Şimdi Ara

Yavru pugum laf dinlemiyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
226
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Kolay gelsin 3 hafta oldu sahipleneli ayin 20 sinde 3 aylik olacak yavru bir pugum var.sorunum şudur ki kopegim laf dinlemiyor cok şımarık heryeri isiriyor ozellikle elimi parmaklarimi ayaklarimi tamam anliyorum dışı kasiniyor bissürü de oyuncak aldım ama buna ramen ısırmaya devam ediyor komutlarimada uymuyor canini yakmakta istemiyorum yardim ederseniz sevinirim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Sabır et hocam

Bi kutu al içine gazete kağıtları koy hep oraya yaptır anlar sonunda diye düşünüyorum

• Köpeklerin sütten kesilip çevreyi incelemeye başladıkları hemen herşeyi ısırdıkları dönem yalnız kaldıklarında neler yapabileceklerine inanamazsın karşılıklı duran iki büyük saksıdaki toprakları döküp üzerine cd çantasını boşaltıp üzerine çiçek dal ve yaprakları koyup birde yetmeyip mutfaktan ekmek poşetini alıp en üste de onu koyduğu bir manzarayla karşılaşmıştım ki cinnete ramak kaldı.

Ama bu dönem onların yemek ve uyku dışında bir dünyaya adım attıkları dünyayı anlamaya çalıştıkları dönem.

Onlarda neredeyse bizim gibi sıfır bilgi ile dünyaya gelir ve bu bilgiler ile yavaş yavaş hayata adapte olur.

Bu dönemde çoğu köpek sahibi ceza yöntemi ile eğitim vermeye köpek üzerinde otorite kurmaya çalışır ve tuvalet terbiyesi için köpeğe gazete kağıdını sararak rulo yaparak yada farklı şekillerde vurarak eğitim vermeye çalışır sonuçta köpek birşeyleri öğrenir ama yanlış yoldan ve her yaptığını cezalandırılacağım kaygısı ile yaşayan özgüveni olmayan silik sahibinden hatta tüm insanlardan korkan bir köpek haline gelir. Bu dönemde yapılacak en güzel iş herşeyi oyunla öğretmektir. Bu dönemde mamaya ilgi oyuna göre ikinci sıraya düşer sonraki dönemlerde mama ile ödül mamaları ile eğitim çok daha geçerli hale gelir.
    Dolayısıyla bırakın mümkün olduğunca eğlensin sosyalleşsin.
    Köpek hem kasları zayıf olduğu hem de beyin oluşumu tamamlanmadığı hemde algıları tam oturmadığı içn tuvalet konusunda yapılan baskı hem etkisiz olacak hemde köpeğini korkutup senden uzaklaştıracaktır. Bu cinsler için tuvalet eğitimi konusunda en doğru zaman 5 aydan sonradır ve dışarıya yapması konusunda bu dönemde eğitim verebilirsiniz 5. Ay ile beraber değişimi zaten sizde fark edersiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zgrp -- 11 Temmuz 2017; 23:24:50 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.