Şimdi Ara

Yavru Vatan'dan yerli otomobil: 5TL maliyetle 100Km gidebilen Günsel Model 1 (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
66
Cevap
0
Favori
1.685
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İnceleme çok güzel, iş adamınıda tebrik ediyorum güzel bir çalışmaya girişmiş.

Ancak ortada otomobil yokki? Otomobilin maketini yapmışlar şöyle hızlanacak, bu kadar hafif olacak, 5 TL'ye 100 km gidecek, uçucak, kaçacak muhabbeti yapılıyor. Olmayan otomobilin lansmanını yapmak nedir Allah aşkına?

İlk haberlerini görünce vay be bir anda çıkardılar adamlar otomobili, helal olsun falan diyerek sevinmiştim. Nereden bileyim karşımızda maket olduğunu.

Acaba bende bir tasarım yapıp (ki Günsel Model 1'in tasarımını gördükten sonra ben bile daha iyisini yapabileceğime eminim) sonrada maketini yaptırsam onuda Türkiye'nin ilk yerli otomobili diye tanıtsam mı? Bir düşüneyim ben bunu, açıklarkende 4 TL'ye 100 km gidecek derim maksat rekabet rekabet olsun
  • bunlar hep TROLL. saab 9-3ü trollüyolar.

• Adamlar bir tek tasarım sunmuşlar oda 90 alternatifin en iyisiyse diğerleri ne haldeydi merak ettik.2016 yılında bu tasarımla yaya kalırlar.
    Yürüyen aksam yok ,nerde bilmiyoruz gelsin o zaman konuşuruz banane sahibinin zengin olmasından :)

• oturduğu yerden göbeğini kaşıyarak işin içinde olanlardan daha çok bilen daha geniş vizyonlu insanlarımızı ortaya çıkarmış bu konu bir kez daha. tebrikler. sizsiniz. evet. süpersiniz. siz biliyorsunuz o işe para harcayan vaktini veren emek sarfeden adamlar bilmiyor. evet.
  • helal olsun. başlangıçta hatalar eksiklikler mutlaka olacaktır. önemli olan başlamaktır. daha iyilerini üretirler usanıp vazgeçmezlerse.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ac1DBuRN

Pilli bir aracın 1000kg~ ağırlığa sahip olacağını söylemek hayal kurmaktır bence. karbon kullanımından hiç bahsedilmedi. Hadi hayal kurduk diyelim full karbon şasi tasarladılar 1300kg'den aşağı çekemez. Sektörün önderlerinden Nissan Leaf bile 1500kg. Verilen değerler hiç yola çıkmamış bir aracın hızlanma, tüketim vs. değerleri. KEŞKE dedikleri tüm değerler gerçek olsa da bizde gurur duysak. Elektrikli araba teknolojisine uzak insanlar için "he ii ne güzelmiş" dedirtecek ama biraz olsun piyasayı bilen insan içinse her detayı hayale yakın.

Sen ne kadar biliyorsun piyasayı? Sektörde çalışan mühendis, geliştirici Vs. Herhangi bir vasfınız var mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İnternetiniz hayırlı olsun akk lı mı?

• Haber sitesinde hükümetimizin yerli arabadan vazgeçip yerli ve milli savaş uçağı üretimine geçeceği yazıyordu.2030 yılına kadar uçağın yetişeceği yazıyordu.

• teslaya ne zaman basladilar ne zaman ciktii bi arastirin bu isler oyle ha deyince olmuyor beyler.Baslamak bitirmenin yarisidir hic bir sey icin gec kalinmis degil umarim hizli bir calisma ile bir an once yollarda goruruzde buradaki yapamamaktan hoslanan zihniyetteki arkadaslarinda varsa yuzleri kizarir.Bizim muhendislerimize imkan verilsin bakin motorunda kralini yaparlar.

• Arkadaşlar video girişindeki müzik adı nedir kime aittir bilgisi olan var mı?

• Jet Fadıl İmza diye hiç olmazsa bir adet prototip yapmıştı ve milleti kandırdı da seri üretim filan hikaye idi.

