Şimdi Ara

yazıcı kartuşunu doldurdum ama silik yazıyor hala.. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
0
Favori
57.490
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • isopropil alkolü tabii ki biliyorum ve kullanıyorum ancak bu madde hem uçtuktan sonra (çabuk uçtuğu için) olmaması gereken yerde bir kuruma yapabildiği için dikkatli kullanılmak zorunda hem de kartuşun içine mürekkep ile birlikte konarak baskı yapmak için uygun değil. Yani temizleme amaçlı kullanılmalı ve bu da profesyonel bir şekilde yapılmalı.

Saygılar

quote:

Orijinalden alıntı: Ugur851

@KartusWebTr
    Değerli bilgilerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim. Ama kartuş kapağının açılmasını son işlem olarak düşünüyorum. Son olarak şunu söylemek istiyorum izopropilalkol'ün endüstride etkin bir çözücü ve dezenfektan olarak kullanıldığını biliyorum ve mürekkebi çözdüğünü bir arkadaşımda görmüştüm (beraber uygulamıştık) bu yüzden sizinde bunu tecrübe etmenizi isterim.

Saygılar
    Ugur851

• quote:

Orijinalden alıntı: MuratTURAN1977

sen müşteri edinmeye mi çalışıyorsun
    neyi dehşet içinde okudun
    10 senedir kartuş dolduruyorum (ticari amaçlı değil)
    okulumuzdaki kartuşları defalarca doldurduk ve hala dolduruyoruz
    askerde bir kartuşu yüzlerce kere doldurduğumu bilirim
    dolmakalem mürekkebi ve alkol ile (yokluktan dolayı)
    ve o kartuşlar aylarca yıllarca çalıştı yazıcısı ile beraber
    sen ne anlatmaya çalışıyorsun

ya arkadaş ne adamsınız..adam yardım etmeye çalışıyor ağzınıza geleni saymışsınız.kartuş firması adamlar ne güzel yardım ediyorlar millete neden köstek oluyorsunuz?adamın müşteri edinmeye çalıştığını düşünmemizi sağlayacak bi cümlesi varmı bu konuda?..yok.
    önyargılı olmayın.kartuş firması diye illa müşterimi edinecek adam?ne güzel yazmış işte işin olurunu..ama işte bizim milletin başına ne gelse bu hep "en iyisini ben bilirim" mantığından geliyor..
    fikirlerinizi yazarken başbakanlıktan yazılı açıklama yapar gibi moda girmeyin..herkes fikir paylaşımı ve birbirine yardım için bu forumda

• quote:

Orijinalden alıntı: GeCCCe
    ya arkadaş ne adamsınız..adam yardım etmeye çalışıyor ağzınıza geleni saymışsınız.kartuş firması adamlar ne güzel yardım ediyorlar millete neden köstek oluyorsunuz?adamın müşteri edinmeye çalıştığını düşünmemizi sağlayacak bi cümlesi varmı bu konuda?..yok.
    önyargılı olmayın.kartuş firması diye illa müşterimi edinecek adam?ne güzel yazmış işte işin olurunu..ama işte bizim milletin başına ne gelse bu hep "en iyisini ben bilirim" mantığından geliyor..
    fikirlerinizi yazarken başbakanlıktan yazılı açıklama yapar gibi moda girmeyin..herkes fikir paylaşımı ve birbirine yardım için bu forumda

ben ne yapmaya çalıştım
    bilerek veya bilmeyerek dolma kalem mürekkebi konulmuş kartuşa alkol karıştırın dedim verilen tepkiye bakın
    neden ona ses çıkarmıyorsunuz
    üstelik bir kartuşu yüzlerce kere alkol karışımlı dolma kalem mürekkebi ile kullandığımı söyledim
    hemde hp ve lexmark modelleri
    hiç te bir şey olmadı kartuşlara hala çalışıyorlar
    ama ben asla tavsiye etmedim, özel üretilen kartuşları tavsiye ederim dedim,

siz bunlara mı "ağzına geleni saymak" diyorsunuz
    tarafsız okumadığınıza eminim
    konuya da bir katkınız yok
    böyle yapınca tartışma olacağının farkında değil misiniz

