Şimdi Ara

Yaya geçidini kullanmadığı için motosiklet çarpan hemşire

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
7
Cevap
0
Favori
219
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> Yaya geçidini kullanmadığı için motosiklet çarpan hemşire
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    801 Mesaj
    On metre ileride yaya geçidi ve trafik ışıkları olmasına rağmen kullanmayıp, yolun ortasından geçmeyi tercih ediyorsan başına gelebilecekleri de kabul etmen lazım.

https://m.haberturk.com/fulyada-motosikletin-carpmasi-sonucu-kafatasi-kirilan-hemsire-konustu-2104768-amp

Motosikletli hızlı da değil. Suç kadında ve kadın motosikletliyi suçluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cladeusx -- 16 Ağustos 2018; 10:23:23 >

|
    |
    Suç tamamen motosikletlide. Böyle gitmek nedir abi? Hangi şerittesin sen?

Yaya geçidinin 10 metre ileride olması farketmez. Yine çarpmaması lazım.

Orijinalden alıntı: Omisis046

Suç tamamen motosikletlide. Böyle gitmek nedir abi? Hangi şerittesin sen?

Yaya geçidinin 10 metre ileride olması farketmez. Yine çarpmaması lazım.
    Nasıl gidecekti acaba ? Motosikletlerin sol şerit kullanımı otomobillerle aynıdır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Şöyle düşünelim. Anladığım kadarıyla yanındaki taksi kadına yol vermiş. Fakat motor hızını kesmeyerek çarpmış kaldı ki bana göre hızlıydı. Resimde gördüğüm kadarıyla görüş mesafesine girmiş ama sanıyorum ki hızdan dolayı fren bile sıkamadı.

Yanındaki taksinin yol verdiğini görsen sen bilerek hızını kesmeyip birine çarpsan çünkü neticede yaya yolu değil suçsuz mu olurdun? Kaldı ki hiçbir şey olmamış gibi yapıp yoluna devam etmesi ayrı olay!

Bilelim ki, milli benliğini bilmeyen milletler başka milletlerin avıdır.
  • Yüzbaşı
    801 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Barış Manço

Şöyle düşünelim. Anladığım kadarıyla yanındaki taksi kadına yol vermiş. Fakat motor hızını kesmeyerek çarpmış kaldı ki bana göre hızlıydı. Resimde gördüğüm kadarıyla görüş mesafesine girmiş ama sanıyorum ki hızdan dolayı fren bile sıkamadı.

Yanındaki taksinin yol verdiğini görsen sen bilerek hızını kesmeyip birine çarpsan çünkü neticede yaya yolu değil suçsuz mu olurdun? Kaldı ki hiçbir şey olmamış gibi yapıp yoluna devam etmesi ayrı olay!
    Bilerek çarpıp çarpmadığını bilemezsin. Yaya yayalığını bilecek ve onun için ayrılan alanları kullanacak, bu kadar. Sen kendine dikkat etmezsen canını başkalarının dikkatine emanet etmiş olursun.

|
    |
    Motorcuyu bilemem de taksiciyle aynı durumda olduğumda yani bir yaya veya otomobile yol vereceğim zaman mutlaka arkamı kontrol ederim. Sonuçta arkamdan gelen benim neden yavaşladığımı bilmiyor ve yol verdiğim kişi de arkamdan geleni görmüyor.

Arka taraf müsait değilse, yol vermiyorum, durduk yere kimseye sebep olmayalım.
    |
    |

|
    |
Reklamlar
Sohbet
bankalar.org
SEO
Canlı Tv izle
kolayoto.com
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR6
0,313
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.