Nerde test surusleri vs. Yok .

İnsan şüpheleniyor Jet Fadıl in bir çeşidi olmasın.

• hellal olsun.

• yine bir "yerli" vakası.

otomobillerini gerçekten kendileri üreten almanlar bile bu kadar yerli vurgusu yapmıyordur arkadaş.

• Mimikler ve anlatım tarzı küçük abartılar dışında çok hoş olmuş. Başarılar Erdi kardeş.

• Marka ismi konusunda sanırım gerçekten yeteneksizis. Günsel nedir ya?
  • Yerli kaporta olmuş. Çok çalışmamız lazım çok...
  • Günsel diye isim mi takılır otomobile, adam annesinin adını koymuş galiba. Bi kere global bir isim bulunur, dünyanın her yerinde bir anlamı olacak anlaşılacak bir isim. Galaksi, Romeo, Flash gibi isimler bulmak gerek.

Bi de ü ç ş gibi harfler bulundurmamak her alfabede olacak okunuşu ingilizce uygun olan kelimeler seçmek avantajdır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mc_Leopard

quote:

Pilli bir aracın 1000kg~ ağırlığa sahip olacağını söylemek hayal kurmaktır bence. karbon kullanımından hiç bahsedilmedi. Hadi hayal kurduk diyelim full karbon şasi tasarladılar 1300kg'den aşağı çekemez. Sektörün önderlerinden Nissan Leaf bile 1500kg. Verilen değerler hiç yola çıkmamış bir aracın hızlanma, tüketim vs. değerleri. KEŞKE dedikleri tüm değerler gerçek olsa da bizde gurur duysak. Elektrikli araba teknolojisine uzak insanlar için "he ii ne güzelmiş" dedirtecek ama biraz olsun piyasayı bilen insan içinse her detayı hayale yakın.

Sen ne kadar biliyorsun piyasayı? Sektörde çalışan mühendis, geliştirici Vs. Herhangi bir vasfınız var mı?

Vasıflarımı sorgulamayı düşünüyorsanız, kendi tecrübelerinizle başlayın isterseniz. Otomotiv teknolojilerini kaç yıldır ne sıklıkla takip ediyorsunuz mesela? Yaptığım eleştiri anlamsız geldiyse zaten bu sektörle alakanızın pek olduğunu sanmıyorum.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Mc_Leopard

quote:

Vasıflarımı sorgulamayı düşünüyorsanız, kendi tecrübelerinizle başlayın isterseniz. Otomotiv teknolojilerini kaç yıldır ne sıklıkla takip ediyorsunuz mesela? Yaptığım eleştiri anlamsız geldiyse zaten bu sektörle alakanızın pek olduğunu sanmıyorum.

Anlamsız gelmedi. Ben elektronik mühendisiyim ve bu tarz ar-ge çalışmalarını takip ediyorum. Belki haberdarsınız dır ama yine bilgilendireyim.
    https://forum.donanimhaber.com/m_75242831//tm.htm#75242831
    Buradaki arkadaşların çalışmalarını takip edebilirsiniz.
    Genel olarak bahsedilen sistemler öyle aman aman şeyler değil. İstendikten sonra tonaj da kurulum maliyetleride aşılır.
    Sorun bunu TR çapında kimsenin istememesi. isteyen ufak kuruluşlarında ödeneklerinin yetersizliği.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MonitörKertenkelesi

Günsel diye isim mi takılır otomobile, adam annesinin adını koymuş galiba. Bi kere global bir isim bulunur, dünyanın her yerinde bir anlamı olacak anlaşılacak bir isim. Galaksi, Romeo, Flash gibi isimler bulmak gerek.

Bi de ü ç ş gibi harfler bulundurmamak her alfabede olacak okunuşu ingilizce uygun olan kelimeler seçmek avantajdır.

yav arkadaş okumak bu kadar zor gelmesin? Ilk mesajda neden "günsel" açık bir şekilde anlatılmış.

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.