Şimdi Ara

Yaz lastiği önerisi 205/55 r16

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
7.511
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    2010 model honda civic arabam için yaz lastiği ihtiyacım var.
    Karabükte yaşıyorum. iklimi buradan göz önünde bulundurabilirsiniz.
    1 haftadır araştırma yapıyorum, her yerde goodyear performance efficientgrip önerileri mevcut. F/P olarak kesin aklıma yattı, fakat herkes yumuşak olmasından dolayı çukur veya ufak bir sürtmede balon yapacağı konusunda uyarıda bulunuyor. Yaşadığım ilde yollar pek iç açıcı değil ve genelde arabayı şehir içi çok kullanıyorum.

max limit : 180 TL

continental contipremiumcontact 5 ( bu lastikte heryerde önerilen bir lastik fakat bütçe aşıyor )
    michelin ( bütçe sorunu )

Kısacası petlas, prelli, lassa, goodyear, dunlop, yokohama vb. lastikler arasından seçim yapmam gerekiyor. ne çok iyi, ne çok kötü.

Yardımcı olursanız sevinirim, bugün almam gerekiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: SilentNight78

Merhaba,
    2010 model honda civic arabam için yaz lastiği ihtiyacım var.
    Karabükte yaşıyorum. iklimi buradan göz önünde bulundurabilirsiniz.
    1 haftadır araştırma yapıyorum, her yerde goodyear performance efficientgrip önerileri mevcut. F/P olarak kesin aklıma yattı, fakat herkes yumuşak olmasından dolayı çukur veya ufak bir sürtmede balon yapacağı konusunda uyarıda bulunuyor. Yaşadığım ilde yollar pek iç açıcı değil ve genelde arabayı şehir içi çok kullanıyorum.

max limit : 180 TL

continental contipremiumcontact 5 ( bu lastikte heryerde önerilen bir lastik fakat bütçe aşıyor )
    michelin ( bütçe sorunu )

Kısacası petlas, prelli, lassa, goodyear, dunlop, yokohama vb. lastikler arasından seçim yapmam gerekiyor. ne çok iyi, ne çok kötü.

Yardımcı olursanız sevinirim, bugün almam gerekiyor.

Goodyear Effiencgrip Performance tavsiye ederim. Testler ve kullanıcı yorumları olumlu. 175 tl ye n11 de Kolay otodan almıştım.Oraya bakabilirsiniz

• işin içine ıslak zeminde yol tutuş , frenleme girerse ve bunlar sizin için önemliyse

1- continental
    2- pirelli
    3- good year
    4- mişlel
    5- bridgestone

sadece konfor ve yakıt tüketimi isterseniz

1- mişlel
    2- continental
    3- good year
    4-pirelli
    5-birdgestone
    6- lassa
    7- petlas, falken, yokohama vb.......

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi anyhill -- 15 Mart 2016; 11:53:25 >
  • SilentNight78 kullanıcısına yanıt
    Eski aracımda kullanıp memnum kalmıştım yeni aracım içinde 205/55/16 için lassa impetus revo 2 modeline 190 TL fiyat aldım, açıkçası yol tutuşundan oldukça memnunum aklında olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: xmxksk

Eski aracımda kullanıp memnum kalmıştım yeni aracım içinde 205/55/16 için lassa impetus revo 2 modeline 190 TL fiyat aldım, açıkçası yol tutuşundan oldukça memnunum aklında olsun

Yorumlarınız ve ilginiz için çok teşekkür ederim. Dediğim gibi goodyear zaten herkes tarafından öneriliyor. Listemin başında o geliyor fakat hassas bir lastik olduğu için şüpheye düşüyorum.

Lassa modelini de bugün inceledim. Güzel yorum yapmanız dikkatimi çekti. Ses - sağlamlık - yakıt performansı nasıl ?
    Goodyear Efficientgrip olanını kullanıyorum. Performance ile aralarında ne kadar hamur farkı var bilmiyorum ama kullandığım lastik şuan 25.000 km'yi devirdi. Herhangi bir sorun görünmüyor. Yumuşak lastik diyenlere aldırış etmeyin derim. Yol tutuş konusunda da çok başarılı buluyorum. Tabi bunda aracında etkisini unutmamak lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: anyhill

işin içine ıslak zeminde yol tutuş , frenleme girerse ve bunlar sizin için önemliyse

1- continental
    2- pirelli
    3- good year
    4- mişlel
    5- bridgestone

1- mişlel
    2- continental
    3- good year
    4-pirelli
    5-birdgestone
    6- lassa

