Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara

YAYA GEÇİDİNDE YAYAYA YOL VERMEDEN HIZLA GEÇEN ARAÇLAR

75
Cevap
1
Favori
5.834
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Ülke ve Dünya Gündemi >> YAYA GEÇİDİNDE YAYAYA YOL VERMEDEN HIZLA GEÇEN ARAÇLAR
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      1877 Mesaj
      09 Ekim 2018 09:35:12 Konu Sahibi
      Bir Türkiye gerçeğidir yaya geçidinde geçiş önceliğinin yayaya ait olduğunu bilmeyen cahil insanlara ehliyet verilmesi. Hemen hemen her gün Türkiye'nin her yerinde medyaya yansımayan bu kazalar (cinayet) yaşanmakta. Bu medeniyetsiz, cahilleri eğitmek maalesef kalem, kitap ile mümkün değil. Aşağıdaki şu sözden yola çıkarak benzer bir uygulamayı yaya geçitlerine de yapmak gerekiyor.

İsveç’te derler ki;
      “Eğer bir yerde çok fazla kasis varsa orada trafik kültürü düşüktür”
      Bunun sebebini de şöyle açıkladılar; “Tabelayı okumak yetmiyorsa, okuduğunu anlamıyorsa, fiziksel engel ile durdurmak zorunda kalıyorsun demektir” ülkenin gelişmişlik seviyesi özetidir bu.

Yaya geçitlerine de paintterk olarak çizdiğim şu tarz bir proje şart.

*Bir yaya karşıya geçmeden önce geçiş düğmesine basar ve yolda açılır/kapanır metal bariyerler çıkar. Belli bir süre sonra otomatik olarak bu bariyer tekrar kapanır ve araçlar yoluna devam eder. Bu insanları yaya geçidinde ancak bu şekilde durdurabiliriz.

Haberler:
      https://www.dha.com.tr/yurt/otomobil-yaya-gecidine-daldi-anne-ve-iki-kizi/haber-1603194/video/

http://www.turkishpress.co.uk/saglik/yaya-gecidinde-yayaya-carpmak-kasten-oldurme-sayiliyor-h174.html

https://www.tozlumikrofon.com/anlamini-bilmiyoruz-yaya-gecidi/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tastarakay -- 9 Ekim 2018; 9:37:56 >

*-Carraro Sportive 225*-DH Bisiklet Severler Grubu

• Uzaklaştırılmış 7 gün cezanın, 6 gün 16 saat 18 dakika kadarı kaldı.
      1 Not
      09 Ekim 2018 09:38:20
      Turkiye gibi yerlerde yayaya yol vermek cinayete yol acar. Sen durursun yanindaki durmaz, kisiyi ezer.

Turkiyede kural kuralsizlik olmus, kafalarinda birsey olusturmuslar onu kural saniyorlar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

Türkiye Türklerindir
      Baba bana subaru al

PSN : Jeopol
    • Binbaşı
      1877 Mesaj
      09 Ekim 2018 09:40:37 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: Jeopol

Turkiye gibi yerlerde yayaya yol vermek cinayete yol acar. Sen durursun yanindaki durmaz, kisiyi ezer.

Turkiyede kural kuralsizlik olmus, kafalarinda birsey olusturmuslar onu kural saniyorlar.
      Bir örneğini hemen video ile canlı kanlı örneklendirelim. Bahsettiğim metal bariyer sisteminin bu video da olduğunu hayal et. Öndeki araç durmuştu yandan hızla sollayıp geçen o minibüs açılan bariyere çarpacaktı (bu noktada o şoför ölürse doğal seçilim olmuş olur) İnsanlar yavaş yavaş, malları canlarından daha değerli olduğu için bu kuralı zorla öğrenmiş olurlar.

Cana geleceğine mala gelsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tastarakay -- 9 Ekim 2018; 9:43:23 >

• Çavuş
      40 Mesaj
      09 Ekim 2018 09:56:24
      Batılı ülkelerde yaya geçidinde bir yayayı öldürmek cinayetle eş anlamlıdır. Gerçi bizde cinayet işleyen bile birkaç yıl içinde serbest kalıyor. O yüzden söyleyecek birşey yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yüzbaşı
      934 Mesaj
      09 Ekim 2018 10:11:12

şu duruma düşmemek için hergün eryaman 1.tbmm caddesinden sağa doğru dönerken yayalara yol vermiyorum. 2 3 kere denedim herseferinde çarpıyorlardı arkadan. gerekirse ceza yerim daha ucuza gelir. çok tedirgin oluyorum geçerken.
      |
      |
      Tastarakay kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Binbaşı
      1877 Mesaj
      09 Ekim 2018 10:15:43 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: SeniBenSevdim..

şu duruma düşmemek için hergün eryaman 1.tbmm caddesinden sağa doğru dönerken yayalara yol vermiyorum. 2 3 kere denedim herseferinde çarpıyorlardı arkadan. gerekirse ceza yerim daha ucuza gelir. çok tedirgin oluyorum geçerken.
      Olur da bahsettiğim tarzda bir uygulama hayata geçerse, umarım o metal bariyerler ile tanışırsın.

• Binbaşı
      1071 Mesaj
      09 Ekim 2018 10:16:52
      Bunlar ne ki Bu memlekette denizde yüzen adama araba çarptı &#128514;

• Yüzbaşı
      522 Mesaj
      09 Ekim 2018 10:37:04
      Burası "yürüyenin canı çıksın" ülkesidir. Araban yoksa bir hiçsin. http://www.hurriyet.com.tr/gundem/yaya-gecidinde-facia-aralarina-daldi-40980728

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |

• Teğmen
      172 Mesaj
      09 Ekim 2018 10:58:07
      Bu kazaların çoğu telefona bakmaktan oluyor.Herif ya boş yolda gitmiyor ya da böyle millete çarpıyor.

