Şimdi Ara

Yazdığınız metni videoya dönüştürün! Nvidia'nın yeni modeli Latent Diffusion

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
170
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• NVIDIA çok etkileyici bir model yayınladı. Bu model metni videoya dönüştürebiliyor. Ek bilgi işlem yükü göz önüne alındığında, özellikle uzun biçimli ve yüksek çözünürlüklü video üretimi, üstesinden gelinmesi en zor olanlardan biri olmuştur. Bu konuda da NVIDIA, hesaplama yükünü önemli ölçüde azaltan Latent Diffusion Modeli'ni çıkarttı.

Bu model "büyük ölçekli" bilgi işlem gücüne erişim olmadan ölçeklendirmeyi yürütebilmek için hesaplama maliyetini yeterince düşürüyor. Büyük ölçekli genel ve halka açık video veri setlerinin eksikliği nedeniyle, önceki difüzyon modelleri, istemden uzağa halüsinasyona sürüklenmeden önce yalnızca düşük çözünürlüklü ve kısa biçimli videolar üretebiliyordu.

• Yazdığınız senaryoyu filme çeviren çıktı mı sinema sektörü baştan sona değişir.

Atari kasetleri vardı üzerinde 1.000.000 in 1 yazardı. İşte ileride gerçekten 1.000.000 in 1 yazan film servisi gelir mi? Düşünsenize sınırsız random film olacak. Veya mevcutların alternatif senaryoluları. Örneğin Matrix 5, 6 ,7 ... sonsuza kadar devam eden bir seri.

Böyle böyle delireceğiz herhalde. Ben düşünürken delirdim.
  • Yazdığınız senaryoyu filme çeviren çıktı mı sinema sektörü baştan sona değişir.

Atari kasetleri vardı üzerinde 1.000.000 in 1 yazardı. İşte ileride gerçekten 1.000.000 in 1 yazan film servisi gelir mi? Düşünsenize sınırsız random film olacak. Veya mevcutların alternatif senaryoluları. Örneğin Matrix 5, 6 ,7 ... sonsuza kadar devam eden bir seri.

Böyle böyle delireceğiz herhalde. Ben düşünürken delirdim.

• Uzay temalı bir film vardı adını unuttum bir çocuğun elinde tablet benzeri bir cihaz vardı çocuğun o anki hayal gücüne göre oyun sürekli değişiyordu sabit bir oyun yapısı yoktu. Benzer şeyler çıkabilir ileride.

Ek: Film adı ender's game imiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Seto-Kaiba -- 30 Mayıs 2023; 20:50:4 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu teknolojiyi bekliyordum, sinema TV mezunu biri olarak on yıldır yazdığım hiçbir bireysel senaryoyu neticelendiremedim. Gerçekçiliğin önemi yok hikayemi anlatsam yeter diyenler için bile güzel bir başlangıç olacaktır.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • bunu bizim muhalif kesim çamurt atmak için kullanır. bu yokkende yapıyorlardı ama

• Güzel bi gelişme bu yaparsa Nividia yapar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Demir1357 -- 2 Haziran 2023; 14:12:34 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.