabını doğru olarak yazmışsın çok sağol.Aynı senin dediğin yoldan gittik ama bu yolda ıp adresi ni öğrenmek zoroldu bir türlü alamadık askkalp bu konuda devreye girerek sorunu gidermemde baya çok yardımcı oldu.Ama neyzana sende sağolasın çoğu sorunlarımda beni yanlız bırakmıyorsun inşallah benimde yardımcı olacağım konular olduğunda her zaman burdayım.Herkese teşekkürler....
  • yanlış anlamayın özür dilerim burada amacımız aferim almak veya egolarımızı tatmin etmek değil tabii ki...topic lerde en can alıcı nokta sorunun çözüldüğü kısımdır...ama bazı arkadaşlar sorunları çözüldüğü andan itibaren hiçbir şekilde yazma gereği duymuyorlar...

o zamanda bu forum tamamen amacından çıkmış bir kahve sohbetine dönüyor...anlatmak istediğim buydu...

(ağda ip aramanıza gerek yoktu çünkü pc lere ip verir gibi yazıcıyada ip verecektiniz...)

her neyse tekrar kolay gelsin...
  • estafirlah.özürdilerim yinede teşekkürler inşallah yanlış anlaşılmamışızdır.
  • yeğlenen DNS sunucu ve diğer DNS sunucuyu nasıl bulabilirim
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.