• Yüzbaşı
      434 Mesaj
      09 Ekim 2018 11:06:13
      Tam da bunu anlatıyor...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |

• Binbaşı
      1851 Mesaj
      09 Ekim 2018 11:11:02

aynen bu çok başıma geldi. ben yol veriyorum arkadan motor geliyor son sürat yayayı sıyırıp geçiyor kaç defadır... veya arkadaki araçlar başlıyor kornaya basmaya...
      |
      |
      Jeopol kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

i want to play a game
      make your choice... live or die
    • Yüzbaşı
      934 Mesaj
      09 Ekim 2018 11:13:12

umarım sen tanışmazsın. evrimini tamamlayamamış insancıkların yaşadığı ülkede umarım hep mutlu olursun bu kafayla.
      |
      |
      Tastarakay kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Uzaklaştırılmış 2 gün cezanın, 1 gün 12 dakika kadarı kaldı.
      17 Not
      09 Ekim 2018 11:25:18
      Geçenlerde kadının biri eziyordu beni az kalsın. Birde kafayı çıkarmış görmüyor musun koca arabayı dedi.

Bende " ben neden seni göreyim senin beni görmen lazım yaya geçidi burası dedim "

Homurdanarak devam etti yoluna.

• 09 Ekim 2018 11:48:47
      Türkiye'de yaya geçidi haklı ölüm demektir.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
      |
      |
    • Binbaşı
      1910 Mesaj
      Eski Kullanıcı Adı:
      Freeky

09 Ekim 2018 12:05:27
      Polonyada en onde iki otobus arkasinda üc otomobil, karsiya gecicem yaya gecidinden burda alismisim durdum adamlari bekliyorum adamlar da benim gecmemi bekliyor sofor eliyle gec yapti da gectim Bizim gibi dördüncü dünya ulkelerinde normaldir egitimsizlik cahillik bilgisizlik dolu. Hayrettin videolarinda adam abd de yaya gecidine sandalye kurup oturuyor korna caliyorlar ulan olur mu boyle sey diyordum da olurmuş cidden. Bizim comarlar da yaya gecidinde araca yol vermezsen atar yapiyorlar

• Binbaşı
      1910 Mesaj
      Eski Kullanıcı Adı:
      Freeky

09 Ekim 2018 12:05:28
      Polonyada en onde iki otobus arkasinda üc otomobil, karsiya gecicem yaya gecidinden burda alismisim durdum adamlari bekliyorum adamlar da benim gecmemi bekliyor sofor eliyle gec yapti da gectim Bizim gibi dördüncü dünya ulkelerinde normaldir egitimsizlik cahillik bilgisizlik dolu. Hayrettin videolarinda adam abd de yaya gecidine sandalye kurup oturuyor korna caliyorlar ulan olur mu boyle sey biri inip dalmiyor kesin oyun diyordum da olurmuş cidden. Bizim comarlar da yaya gecidinde araca yol vermezsen atar yapiyorlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Freeky -- 9 Ekim 2018; 12:6:6 >
      |
      |

• Yarbay
      6704 Mesaj
      09 Ekim 2018 12:16:03
      Kötüye kullanıma açık bir sistem. Yaradan çok zararı olur, özellikle teröristler hekleyip de kullanır..
      |
      |

• Binbaşı
      1575 Mesaj
      09 Ekim 2018 12:21:39
      Yaya geçidinde durup yol veriyorum 20 metre ileriden 10 metre geriden herkes yola atlıyor. Yaya açısından da bu işin bir düzeni olmalı.
      |
      |

2009 Renault Laguna III 2.0 dci Privilege
    • Binbaşı
      1877 Mesaj
      09 Ekim 2018 12:28:59 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: SeniBenSevdim..

umarım sen tanışmazsın. evrimini tamamlayamamış insancıkların yaşadığı ülkede umarım hep mutlu olursun bu kafayla.
      "Bu duruma düşmemek için hergün eryaman 1.tbmm caddesinden sağa doğru dönerken yayalara yol vermiyorum."

Yukarıda yazdığına yoruma göre evrimini tamamlayamamış insancıklar grubuna sen de dahilsin. Daha fazla batmadan sus bence. Ya da bloklayayım ben ya hadi iyi forumlar.

• Binbaşı
      1877 Mesaj
      09 Ekim 2018 12:37:25 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: NaturalBornKillaz

Bu kazaların çoğu telefona bakmaktan oluyor.Herif ya boş yolda gitmiyor ya da böyle millete çarpıyor.
      Hiç bir suçu olmayan masumların canının yanmasındansa bu tip insanların azalarak yok olması daha cazip geliyor. İyi yönünden bakmak lazım. Düşünsene bu tarz bir sistem yüzünden bir çok hadise (eminim çok çok fazla sayıda olacaktır) meydana gelince insanlar ister istemez can ve mal güvenliği korkusu ile trafikte telefon ile uğraşmaz daha dikkatli araç sürer. Bir yaya geçidi gördümü artık reflex olarak yavaşlar ve durur. Bir süre sonra bu alışkanlık (uzmanlar 21 gün diyor) zihinlere iyice kazınır ve artık kırmızı ışıkta dahi dururlar.
      |
      |

Hızlı Cevap

Reklamlar
SEO
Paykasa
SEO
nice türkiye
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,516
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.