Şimdi Ara

Yayalara yol verme kampanyası (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
65
Cevap
0
Favori
615
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Toplum içinde yaşamak için gerekli medeniyet seviyesinde olmadığımız için mevcut kurallara uymuyoruz. zaten sokak cadde vs gibi yerlerde yayaya yol vermek zorundasın, ama yaya gecidinde yol vermeyen zihniyet sokakta caddede hiç vermez. Yaylalarda ayrı bir dünya bir dakka ışığın yeşile dönmesini beklemeden yola atlayıp geçmeye çalışıyorlar. Örnek üsküdar, kadıköy merkez. Sanki dünyayı kurtarmaya gidiyor da geç kaldi.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • dün pazarın yanndan geçerken çocuklu bi bayana yol verdim, arkasnda sıra birikmiş sanki bitmek bilmediler.
  • Yayaya yol verince cidden kendimi iyi hissediyorum. Medeniyet katsayısını yükselten bir olay

Bir de çok sıkışık trafikte, mesela ankara-ulus bentderesi trafiğinde hindistan gibi acaip bir trafik var. Trafik ışıklarının bir anlamı yok neredeyse. Sağa sola dönmek için sıkışık kalan ve panik olan temiz simalı, düzgün görünümlü şoförlere yol veriyorum. El ile teşekkür ederek karşılık verince de mutlu oluyorum

Ama kesinlikle taksilere ve minibüslere yol vermiyorum. Çok ciddi bir kriter benim için
  • Ben hep yol veriyorum pek arkamdan korna çalan çıkmadı ,
    Avrupada kimse araba yol verdi diye hızlı hızlı geçmiyor normal yürüyor ki normalide bu şekilde olması lazim
    Burda insanımız koşuyor yol verince koşuyor bu beni uzuyor açıkçası normal yurusede sıkıntı olmaz benim için
    Benim sevmediğim sağına soluna bakmadan mal gibi sokağa çıkanlar böyle nasıl diyim embesil gibi yuruyenler
    Dostum önce bir bak yola belki fren yapılacak bir hızda değiliz tabi korna basmak şart korna basınca duruyorlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.