Şimdi Ara

yazıcı kartuşunu doldurdum ama silik yazıyor hala..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
0
Favori
57.465
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • kendim iğneyle içine mürekkep doldurdum, hatta kartuşun deliğinden mürekkep taştı biraz. sildim temizledim tekrar yerine taktım yanlız basarken hala LOW INK diyor. bayada içine mürekkep koymuştum. sorun ne o zaman??

• Kartuşu uzun süre kullanmadıysanız mürekkep kurumuştur .

Benim kuru kartuşlar için yöntemim ,

İlk önce bir bardağa kaynar su koyun . Daha sonra kartuşu bardağın ağzına koyun zaten sığmadığı için asılı kalıyor suyu oraya kadar doldurun alttan yavaş yavaş mürekkep süzülecek 5-10 dakika içinde .

Olmazsa eğer ,

İçinden çekebildiğiniz kadar mürekkebi çekin , daha sonra içine kaynar su enjekte edin ama 4-5 sefer yapın bu olayı . Zaten 2. 3.de çözülür iyice . İçinden tamamen suyunu falan çekip mürekkebi basın çalışır .

Not : Tecrübeyle sabit
  • e peki tekrar kurursa ne yapıcam?
  • İcinden Murekkbi Bosaltin
    Kaynar Suyu İcine Deil Bir Kaba Dokup Kartusu Kabın Uzerine Koyun Bu Sekilde Daha Kesin Sonuclar Alirsiniz..
  • veya donmaması için hangi marka mürekkep koymam lazım acaba, pelikan koydum ben :)
  • Pelikan normal dolma kalemler için kullandığımız mürekkebin markası değil miydi ya Kullanıdığınız mürekkep kartuş mürekkebi değil mi? Yoksa ben mi yanlış anladım, neler oluyor bana

Donmaması için kartuşun tamamen bitirmemek gerekir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ugur851 -- 2 Nisan 2010; 20:17:55 >
  • yandım diyorum ozaman, pelikan koydum mürekkep
  • dolma kalem mürekkepleri kartuşlar için uygun değildir
    1/3 oranında alkol ile inceltilmelidir
  • Eğer doldurma setin falan varsa, onunla mürekkebi iyice boşalt sonra temizleme solüsyonu ile temizle olmadı alkol ile temizlemeye çalış.

Bu arada sıcak fırsatlarda Ahmet bey var(smarkbil06) ona öm ile ulaşırsan yardımcı olacaktır.
  • dehşet içinde konuyu ve mesajları okudum.

her yazıcı ve kartuş için ayrı mürekkep kullanılır ve gerekli özelliklere sahip orjinal ile uyumlu mürekkep kullanılmadığında bir çok sorun yaşanabilir.
    satın aldığınız mürekkebin içine herhangi başka bir şey koymamalısınız. alkol su vs kesinlikle koymamasınız.
    mürekkepleri kesinlikle birbiri ile karıştırmamalısınız. su bazlı mürekkepler ki inkjet denilince su bazlı mürekkeplerden bahsediyoruz demektir, kesinlikle başka sıvılar çözücüler ve diğer kimyasallar ile uyumlu olmayabilecek maddeler içerir. Bu nedenle bu işi evde çözmeye çalışmamanızı tavsiye ediyorum.

Garantili ve muteber bir firmanın ürünlerini kullanın ve satın aldığınız ürünün beklediğiniz performansı sağlamaması durumunda koşulsuz iade imkanının olup olmadığını sorun lütfen. ürünü satarken ürünüm güzeldir demek çok kolay ve bunu herkes yapıyor, ama bir sorun çıktığında köşe bucak kaçacak insanlar da muteber insanlar da piyasada iş yapıyor. O halde ürününe güvenen ve beğenmezseniz iade alırız diyen insanlar ile çalışmalısınız.