Mişlel ??
    Daha önce bridgeston turanza er300 kullandım kibarca söylemek gerekirse 5 para etmez bir lastik çok kısa sürede bildiğin taşlaştı yol tutuş viraj performansı rezaletti. Sonrasında yıllardır lastik aldığım bayinin tavsiyesi üzerine lassa impetus revoyu denedim ben frenleme ve yol tutuşundan ciddi anlamda memnunum eski aracımda uzun süre kullanmıştım araba yenileyince klasik 2. elde lastiklerde bitik olunca tekrar tam takım aynısından yeni aracımada taktırdım. Sökme takma tanesi 190 TL'ye geldi, yakıt tasarrufu konusuna pek bişi diyemem ama lastik hamuru yumuşak ve tutunması güzel aklınızda olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: hassey

quote:

Orijinalden alıntı: anyhill

işin içine ıslak zeminde yol tutuş , frenleme girerse ve bunlar sizin için önemliyse

1- continental
    2- pirelli
    3- good year
    4- mişlel
    5- bridgestone

1- mişlel
    2- continental
    3- good year
    4-pirelli
    5-birdgestone
    6- lassa

Mişlel ??

mişlel yeni cıktı hocam continental michelin pirelli bridgestone gibi köklü firmaların satışta tozunu attırdı. 2016 nın yıldızı olacak diyorlar.
    Birde Hankook lara bak hemşerim,ben şahsen kullanıyorum ve memnunum f/p olarak gayet mantıklı
  • Bende değiştiricem falken ze 914 düşünüyorum
  • hassey kullanıcısına yanıt
    hocam okunuşunu biliyorum diye oyle yazdım, şimdi google'dan baktım: MICHELIN diye yazılıyor. Bildiğimiz Fransız firması
  • Petlas impetus 150 lira civarına bulunuyor, tavsiye ederim. Michelin lastiklerine benzer bir karakteri var
  • Aklına yatan lastik en mantıklısı ses ve tüketim gayet basarili
  • quote:

Orijinalden alıntı: hard_hacker

Aklına yatan lastik en mantıklısı ses ve tüketim gayet basarili
    Michelin'i geç o fiyat seviyesine çıkarsan tercihin Continental olsun. Mıchelinden kastım primacy 3 , bilindik tabuların aksine ne ses olarak nede konfor olarak bence fiyatını hak etmeyen bir lastik. 205 55 r16 için konuşuyorum.Yüz kilometre gideceksin ancak o zaman performans alabiliyorsun yani gündelik kullanımda perfromansı vasat ve altında . F/P tavsiyem tabi ki Kumho olur .Arada kalırsan da Goodyear alabilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fottili

Michelin'i geç o fiyat seviyesine çıkarsan tercihin Continental olsun. Mıchelinden kastım primacy 3 , bilindik tabuların aksine ne ses olarak nede konfor olarak bence fiyatını hak etmeyen bir lastik. 205 55 r16 için konuşuyorum.Yüz kilometre gideceksin ancak o zaman performans alabiliyorsun yani gündelik kullanımda perfromansı vasat ve altında . F/P tavsiyem tabi ki Kumho olur .Arada kalırsan da Goodyear alabilirsin.

Alıntıları Göster
    nokıan line, geçen hafta aldım adet fiyatı175 tl çok memnunum.

• quote:

Orijinalden alıntı: monaktus

Goodyear Efficientgrip olanını kullanıyorum. Performance ile aralarında ne kadar hamur farkı var bilmiyorum ama kullandığım lastik şuan 25.000 km'yi devirdi. Herhangi bir sorun görünmüyor. Yumuşak lastik diyenlere aldırış etmeyin derim. Yol tutuş konusunda da çok başarılı buluyorum. Tabi bunda aracında etkisini unutmamak lazım.

hocam aracınız nedir yol tutuşundan memnunmusunuz ? Aynı lastikten bizdede var efficientfrip dayanıklılık konusunda size katılıyorum yaklaşık 80 kmh hızla 15-20 cm derinliğindeki bir çukura girdim banamısın demedi amortisörler dibi gördüğü halde.
  • Hankook kinergy eco için fiyat alın derim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bozak07

Hankook kinergy eco için fiyat alın derim.
    Pirelli cinturato kullanıyorum 1 senedir 320d ile, gayet memnunum. ucuza almıştım
  • quote:

Orijinalden alıntı: bobbymercer

Pirelli cinturato kullanıyorum 1 senedir 320d ile, gayet memnunum. ucuza almıştım

Alıntıları Göster
    Peki yakıt tüketimi için hangisi desek?Mıchelın mi yoksa good year mı?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.