Şimdi Ara

YAYINEVLERİ VE ELEŞTİRİLER (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
1.270
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Can Yayınları'na inanılmaz bir antipati duyuyorum, hatta nefret ediyorum diyebilirim. Umberto Eco'nun 650 sayfalık Foucault Sarkacı'nın fiyatı 50 LİRA. Gülün Adı 43 LİRA. Umberto Eco'nun Ortaçağ adlı tarih kitabı sanırım kuşe kağıttı, 1000 sayfaya yakın ve ciltli Alfa Yayıncılık'tan çıkıyor ve 65 lira, fiyatları kıyaslama açısından verdim bu örneği.
    Matbaaları rezalet, gerçekten bir sürü yayınevinden kitap okudum böylesini sadece bunlarda gördüm. Dönüşüm kitabında 5 kelimeden birinde silik harfler var, ayıp ya.
    Kapak tasarımı desen tutturmuşlar bir düzen gidiyordu yıllardır, beyaz çerçeve içinde kalitesiz bir resim bul koy al sana basıma hazır, emek 0. Konuyu açan arkadaşın aksine neyse ki ben yeni kapak tasarımlarına bayılıyorum, Utku Lomlu - Lom Tasarım yapıyor yeni kapakları ve ben tek tek hepsine hayran kalıyorum yaptıklarının, hepsinde ayrı bir emek, ayrı bir kalite var. Benim için bu yayınevinin tek iyi yanı bu kişinin yaptığı kapak tasarımlarıdır, şunların güzelliğine bakın:
     YAYINEVLERİ VE ELEŞTİRİLER

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jack Rabbit Slims -- 25 Nisan 2014; 16:16:39 >

• quote:

Orijinalden alıntı: GencayA

Can Yayınları'na inanılmaz bir antipati duyuyorum, hatta nefret ediyorum diyebilirim. Umberto Eco'nun 650 sayfalık Foucault Sarkacı'nın fiyatı 50 LİRA. Gülün Adı 43 LİRA. Umberto Eco'nun Ortaçağ adlı tarih kitabı sanırım kuşe kağıttı, 1000 sayfaya yakın ve ciltli Alfa Yayıncılık'tan çıkıyor ve 65 lira, fiyatları kıyaslama açısından verdim bu örneği.
    Matbaaları rezalet, gerçekten bir sürü yayınevinden kitap okudum böylesini sadece bunlarda gördüm. Dönüşüm kitabında 5 kelimeden birinde silik harfler var, ayıp ya.
    Kapak tasarımı desen tutturmuşlar bir düzen gidiyordu yıllardır, beyaz çerçeve içinde kalitesiz bir resim bul koy al sana basıma hazır, emek 0. Konuyu açan arkadaşın aksine neyse ki ben yeni kapak tasarımlarına bayılıyorum, Utku Lomlu - Lom Tasarım yapıyor yeni kapakları ve ben tek tek hepsine hayran kalıyorum yaptıklarının, hepsinde ayrı bir yemek, ayrı bir kalite var. Benim için bu yayınevinin tek iyi yanı bu kişinin yaptığı kapak tasarımlarıdır, şunların güzelliğine bakın:

Kapak tasarımı konusun da kesinlikle örtüşememiz doğal sonuçta görselliğe hitap eden bir yön. ben sade bir insanım belki de ondan bu şekil de beğeniyorum. fiyat konusunda kesinlikle katılıyorum. umberto eco lar çok can yakar halde. sadece o yazar için değil paul auster den tut paulo coelho'dan çık. yalnız belki 100 den fazla elimde bahsi geçen yayınevine ait kitap var, yüzlercesi de elime geçmiştir dediğin gibi bir baskı kargaşasına çok fazla rastlamadım. belki de sana denk gelmiştir sen gene de tek kitapta yayınevini yargılama. Çok mu iyiler tabi ki hayır, kesinlikle değiller.