• quote:

quote:

ben ne yapmaya çalıştım
    bilerek veya bilmeyerek dolma kalem mürekkebi konulmuş kartuşa alkol karıştırın dedim verilen tepkiye bakın
    neden ona ses çıkarmıyorsunuz
    üstelik bir kartuşu yüzlerce kere alkol karışımlı dolma kalem mürekkebi ile kullandığımı söyledim
    hemde hp ve lexmark modelleri
    hiç te bir şey olmadı kartuşlara hala çalışıyorlar
    ama ben asla tavsiye etmedim, özel üretilen kartuşları tavsiye ederim dedim,

siz bunlara mı "ağzına geleni saymak" diyorsunuz
    tarafsız okumadığınıza eminim
    konuya da bir katkınız yok
    böyle yapınca tartışma olacağının farkında değil misiniz

bak şimdi allaallaa...tarafsız okumayıpda ne çıkarım olacak acaba?yani çok merak ettim mantıklı bir tane neden söylermisiniz bana?
    konuya katkım olur diye okudum ilk başta ama zaten gerekli şeyler ve benim söyleceklerimin aynısı söylendiği için tekrar yazma gereği duymadım.."tartışma olacağının farkındamısınız" diye siz mi soruyorsunuz bana? zaten konu başlığı altında tartışmaya neden olacak bir şekilde uslup kullanan sizsiniz farkındaysanız..
    + tartışacak bişey de yok söyledim fikrimi geçti gitti uzatmaya gerek yok.
    benim tepkim verdiğiniz bilgilendirmeler için değildi..ama tutupda hönk diye "sen müşterimi toplamaya çalışıyorsun?" denirmi adama..

• uzatmaya gerek yok diyorsanız hiç girmeyecektiniz
    alkol kullanın dediğim için beni suçladığını düşündüm ve tepkimi gösterdim
    yanlış veya doğru, o da bizim aramızda idi
    konu hakkında tartışılınca doğrusu da bulundu

siz neden bu kadar ilgilendiniz benim tepkim ile
    zaten gerekli cevaplar verilmişti ve konu kapanmıştı
  • adım adım kartuş nasıl doldurulur anlatabilecek biri yok dimi burda

anladık, pelikan mürekkep koymicaz içine e peki nerden alıcaz uygun mürekkebi?

ayrıca kartuşa okadar mürekkebi doldurdum ilk sayfa çıktı aldım sonra MORT tabi

neyse dışarda doldurtucaz tekrar demekki

bu arada yazıcım DESKJET F4180
  • quote:

Orijinalden alıntı: saratoga

adım adım kartuş nasıl doldurulur anlatabilecek biri yok dimi burda

anladık, pelikan mürekkep koymicaz içine e peki nerden alıcaz uygun mürekkebi?

ayrıca kartuşa okadar mürekkebi doldurdum ilk sayfa çıktı aldım sonra MORT tabi

neyse dışarda doldurtucaz tekrar demekki

bu arada yazıcım DESKJET F4180

http://www.bitmeyenkartus.com.tr/index.php?do=catalog/product&pid=49

burdaki linkten adım adım izleyebilirsiniz dolum işlemini

• quote:

uzatmaya gerek yok diyorsanız hiç girmeyecektiniz
    alkol kullanın dediğim için beni suçladığını düşündüm ve tepkimi gösterdim
    yanlış veya doğru, o da bizim aramızda idi
    konu hakkında tartışılınca doğrusu da bulundu

siz neden bu kadar ilgilendiniz benim tepkim ile
    zaten gerekli cevaplar verilmişti ve konu kapanmıştı

özel bi ilgim yok size yada yazdıklarınıza karşı..yardımcı olmaya çalışan birisine karşı o şekilde bi tepki göstermenizi yadırgadım ve dile getirdim o kadar..
    burası bi forum herkes kendi arasında muhabbet etmiyor..hepimiz birilerine,birşeylere yorum yazıyoruz konu başlıklarında.fikrimi belirttim bende sizin belirttiğiniz gibi...
  • dikkat ettimde bu HP lerin kartuşlarının içinde sünger var ne işe yarıyorki, videoyu izledim dostum çok kolay ama bende böyle yaptım yazmadı yine. nokta nokta mürekkeği yazdı ilk başta, sonra hiç yazmadı.
  • quote:

dikkat ettimde bu HP lerin kartuşlarının içinde sünger var ne işe yarıyorki, videoyu izledim dostum çok kolay ama bende böyle yaptım yazmadı yine. nokta nokta mürekkeği yazdı ilk başta, sonra hiç yazmadı.

dostum çok aytıntılı bilgim yok ama kesin sonuç alabileceğin bi yol gösterebilirim sana..
    bu aşağıdaki linke tıkla orda canlı destek bölümü var gir oraya..yaşar bey orda olucaktır sana yardımcı olur mutlaka
    http://www.bitmeyenkartus.com.tr/index.php

