Şimdi Ara

Yazı dizisi: 'Bütün 65nm ve 55nm nVidia chipleri kusurlu' (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
92
Cevap
1
Favori
4.727
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • emeğine sağlık güzel bilgiler ama ne kadar hatalıda olsa yinede satıyor. ati yine merhametli atide bu hatalar olsaydı gör sen kamuoyunu heryerde yankı bulurdu...
  • çeviri için çok teşekkür ediyorum bizi bilgilendirdiğin içinyazının tamamını okudum ve tekrardan teşekkür ediyorum devamını bekliyorum özellikle amd ile ilgili olanı

eğer atide bu hata ortaya çıksaydı gerçekten yerden yere duvardan duvara hertarafa vururlardı ki ben nvidia ya pek sıcak bakan biri değilim politikaları biraz garip iyi geceler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mustafa_550 -- 5 Eylül 2008; 5:43:04 >
  • Rica ederim arkadaşlar, malesef beklediğim kadar ilgi görmüyor başlık. Belki de sırf teknik şeylerin tercümesi ağır geldi. Değinilen çok önemli noktalar da var. Az sonra bir nVidia mı ATi mi başlığı açayım da ilgi manyağı yapayım bari
  • Emeğine sağlık dostum, çok açık ve net terimler kullanılmış,

bilgi paylaşımı için teşekkürler.
  • Aslında bu yazıda ati ile kıyaslamalar olsa dehşet olurdu.
  • ilgiyle takip ediyoryz. ailecek izliyoz şey okuyoruz. bir müddet nvidia kartlardan uzak durmak akıllıca olacaktır sanıyorum. hazır ati de çok iyi performans veriyorken...
  • Gerçekten çom mükemmel ve bilgilendirici bir yazı. Anlaşılan dizüstü bilgisayar tercihimi NVIDIA grafik işlemcisi olmayan bir modelden tercih edeceğim
  • baba helal olsun vallahi,yahu bu neden oluyor gibi çoğu sorunun cevabı gizli burda
  • Ati 2 sene ortada görünmedi nvidia şimardı...
  • emeğiniz ve bu yazıyı kazandırdığınız için teşekkürler

dizüstü üreticilerinden dell ve hp bu sorunu biliyordu deniyor.peki ama ya nvidia kullanan diğer üreticilermesela asus,toshiba,hatta alienware...?

performasn notebook larının çoğunda nvdia kullanılıyor.bu durum her türlü sakat mıdır yani?performans modellerinin diğerlerine oranla daha fazla ısınacağını varsayarak soruyorum.
  • Öncelikle eline,diline,klavyene sağlık said kardeşim...Mevzu harrbi skandal yaa...Ya zaten geçen 8800 gt alırken içimde böyle bi huzursuzluk vardı zira kartı aldım ve sorunlar yaşadım,demek patladı patlıycakmış exaya iade edip novadan 4850 toxic'i çektim içim bi rahat etmişti,,vallaaa malum olmuş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Şahi_13 -- 8 Eylül 2008; 4:39:39 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: saidakkas

Rica ederim arkadaşlar, malesef beklediğim kadar ilgi görmüyor başlık. Belki de sırf teknik şeylerin tercümesi ağır geldi. Değinilen çok önemli noktalar da var. Az sonra bir nVidia mı ATi mi başlığı açayım da ilgi manyağı yapayım bari

Güncel konu,,yukarı
  • quote:

Orjinalden alıntı: Şahi_13

Öncelikle eline,diline,klavyene sağlık said kardeşim...Mevzu harrbi skandal yaa...Ya zaten geçen 8800 gt alırken içimde böyle bi huzursuzluk vardı zira kartı aldım ve sorunlar yaşadım,demek patladı patlıycakmış exaya iade edip novadan 4850 toxic'i çektim içim bi rahat etmişti,,vallaaa malum olmuş

iyi konuştunda belkide 8800gt ler nvidianın en çok satan ve en az problem çıkaran kartı

ayrıca tam tersi olarak bölümü biraz incelersen her 3 konudan birisi atinin kartlarıyla problem yaşayanların açtığı konular

• quote:

Orjinalden alıntı: sangokudbgt

quote:

Orjinalden alıntı: Şahi_13

Öncelikle eline,diline,klavyene sağlık said kardeşim...Mevzu harrbi skandal yaa...Ya zaten geçen 8800 gt alırken içimde böyle bi huzursuzluk vardı zira kartı aldım ve sorunlar yaşadım,demek patladı patlıycakmış exaya iade edip novadan 4850 toxic'i çektim içim bi rahat etmişti,,vallaaa malum olmuş

iyi konuştunda belkide 8800gt ler nvidianın en çok satan ve en az problem çıkaran kartı

ayrıca tam tersi olarak bölümü biraz incelersen her 3 konudan birisi atinin kartlarıyla problem yaşayanların açtığı konular

kardeş ben 8800 gt hakkında genel bi yargı ifade etmedim farkındaysan Ati'nin kartlarında hiç sorun yokturda demedim ama 3 konudan birininde ati sorunu olmadığı aşikardır...Her neyse senimi kırıcam 3 konu olmasın 5 konuda 1 olsun...Ama nvidia kartım için " demek patladı patlıycakmış" yorumumuda halen desteklemekteyim zira nvidia'nın 65 nm ve henüz yeni olan 55nm'lerin tümünün sorunlu olduğuda aşikar...

• http://www.tomshardware.com/news/Nvidia-lawsuit-chip,6345.html

nVidia geçen seneden beri üretim hatasını bilmesine rağmen saklaması sebebiyle, hissedarların zarara uğradığı gerekçesiyle dava açıldı,

bakalım ileriki yıllarda oluşan arızalar skandal boyutlarına ulaşabilecek mi,
  • quote:

Orjinalden alıntı: Epirus
    - nVidia geçmişte az laf, çok iş yapardı. Bu yıl hiç gereği yokken sık sık ileri geri konuşmaya başladılar.

ATi sıkıştırdığında yapardı diyelim. Hexus.tv de izlediğim eski nVidia mühendisi Richard Huddy de, firma teknoloji üreten firmadan çok, pazarlama firması gibi çalışıyor diyordu. Geçmişte o orada çalışırken yapılan, Gecore MX 2 nin 4 olarak satılması haksızlığını anlattı...

Yine geçmiş tercümelerimde nVidia'nın giriş seviyesi hakkındaki güzel (!) düşüncelerini bulabilir bakanlar.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Penryn

Nvidia Nvidia Nvidia

sakin sakin sakin
  • bu gidisle nvidia kart almam heralde.iyice nefret etmeye basladim
  • yazının tamamını okudum gözlerim kpıkırmızı oldu sen çevirirken ne yaptın soruna gelirsek devasa bir firma ne kadar karışık şeyler yapıyor ama yaptığı şeylere göre daha basit olan bir soruna takılıyor denizi geçip derede boğulmak buna denir herhalde benim esas merak ettiğim bunun sebebinin beceriksizlik,umursamamazlık gözden kaçan teknik bir hata,maliyet hesabı(bu değildir her haldehangisi olduğudur neticede olan bize oluyor
  • Teşekkürler.İyiki atı almışım dedim içimden
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.