• umur.ozcan U kullanıcısına yanıt
    Dönüşüm'deki kalitesizlik hat safhadaydı ama diğer kitaplarının da içini pek beğenmiyorum ben, aldıkları parayı haketmediklerini düşünüyorum. Arkadaşımda Dönüşüm'ün başka bir basımı var onun da içi aynı şekilde.
    Her kitabının fiyatı yüksek, en net, en bariz örneği Eco olduğu için onu örnek verdim ben de. Çevirmenlerini de sevmiyorum, iyi kitap çevirmeden önce bir zahmet kitabın başına yazdıkları önsözde kitabın sonunu söylemesinler.
    Dediklerimi üstünüze alınmayın, ben sadece Can Yayınları nefretimi kusmak istedim bu konuda.
  • bir çoğunda katılıyorum size, ama çevirmenleri konusunda sanırım biraz tartışabiliriz. celal üster, ayça sabuncuoğlu, şadan karadeniz, seçkin selvi, tevfik turan vs sayabileceğim türkiye'nin en iyi çevirmen kadrolarına sahip yayın evlerinden biridir. yalnız senin için şöyle bir şey diyebilirim. can yayınlarının korsanı çok fazla olan hatta barkod korsanlığı haricinde bildiğin üzerini kaplayıp 1. sınıf ciltle korsanını yapıyorlar. bu tür kitaba denk geldiğin zaman yayınevine onaylat. Önzöz konusun da yorum yapamayacağım çok fazla denk gelmedim ama terbiyesizlikten başka bir şey değildir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: GencayA

Can Yayınları'na inanılmaz bir antipati duyuyorum, hatta nefret ediyorum diyebilirim. Umberto Eco'nun 650 sayfalık Foucault Sarkacı'nın fiyatı 50 LİRA. Gülün Adı 43 LİRA. Umberto Eco'nun Ortaçağ adlı tarih kitabı sanırım kuşe kağıttı, 1000 sayfaya yakın ve ciltli Alfa Yayıncılık'tan çıkıyor ve 65 lira, fiyatları kıyaslama açısından verdim bu örneği.
    Kapak tasarımı desen tutturmuşlar bir düzen gidiyordu yıllardır, beyaz çerçeve içinde kalitesiz bir resim bul koy al sana basıma hazır, emek 0. Konuyu açan arkadaşın aksine neyse ki ben yeni kapak tasarımlarına bayılıyorum, Utku Lomlu - Lom Tasarım yapıyor yeni kapakları ve ben tek tek hepsine hayran kalıyorum yaptıklarının, hepsinde ayrı bir emek, ayrı bir kalite var. Benim için bu yayınevinin tek iyi yanı bu kişinin yaptığı kapak tasarımlarıdır, şunların güzelliğine bakın:

Arkadaşa katılıyorum. Kapak tasarımları rezalet bence. Bir de emek göstermedikleri kitapları pahalı pahalı satıyorlar

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Hocam Ahmed Hamdi Tanpınar'ın kitaplarını İthaki değil, Dergah basıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • The Ugly kullanıcısına yanıt
    yazı uzun olunca atlamalar olmuş özür dileyerek düzelttim. teşekkürler.
  • Benim de gözüme takıldı şimdi hocam Otostopçu Metis değil Kabalcı.
  • düzeltildi teşekkürler.
  • Konuyu yukarı taşımış olacağım ama hem soruyu sormak için uygun yer olduğunu düşündüm hem de sağlıklı bir tartışma devam eder bilgiler devam eder diye düşündüm..

Bu yaz Can Yayınlarından çıkan Sabuncuoğlu çevirisi ile Falconer Hapishanesi kitabı nasıl arkadaşlar ? Çevirisi sıkıntılı diyenler olmuştu bana almamıştım.Bir de buraya sorayım dedim.Genelde İş Bankası ve Can yayınları alırım ama gerek bu kitap gerekse İki Şehrin Hikayesi için çeviriler eleştirilmiş ?
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.