• aslında zor tarafı yok
    malzemeleri alacağın yerler var
    birisi de burada KartusWebTR kişi sanırım satıyordur

kartuşu doldurmadan önce temizlik yapılabilir
    bu temizlik sıcak suda bekletmek, solisyon ile temizlemek veya özel aparat sayesinde alt tarafından vakum yapılarak olabilir (aparat çok ucuzdur)
    ön temizlik yapıldıktan sonra uygun mürekkep konulur fakat çok konulmamasına dikkat edilir
    eğer üstten taşarsa az bir şey şırınga ile geri alın ki içinde biraz hava kalsın
    kartuşu doldurduktan sonra mutlaka alttan havası alınmalıdır, yoksa bir yazıp bir yazmayabilir
    o işi de yukarda söylediğim aparat ile yapılır

mürekkep bitmeden kartuşa dolum yapılırsa havasını alma işlemleri yapılması gerekmez
    sadece üstten doldurulur ve kullanmaya devam edilebilir
  • bu siteyi bilmem çok yardımcı oldu
  • quote:

bu siteyi bilmem çok yardımcı oldu

aynen benimde en iyi keşiflerimden birisi oldu açıkçası..bu siteden aldım ben kolay dolum seti+mürekkeplerimi vs. yani bu kdar iyi ve ilgili olur bir firma..zaten sizde farketmişsinizdir yaşar beyle konuştuysanız
  • quote:

quote:

bu siteyi bilmem çok yardımcı oldu

aynen benimde en iyi keşiflerimden birisi oldu açıkçası..bu siteden aldım ben kolay dolum seti+mürekkeplerimi vs. yani bu kdar iyi ve ilgili olur bir firma..zaten sizde farketmişsinizdir yaşar beyle konuştuysanız

Merhaba Arkadaşlar..

Biraz geç gördüm konuyu kusura bakmayın..

Saratoga sanırım bugün sizinle canlı destekte görüştük. Ama çok detaylı sorular yoktu sanıyorum.. Yazıcınıza Kolay dolan kartuş var mı? diye sormuştunuz. Ben de olmadığını söylemiştim. Yine de karıştırmış olabilirim..

Kartuşlarınızdaki sorunuzun çözümünü Sevgili MuratTURAN1977 tüm detayları ile anlatmış . Gayet net ve anlaşılır olmuş. Anladığım kadarıyla sorununuz hallolmuş. Buna sevindim..

Yine de sormak istediğiniz birşey olursa yardımcı olmaya çalışacağım..

Saygılar..
    sevgiler..
    Yaşar ASA

• Dolma kalem mürekkebi (siyah) doldurdum... sorunsuz çalışıyor :) ayrıca ve hatta, renk olarak ta daha koyu yani tam siyah.
  • Arkadaşlar hp 2060 yazıcımın 704 renkli kartuşunu kartuş dolumu yapan bir arkadaşdan aldığım mürekkeplerle doldurdum yazıcım renkli yazıyor fakat renkleri çok soluk çıkarıyor. Neyi yanlış yapmış olabilirim yardımcı olursanız sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fethiyeli2773

Arkadaşlar hp 2060 yazıcımın 704 renkli kartuşunu kartuş dolumu yapan bir arkadaşdan aldığım mürekkeplerle doldurdum yazıcım renkli yazıyor fakat renkleri çok soluk çıkarıyor. Neyi yanlış yapmış olabilirim yardımcı olursanız sevinirim.

peçeteye mürekkep akışları güzel geliyorsa kartuşun dirençleri zayıflamıştır.bu yüzden yapar diğer sorun ise yoğun kurumadan kaynaklanır
  • sağol tunahan anlaşılan dolumla alabileceğim kalite ancak bukadar.
  • +1905 kullanıcısına yanıt
    allah senden razı olsun kardeşim sayende kartuşumun yüzünden 4 5 aydır yazıcımı kullanamıyordum senin fikrin sayesinde artık rahatça kullanabiliyorum ALLAH IM CENNETİNİ VERSİN İNŞALLAH....!
  • Arkadaşla Canon MG3500 yazıcının siyah kartuşu şekideki gibi sorunlu yazıyor. Yazıcıya bitmeyen kartuş bağlı ve yazıcıyı 4 5 aydır kullanmıyorduk. Kartuşa enjektörle mürekkebini dodurduğum halde düzelmedi. Yazıcıya her türlü test yaptım yoğun temizleme ve püskürtme testi vb. yaptım olmadı. Yardımlarınızı bekliyorum.
     yazıcı kartuşunu doldurdum ama silik yazıyor hala..
     yazıcı kartuşunu doldurdum ama silik yazıyor hala..

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.