Şimdi Ara

Yazdığımız Scripti Korumak-Lisanslamak hakkında?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
252
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Kendi yazdığımız scriptleri nasıl koruruz veya lisanslarız bilgisi olan var mı?

• Tek yapacağın şey Lisans.txt dosyası açıp Lisans şartlsrını yazmaj

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: teknoyardimci

Tek yapacağın şey Lisans.txt dosyası açıp Lisans şartlsrını yazmaj

bu neyi korumuş olacak ? ben bir başkasının scriptini çalsam içine de kandim text dosyası ile lisans eklesem adam veya ben bunun aidiyetini nasıl kanıtlayacağız?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • teknoyardımcı herhalde şaka yaptı. skript kodları korumak için Code Obfuscation / Kod Karıştırma yöntem ve yazılımları kullanılıyor. PHP uygulamaları için sırf o işe özel sunucular bile var.

• quote:

Orijinalden alıntı: revivo72

teknoyardımcı herhalde şaka yaptı. skript kodları korumak için Code Obfuscation / Kod Karıştırma yöntem ve yazılımları kullanılıyor. PHP uygulamaları için sırf o işe özel sunucular bile var.

ücretsiz bir yöntem yok mudur acaba hocam? scripti ucuzdan satsam yarın wareze düşmeyeceğinin garantisi yok. pahalıdan satsam alan olmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kara Börü -- 18 Kasım 2017; 23:49:37 >
  • gerçi koskoca oyun şirketleri oyuna sahip çıkamıyor ben scripte nasıl sahip çıkayım.
  • Şakayla alakası yok yazdığımın. Eğer geliştirdiğiniz script sizin ise bir tane lisans dosyası dava için yeterli olur. Tabiki dosyanın oluşturulma tarihi vb. bilgileri de yedeklemelisiniz.

Hadi çok istiyorsunuz diyelim normal sayfa kodlarına yorum satırı olarak ekleyin lisansı. bu kadar !_!

• teknoyardimci kullanıcısına yanıt
    Dava? Güldürmeyin beni :| Ücretli / lisanslı bir kodu lisans şartlarına aykırı kullanacak kişi kendisini gizler, öyle dava açılacak şekilde ortalıkta gözükmez, dolayısıyla dava açabileceğiniz muhatap kişi de bulamazsınız ancak diyelim ki buldunuz ve davayı açtınız , başlangıçta 1500TL avukat ve mahkeme masrafı ve avukatın bu konulardan anlayan tecrübeli biri olması gerekli, oldukça uzun işler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tuğkan-0153 -- 20 Kasım 2017; 0:15:12 >
  • Zaten bir şeyden %1000 kar beklerseniz suç sizin. Siz 3 yıl uğraşıp bir arama motoru yazdınız diyelim, fiyatı da 20.000 TL olsun. Bunu kim alır? Zengin firmalar... Orada çalışan biri geldi kodları kurcaladı. (bide hackermiş ☺) Ve bunları kendisine aldı internette paylaştı. Siz o lisans.txt'yi göstererek firmaya dava açtınız, doğal olarak kazandınız. Biraz kapsamlı düşünün.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.