Şimdi Ara

Yazı dizisi: 'Bütün 65nm ve 55nm nVidia chipleri kusurlu'

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
91
Cevap
1
Favori
4.588
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 12 yıl
  • Cevaplayan Üyeler 57
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 23
  • Ortalama Mesaj Aralığı 6 saat 12 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 2
  • Favoriye Eklediklerim 1
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • saidakkas (23 mesaj) Şahi_13 (8 mesaj) AndryTR (4 mesaj) Rusty (2 mesaj) 09nanometer (2 mesaj)
  • @
0 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Dahili Bileşenler >> Ekran kartı >> Yazı dizisi: 'Bütün 65nm ve 55nm nVidia chipleri kusurlu'
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    350 Mesaj
    emeğine sağlık güzel bilgiler ama ne kadar hatalıda olsa yinede satıyor. ati yine merhametli atide bu hatalar olsaydı gör sen kamuoyunu heryerde yankı bulurdu...
    |
    |
    739 Mesaj
    çeviri için çok teşekkür ediyorum bizi bilgilendirdiğin içinyazının tamamını okudum ve tekrardan teşekkür ediyorum devamını bekliyorum özellikle amd ile ilgili olanı

eğer atide bu hata ortaya çıksaydı gerçekten yerden yere duvardan duvara hertarafa vururlardı ki ben nvidia ya pek sıcak bakan biri değilim politikaları biraz garip iyi geceler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mustafa_550 -- 5 Eylül 2008; 5:43:04 >
    |
    |
    Amd Fx 8320 4.2 Ghz | Msi 970 Gaming | Corsair Vengeance Pro 2*4 GB 2133 Mhz | Sapphire R9 380 4GB Nitro | Memoright 120 GB SSD | 2 TB WD Purple | Ocz Fatality 550W | Lg W2243S | Sony Xperia X Compact Beyaz | Sony SLT a37 | 18-55 | Sony 50mm 1.8 | Tamron 70-300
  • Yarbay
    3672 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Rica ederim arkadaşlar, malesef beklediğim kadar ilgi görmüyor başlık. Belki de sırf teknik şeylerin tercümesi ağır geldi. Değinilen çok önemli noktalar da var. Az sonra bir nVidia mı ATi mi başlığı açayım da ilgi manyağı yapayım bari
    |
    |

bilgi paylaşımı için teşekkürler.
    |
    |
    Q6600@3.8G__1.385v__Vid1.2125v_Thermalright Ultra-120 Extreme__ 2x NANOXIA FX12-1250 __DFI Lanparty DK P35-T2RS__Crucial Ballistix Tracer 2*2Gb_HİS 5850 Cooling_Thermalright HR-03 GT ___Sandisk 120GB Extreme SSD __ 22'' Samsung SyncMaster T220 __Logitech MX1000 _Logitech G15___ Nova Killer __GIGABYTE 3D AURORA 570 Case_ Silverstone Olympia 850W

Windows 7 x64
  • Yüzbaşı
    909 Mesaj
    Aslında bu yazıda ati ile kıyaslamalar olsa dehşet olurdu.
    |
    |
    |
    |
    Hnr#2503
  • Binbaşı
    1637 Mesaj
    Gerçekten çom mükemmel ve bilgilendirici bir yazı. Anlaşılan dizüstü bilgisayar tercihimi NVIDIA grafik işlemcisi olmayan bir modelden tercih edeceğim
    |
    |
    baba helal olsun vallahi,yahu bu neden oluyor gibi çoğu sorunun cevabı gizli burda
    |
    |

GTA 5 (PC): RapscallionBO

"Cahillerin kalbi dudaklarında, âlimlerin ağzı kalplerindedir."

http://www.speedtest.net/result/2789715611.png
  • Teğmen
    222 Mesaj
    Ati 2 sene ortada görünmedi nvidia şimardı...
    |
    |

dizüstü üreticilerinden dell ve hp bu sorunu biliyordu deniyor.peki ama ya nvidia kullanan diğer üreticilermesela asus,toshiba,hatta alienware...?