saygılar
    KartusWebTR

• sen müşteri edinmeye mi çalışıyorsun
    neyi dehşet içinde okudun
    10 senedir kartuş dolduruyorum (ticari amaçlı değil)
    okulumuzdaki kartuşları defalarca doldurduk ve hala dolduruyoruz
    askerde bir kartuşu yüzlerce kere doldurduğumu bilirim
    dolmakalem mürekkebi ve alkol ile (yokluktan dolayı)
    ve o kartuşlar aylarca yıllarca çalıştı yazıcısı ile beraber
    sen ne anlatmaya çalışıyorsun
  • dostum haklı olabilirsin ama biraz fazla yüklenmişsin arkadaşa.. onun da bu bilgileri vermesi normal.. sonuçta herkes senin kadar profesyonel değil, bu işin inceliklerini bilsin, alkolle fln inceltiversin.. alkolle inceltirsin, sonra makine bozulunca kaderinle başbaşa kalırsın, her şeyi usulüne uygun yapmak gerek.
    quote:

Orijinalden alıntı: MuratTURAN1977

sen müşteri edinmeye mi çalışıyorsun
    neyi dehşet içinde okudun
    10 senedir kartuş dolduruyorum (ticari amaçlı değil)
    okulumuzdaki kartuşları defalarca doldurduk ve hala dolduruyoruz
    askerde bir kartuşu yüzlerce kere doldurduğumu bilirim
    dolmakalem mürekkebi ve alkol ile (yokluktan dolayı)
    ve o kartuşlar aylarca yıllarca çalıştı yazıcısı ile beraber
    sen ne anlatmaya çalışıyorsun

• abartmadan cevap verilmeli
    nedir öyle dehşet içinde okumuşmuş
    öyle cevaba benim tepkim az bile

üstelik bir önceki mesajımda dolma kalem mürekkebinin uygun olmadığını da yazdım
    ama madem konuldu alkol ile inceltilmelidir dedim
    elbette ki kartuş için üretilen mürekkepler kullanılmalı
    bende onlardan kullanıyorum
  • quote:

abartmadan cevap verilmeli

üstelik bir önceki mesajımda dolma kalem mürekkebinin uygun olmadığını da yazdım

Dehşet içinde okudum ve hala da okuyorum.

Bana burada ayar vermeye çalışıyorsunuz ama bu forumu bir çok kişinin okuduğunu (ve siz bu tür yöntemleri kaç yıldır uygularsanız uygulayın) uygulamanızın başkaları için uygun olmayabileceğini düşünmelisiniz.

Bu başlıktaki yöntemleri hiç bir şekilde onaylamıyor ve sorunlara neden olabileceği konusunda ısrar ediyorum. Elbette ki belli bir modelde sorun yaratmamış olabilir; ama bu genel bir tavsiye olabileceği anlamına gelmez.

Kullandığım ifade hoşunuza gitmemiş olabilir. Kusura bakmayın. Ama, bir şekilde yapılan ya da tavsiye edilen şeyin oldukça yanlış olduğunu ifade etmem gerekiyordu ve genel fayda açısından kesinlikle onaylamadığımı belirtmek için o şekilde bir ifade kullandım. Yine de bir rahatsızlık yaratmış olabileceğim anlaşılıyor ve bu nedenle özür diliyorum.

Saygılar
    KartusWebTR

• ben herhangi bir yöntem belirtmedim ki
    "kartuş nasıl ve ne ile doldurulur" konusunda bir uygulamadan da bahsetmedim
    genel bir tavsiye de vermedim
    ilk mesajımı bir daha okuyun ama dehşet içinde değil
    sakin olarak okuyun
  • quote:

Orijinalden alıntı: KartusWebTR

quote:

abartmadan cevap verilmeli

Dehşet içinde okudum ve hala da okuyorum.

Bana burada ayar vermeye çalışıyorsunuz ama bu forumu bir çok kişinin okuduğunu (ve siz bu tür yöntemleri kaç yıldır uygularsanız uygulayın) uygulamanızın başkaları için uygun olmayabileceğini düşünmelisiniz.

Bu başlıktaki yöntemleri hiç bir şekilde onaylamıyor ve sorunlara neden olabileceği konusunda ısrar ediyorum. Elbette ki belli bir modelde sorun yaratmamış olabilir; ama bu genel bir tavsiye olabileceği anlamına gelmez.

Kullandığım ifade hoşunuza gitmemiş olabilir. Kusura bakmayın. Ama, bir şekilde yapılan ya da tavsiye edilen şeyin oldukça yanlış olduğunu ifade etmem gerekiyordu ve genel fayda açısından kesinlikle onaylamadığımı belirtmek için o şekilde bir ifade kullandım. Yine de bir rahatsızlık yaratmış olabileceğim anlaşılıyor ve bu nedenle özür diliyorum.

