Şimdi Ara

Yaz sıcaklarında sistem sıcaklıklarınız nasıl?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
844
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Ankara'da yaşıyorum hava ortalama 30-35 derece sıcaklıklar boşta bu şekilde. Kışın işlemcim boşta 28 derece çalışırdı.

• İzmir. 36 civarı odam. Fuma2 soğutuyor. Boştaki değerler. CPU sıcak gpu havasıyla soğutuluyor yalnız öyle bir detay var. Kasa Raijintek Styx. Silverstone Primera 01 ile bu sıcaklıkları Prism ile alıyordum Yaz sıcaklarında sistem sıcaklıklarınız nasıl? 

• ahmettsezis kullanıcısına yanıt

GT301 Kasa var, Denizli'deyim, sabah 36 öğlen en sıcak 39-40 a kadar erişiyor hava durumu, ekran kartım oyunlarda 60 derece maksimumdan 72 derece maksimum oldu. Bir ara güneş tam olarak kasama vuruyordu farketmedim 96 derecelere kadar çıkmıştı. Önceden işlemci 26 derece ekran kartı 23 derecede çalışıyordu boşta

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kayraTsu07 -- 8 Temmuz 2021; 16:45:28 >
  • Olduğum odada vantilatörsüz durulmuyor kaç derece bilmiyorum Yaz sıcaklarında sistem sıcaklıklarınız nasıl?  İşlemci Boşta 45-46 Oyunda max 65 görüyor ekran kartı 62-63 derece. Ben kasanın içindeki ekran kartı hariç bütün fanları yüksek hızda çalıştırmayı seviyorum sesini duymadığım maximum hıza sabitleyip bidaha hiç ellemiyorum kasa uzakta olduğu için çoğunlukla %95te bütün fanlarYaz sıcaklarında sistem sıcaklıklarınız nasıl? 

• Çetooooo kullanıcısına yanıt
    %95 ne hocam? Fırtına kopuyordur orda. Kasanın yanına yaklaşılmaz.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Boşta 35 derece işlemci hocam. Oyunlarda 46 dereceyi geçmiyor kışın boşta 25 dereceydi. Ankara’da yaşıyorum Arctic Espor duo soğutuyor.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kayraTsu07

GT301 Kasa var, Denizli'deyim, sabah 36 öğlen en sıcak 39-40 a kadar erişiyor hava durumu, ekran kartım oyunlarda 60 derece maksimumdan 72 derece maksimum oldu. Bir ara güneş tam olarak kasama vuruyordu farketmedim 96 derecelere kadar çıkmıştı. Önceden işlemci 26 derece ekran kartı 23 derecede çalışıyordu boşta

hocam bu hangi program?

• Aida64 extreme

• Ryzen 5600X sistemim var. 2 gün önce Arctic Freezer 34 eSports DUO'dan >> Raijintek EOS 240 RBW'e geçtim sıcaklıklar 7-8 derece düştü. (kullandığım macun Arctic MX-4 2020 Ed.)

Arctic varken işlemci 40 altını görmüyordu bu havalarda ve genelde 40-45 arasında takılıyordu.

Gördüğünüz SS'te 40 derece (CPU CCD1(Tdie) olduğuna bakmayın çoğu zaman 33-38 arasında geziyor.

İleride radyatör fanlarını Silverstone Airblazer 120R ile değiştiricem o zaman daha fazla fark ettireceğine inanıyorum.

Edit: Konum izmir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dreadfrost -- 8 Temmuz 2021; 19:55:44 >

• bodrum sıcağı klimasız odada haf x 942 kasada i7 10700, boşta 35-38 derece, full yükte 41 derece. hava soğutma cooler master 212'nin son revizesi.

kasada yukarda 1 tane 20 cm, hdd önünde 1 tane 23 cm, cam egzosda bi tane 24 cm, kasa içinde bi tane 14 cm fan var ayrıyeten. hava soğutma güçlü olunca ısınamıyorlar. iyi hava soğutma piyasada ki 5-6 katı maaliyetli sıvı soğutmaları tokatlıyor.

6 gb gtx 1060 xtreme edition ayrıyeten ben full oc yaptım, 62 derece civarı calısıyor full yükte. boşta 42-43 derece, sıcaklıktan dolayı. gerçi 5 senedir termalini vs hiç değiştirmedim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Michael Giacchino

%95 ne hocam? Fırtına kopuyordur orda. Kasanın yanına yaklaşılmaz.

Ayağımın biraz ilerisinde duruyor kasa ve bir şey duymuyorum hocam Yaz sıcaklarında sistem sıcaklıklarınız nasıl? Kasa giriş çıkış fanları çok kaliteli değil zaten maximum 1200 devir dönebiliyorlar 6 tane onlar dönüyor, 1 adet Be Quiet! Shadow Wings 2 dönüyor 1400 devirde. 2 adet Fuma 2'nin fanı işlemci sıcaklığı 40 derecenin altında %50, 40 derecenin üstünde %100e ayarlı yani genelde sürekli %100 1200 devirde dönüyorlar. Güç kaynağınınkini ne yazık ki kontrol edemiyorum. Ekran kartını da kullanacağım zaman kulaklık takılı olduğundan çok umursamıyorum ama ondan da çok ses gelmiyor 3 adet kendi fanı %45 %50 civarlarında dolanıyor. Elimde eski intel işlemci fanı var onu da HDDnin olduğu kısıma koydum kendi halinde takılsın diye 1200 devirde dönüyor o da. Kasada böylelikle toplam 14 tane zımbırtı usul usul rüzgar estiriyor Yaz sıcaklarında sistem sıcaklıklarınız nasıl? 

• Yaz sıcaklarında sistem sıcaklıklarınız nasıl?

boştaki sıcaklıklar sözde sıvı soğutma var.

Soğutucu: H100i Pro

oda sıcaklığı 30 derece klima vantilatör hiç bir şey yok. Pencere açık sadece

• Ben de diyorum bu sicakliklar ne
    Masaustu bilgisayarlar bunlar

Bir de gelin bizim gibi laptopculara sorun

Denizli'de yasiyorum

Yuk altinda 85-90 falan goruyorum
    Ellerim yaniyor bazen😬

• Sistem ısınmıyor, fanlar dışarıya sıcak havayı atıyor da olan bana oluyor. Yanında durulmuyor neden bilmiyorum çok terletiyor yahu.

• Yaz sıcaklarında sistem sıcaklıklarınız nasıl?

Ryzen 9 5900x, Kraken X62 soğutucu ile, RTX 3070 (Gigabyte Eagle OC), Asus X570-E ile değerler yukardaki gibi. Afterburner'dan attım başka program yok yüklemeye üşendim kusura bakmayın.

• Sessizlik ön planda olduğundan boştaki değerlerim, sistem imzamda ki gibi, yükte de çok sıkıntıya girmiyor sistem...

• Bolu'nun bi ilçesindeyim, bazı akşamlar kaloriferi açıyorum.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.