performasn notebook larının çoğunda nvdia kullanılıyor.bu durum her türlü sakat mıdır yani?performans modellerinin diğerlerine oranla daha fazla ısınacağını varsayarak soruyorum.
    |
    |
    Öncelikle eline,diline,klavyene sağlık said kardeşim...Mevzu harrbi skandal yaa...Ya zaten geçen 8800 gt alırken içimde böyle bi huzursuzluk vardı zira kartı aldım ve sorunlar yaşadım,demek patladı patlıycakmış exaya iade edip novadan 4850 toxic'i çektim içim bi rahat etmişti,,vallaaa malum olmuş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Şahi_13 -- 8 Eylül 2008; 4:39:39 >
    |
    |
    Gigabyte 990xa-ud3// Amd x4 955 c3 step. @4.02 ghz daily (stock volt.) //Sunbeam c.c.f.//Apache S-Flow // G.Skill 2x2 gb 1600mhz cl9, Corsair Vengeance 4gb 1600 // Xigmatek Tauro 500watt 80plus // Powercolor Hd7850//Samsung 840 EVO 250 Gb // Samsung 103SJ 1Tb // Seagate ST1000DM003 1 Tb // LG PH670S 60" Plazma //Pioneer vsx 323 Av Receiver // Magnat Supreme 802 5.0 home theater, logitech active sub // // Lenovo Ultra Touchbook- Logitech Z506 5.1
  • Yüzbaşı
    493 Mesaj
    quote:

Orjinalden alıntı: saidakkas

Rica ederim arkadaşlar, malesef beklediğim kadar ilgi görmüyor başlık. Belki de sırf teknik şeylerin tercümesi ağır geldi. Değinilen çok önemli noktalar da var. Az sonra bir nVidia mı ATi mi başlığı açayım da ilgi manyağı yapayım bari

Güncel konu,,yukarı
    |
    |
    Gigabyte 990xa-ud3// Amd x4 955 c3 step. @4.02 ghz daily (stock volt.) //Sunbeam c.c.f.//Apache S-Flow // G.Skill 2x2 gb 1600mhz cl9, Corsair Vengeance 4gb 1600 // Xigmatek Tauro 500watt 80plus // Powercolor Hd7850//Samsung 840 EVO 250 Gb // Samsung 103SJ 1Tb // Seagate ST1000DM003 1 Tb // LG PH670S 60" Plazma //Pioneer vsx 323 Av Receiver // Magnat Supreme 802 5.0 home theater, logitech active sub // // Lenovo Ultra Touchbook- Logitech Z506 5.1
  • Yarbay
    2829 Mesaj
    quote:

Orjinalden alıntı: Şahi_13

Öncelikle eline,diline,klavyene sağlık said kardeşim...Mevzu harrbi skandal yaa...Ya zaten geçen 8800 gt alırken içimde böyle bi huzursuzluk vardı zira kartı aldım ve sorunlar yaşadım,demek patladı patlıycakmış exaya iade edip novadan 4850 toxic'i çektim içim bi rahat etmişti,,vallaaa malum olmuş

iyi konuştunda belkide 8800gt ler nvidianın en çok satan ve en az problem çıkaran kartı

ayrıca tam tersi olarak bölümü biraz incelersen her 3 konudan birisi atinin kartlarıyla problem yaşayanların açtığı konular
    |
    |

• Yüzbaşı
    493 Mesaj
    quote:

Orjinalden alıntı: sangokudbgt

quote:

Orjinalden alıntı: Şahi_13

iyi konuştunda belkide 8800gt ler nvidianın en çok satan ve en az problem çıkaran kartı

ayrıca tam tersi olarak bölümü biraz incelersen her 3 konudan birisi atinin kartlarıyla problem yaşayanların açtığı konular

kardeş ben 8800 gt hakkında genel bi yargı ifade etmedim farkındaysan Ati'nin kartlarında hiç sorun yokturda demedim ama 3 konudan birininde ati sorunu olmadığı aşikardır...Her neyse senimi kırıcam 3 konu olmasın 5 konuda 1 olsun...Ama nvidia kartım için " demek patladı patlıycakmış" yorumumuda halen desteklemekteyim zira nvidia'nın 65 nm ve henüz yeni olan 55nm'lerin tümünün sorunlu olduğuda aşikar...
    |
    |

• Yarbay
    3672 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    http://www.tomshardware.com/news/Nvidia-lawsuit-chip,6345.html

nVidia geçen seneden beri üretim hatasını bilmesine rağmen saklaması sebebiyle, hissedarların zarara uğradığı gerekçesiyle dava açıldı,

bakalım ileriki yıllarda oluşan arızalar skandal boyutlarına ulaşabilecek mi,
    |
    |
    quote:

Orjinalden alıntı: Epirus
    - nVidia geçmişte az laf, çok iş yapardı. Bu yıl hiç gereği yokken sık sık ileri geri konuşmaya başladılar.

ATi sıkıştırdığında yapardı diyelim. Hexus.tv de izlediğim eski nVidia mühendisi Richard Huddy de, firma teknoloji üreten firmadan çok, pazarlama firması gibi çalışıyor diyordu. Geçmişte o orada çalışırken yapılan, Gecore MX 2 nin 4 olarak satılması haksızlığını anlattı...

Yine geçmiş tercümelerimde nVidia'nın giriş seviyesi hakkındaki güzel (!) düşüncelerini bulabilir bakanlar.
    |
    |

Orjinalden alıntı: Penryn

Nvidia Nvidia Nvidia

sakin sakin sakin
    |
    |
    Cebren ve hile ile aziz vatanın kaleleri zaptedilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir. Bütün bu şeraitten daha elim ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hatta hıyanet içinde bulunabilirler. Hatta bu iktidar sahipleri şahsi menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler. Millet, fakr-ü zaruret içinde harap ve bitap düşmüş olabilir.

Ey Türk istikbalinin evladı! İşte, bu ahval ve şerait içinde dahi vazifen, Türk İstiklâl ve Cumhuriyeti'ni kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!
  • Yarbay
    3740 Mesaj
    bu gidisle nvidia kart almam heralde.iyice nefret etmeye basladim
    |
    |
    yazının tamamını okudum gözlerim kpıkırmızı oldu sen çevirirken ne yaptın soruna gelirsek devasa bir firma ne kadar karışık şeyler yapıyor ama yaptığı şeylere göre daha basit olan bir soruna takılıyor denizi geçip derede boğulmak buna denir herhalde benim esas merak ettiğim bunun sebebinin beceriksizlik,umursamamazlık gözden kaçan teknik bir hata,maliyet hesabı(bu değildir her haldehangisi olduğudur neticede olan bize oluyor
    |
    |
    Teşekkürler.İyiki atı almışım dedim içimden
    |
    |
    Asus Rog Strix x570 F - Ryzen 5 3600 @4.1ghz 1.1v(Noctua nh-u12s SE)- Sapphire RX 5600XT Pulse - Corsair Vengeance Lpx 3000 Mhz 2x8 GB DDR 4 - Corsair RM 750 80 Plus - Corsair 480GB Force MP510 m.2 SSD - Seagate 1TB Barracuda 64MB 7200rpm 3.5" SATA 3.0 - Dark Guardian RGB Kasa - AOC G2460PF 144hz -Hyper X Cloud II - Corsair K68 Red Switch - Benq Zowie EC2
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Masal Oku
kripto para haberleri
Canlı Tv izle
ankara gülüş tasarımı
Cancer Clinical Trials
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR6
0,579
1.2.165

Kripto Paralar
Sembol
Fiyat
Değişim
    Tümünü Gör
    Reklamlar
    - x
    Bildirim
    mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.