Şimdi Ara

Yaz lastigi hakkinda. 195-55-16

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
242
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Merhaba,
    Bu ebatlarda lastik onerisinde bulunabilirmisiniz. Ara seri oldugu icin fiyatlari daha pahali malesef. stepne lastigim 2.5 senelik conti premium contact2 yanina 3 tane daha yenisini alsam, 2 sene daha kullansam diyede dusunuyorum aslinda.☺

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Jantınız zaten 16 inç, 205/55/16 alın gitsin. Taban genişliği biraz daha fazla, müthiş bir olumsuz fark yaşamazsınız bence. En fazla yakıt 0.1 litre oynarsa oynar.
  • Goodyear efficent grip performans lastigini araştırın derim. Kullanıcı yorumları çok iyi bi lastik.

• quote:

Orijinalden alıntı: Aytürk

Jantınız zaten 16 inç, 205/55/16 alın gitsin. Taban genişliği biraz daha fazla, müthiş bir olumsuz fark yaşamazsınız bence. En fazla yakıt 0.1 litre oynarsa oynar.

Yakit cok onemli degilde, teknik olarak bir uyumsuzluk olmazmi? Guvenlik, jant ile uyumu yol tutus v.s anlaminda. Eger problem cikarmazsa 205-55-16 alirim.

• superficista S kullanıcısına yanıt
    Sorun olacağını sanmıyorum. Taban genişlediği için aksine yol tutuş artacaktır. Taban genişliğ 195 mm'den 205 mm'ye çıkacak. Yani 1 cm genişleyecek o kadar.
  • 205 taban alınırsa zaten hantal olan araba biraz daha hantallaşır yol tutuşu artar. Hız göstergesinde küçük bir sapma meydana gelir. Onun dışında bir şey olacağını sanmıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: PetrovaFire

205 taban alınırsa zaten hantal olan araba biraz daha hantallaşır yol tutuşu artar. Hız göstergesinde küçük bir sapma meydana gelir. Onun dışında bir şey olacağını sanmıyorum

Jant büyüse neyse diyeceğimde ,Taban genişliği hızı etkiler mi ,
  • Tabanda 1 cm genisleme olmasinin hizi etkileyecegini sanmiyorm, surtunme artacagi icin minumum degerlerde yakiti etkiler bence. Ben jantla uyumu konusunda tereddut ettmistim ilk etapta. Ama problem olmaz sanirim. Bir lastikte 80 lira farkediyor. Guvenlik acisisindan sorun olmayacaksa tercihimi bu yonde kullanirim. Tavsiyeleriniz icin tesekkurler.

• quote:

Orijinalden alıntı: KNTLG

quote:

Orijinalden alıntı: PetrovaFire

205 taban alınırsa zaten hantal olan araba biraz daha hantallaşır yol tutuşu artar. Hız göstergesinde küçük bir sapma meydana gelir. Onun dışında bir şey olacağını sanmıyorum

Jant büyüse neyse diyeceğimde ,Taban genişliği hızı etkiler mi ,

Yanlış biliyor olabilirim ama bildiğim kadarıyla kadrandaki sapmalar orijinal olmayan taban genişliğinden ötürü meydana geliyor..

Jant büyüyünce yanak aynı kalmıyor ki. Yanak da inceliyor yine toplam tekerlek çapı değişmiyor..

• taban buyutme yapmayın çok çok farkediyor araçta ben yaz lastiği olarak corsada 195/55/16 petlasın velox performans lastiğini kullanıyorum tam asfalt lastiği sessizliği iyi takımı 700 tl idi 9 ay önce tabi başka marka kullanan ve öemnun kalan arkadaşlar da vardır

şu stepne olayına hiç girmiyorum bile :)))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tsclub53 -- 14 Mart 2015; 0:25:03 >
  • Goodyear EfficientGrip Performance güzel lastik araştırın

• quote:

Orijinalden alıntı: passattr

taban buyutme yapmayın çok çok farkediyor araçta ben yaz lastiği olarak corsada 195/55/16 petlasın velox performans lastiğini kullanıyorum tam asfalt lastiği sessizliği iyi takımı 700 tl idi 9 ay önce tabi başka marka kullanan ve öemnun kalan arkadaşlar da vardır

şu stepne olayına hiç girmiyorum bile :)))

Bende corsa d icin sormustum. Acikcasi gonlum continantal yada goodyerdan yana. Ama 195 55 16 larda rakam baya yukari cikiyor. Petlasin islak zemindeki guvenlik durumunu bilmedigim icin hic dusunmemistim ama bu ebat icin fiyati gercekten makul suanda.

• 205 55 16 alın corsa'ya uyar kullanım klavuzunda da yazıyor

goodyear ug8 var bende kışlık sert, michelin yazlıklar var yumuşak conti de tercih edebilirsiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mob411 -- 14 Mart 2015; 0:49:14 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mob411

205 55 16 alın corsa'ya uyar kullanım klavuzunda da yazıyor

goodyear ug8 var bende kışlık sert, michelin yazlıklar var yumuşak conti de tercih edebilirsiniz

Ustam 205 li bir corsa kullsndınız mı hiç?
    Başka markalara da yönelebilrsin ben f/p olarak terclh ettim bütçeniz varsa goodyear ya da conti de bakın ama bana sorarsanız 195/55 bile fazla bunlara 16 jant benim corsada gördügüm bir kusur tabi düzeltmek de mümkün ama lastikçine sor aslabüyüt demez

• quote:

Orijinalden alıntı: passattr

quote:

Orijinalden alıntı: mob411

205 55 16 alın corsa'ya uyar kullanım klavuzunda da yazıyor

Ustam 205 li bir corsa kullsndınız mı hiç?
    Başka markalara da yönelebilrsin ben f/p olarak terclh ettim bütçeniz varsa goodyear ya da conti de bakın ama bana sorarsanız 195/55 bile fazla bunlara 16 jant benim corsada gördügüm bir kusur tabi düzeltmek de mümkün ama lastikçine sor aslabüyüt demez

kullanmadım ama yazlık lastiklerim bitince bende 205 takacağım 195 fazla pahalı , hatta kışlıklarda bile 205 takabilirim fiyattan dolayı yada bilmiyorum belki o zamana kadar aracı satarım
    Hadi kışlık olarak anlarım ama yazlıkta çok fazla şey değişeceğini sanmıyorum. Tehlikeli bir durum vs. olsa kullanım klavuzuna yazmazlardı .
    Aslında en ideali 15" lik jant ama o ebatta sanırım ecoflex modellerinde geliyordu yanlış hatırlamıyorsam.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.