Saygılar
    KartusWebTR

Ben de sizin mesajlarınızı dehşet içinde okuyorum ama çözüme dair herhangi bir ipucu dahi göremiyorum; yok alkol su karıştırmayın yok evde kendiniz çalışmayın. Sizin yönetminiz nedir, açıklayında biz de öğrenelim. Bu işi dışarıda yaptıracaksak, yani bir ton para harcayacaksak ne anladık ki bu işten gider yeni kartuş alırım daha sağlıklı olur. Bu arada çöpe atmadan önce kartuşun üst kapağını sökme, temizleme, yapıştırma, doldurma ve deneme işlemlerini de denemişimdir. Sizin dehşet yönteminizi merakla bekliyorum
    Saygılar
    Ugur851

• Burada insanlarla tartışmak için mesaj atmıyorum.

* kartuşun içine mürekkep konulur (alkol değil).

* konulan mürekkebin orjinale en yakın performansı alacak şekilde belirlenmesi gerekir.

Bir "dehşet" kelimesine takılıp olayı saptırdıkça saptırdınız. bunun için de özür diledim, başka ne yapmamı istiyorsunuz anlayamadım.

Saygılar
    KartusWebTR
  • quote:

Burada insanlarla tartışmak için mesaj atmıyorum.

* konulan mürekkebin orjinale en yakın performansı alacak şekilde belirlenmesi gerekir.

Bir "dehşet" kelimesine takılıp olayı saptırdıkça saptırdınız. bunun için de özür diledim, başka ne yapmamı istiyorsunuz anlayamadım.

Saygılar
    KartusWebTR

İnanın ki bende tartışmak için mesaj atmıyorum ama hâlâ içine dolmakalem mürekkebi konulmuş kartuşu nasıl temizleyeceğimizi anlatmadınız. İçine alkol konulmaz, içine orijinaline en yakın mürekkep konulur bunlarda anlaştık ama çözümü merak içinde bekliyorum.

Saygılar
    Ugur851

• Kartuşa göre değişik bir çözüm önerilebilir.

baskı mekanizması üzerinde olan hp 21 22 canon 40 41 vs kartuşlar için kartuşun kapağının açıldıktan sonra içinin sıcak su ile temizlenerek içindeki süngerin değiştirilmesi nihai çözüm olacaktır. Ancak bundan önce kartuşun içine bir miktar temizleme solüsyonu sıcak su karışımı ile bir deneme yapılabilir. ya da daha iyi bir çözüm olarak kartuş içine bu kartuşta kullanılabilecek uygun mürekkepten 1-2 ml konulup bir süre beklendikten sonra o mürekkebin tekrar boşaltılıp tekrar mürekkep konulması ve bu işlemin bir kaç kez tekrar edilmesi gerekir. Bununla beraber kartuş baskı kafasının ise bir çay tabağına konulan sıcak suya çok hafif daldırılması veya buhara tutulup silinerek temizlenmesi uygundur.

Bu arada bu bahsettiğim metodları daha profesyonel olarak iyi bir kartuş dolumcu çeşitli araçlardan da yararlanarak uygulayacaktır, riske girmek istemezseniz bunu da uygulayabilirsiniz.

saygılar

quote:

Orijinalden alıntı: Ugur851

quote:

Burada insanlarla tartışmak için mesaj atmıyorum.

Saygılar
    KartusWebTR

İnanın ki bende tartışmak için mesaj atmıyorum ama hâlâ içine dolmakalem mürekkebi konulmuş kartuşu nasıl temizleyeceğimizi anlatmadınız. İçine alkol konulmaz, içine orijinaline en yakın mürekkep konulur bunlarda anlaştık ama çözümü merak içinde bekliyorum.

Saygılar
    Ugur851

• @KartusWebTr
    Değerli bilgilerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim. Ama kartuş kapağının açılmasını son işlem olarak düşünüyorum. Son olarak şunu söylemek istiyorum izopropilalkol'ün endüstride etkin bir çözücü ve dezenfektan olarak kullanıldığını biliyorum ve mürekkebi çözdüğünü bir arkadaşımda görmüştüm (beraber uygulamıştık) bu yüzden sizinde bunu tecrübe etmenizi isterim.

Saygılar
    Ugur851
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.