Şimdi Ara

Yavru muhabbet ayak sorunu hk

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
412
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar 25 günlük yavrum var. Ama ayaklarında bi sorun var gibi duruyor. Basıyor,yürüyor ama arada yan duruyor resindeki gibi . Çarpık ayak sorunu mu vardır acaba

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• bir doktora götür daha fazla sorunu olmadan. yuvadan çıktı demi ? çarpık bacak olabilir hatta belirtisi
  • Resjm acilmiuor hocam

Ama Gormedwn soylenebilecek seylerden basta geleni b vit kompleksi eksikligi olur

Resimi tekrar yuklerseniz bkalim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  •  Yavru muhabbet ayak sorunu hk

Mobilden yükleyememişim pardon arkadaşlar

Durum bu
  • Daha yavru olduğu için normaldir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mr07

Mobilden yükleyememişim pardon arkadaşlar

Durum bu

erkenken götürün bir şey çıkarsa büyüdüğünde tedavisi zor olur. Güç kuvvetsizliktende olabilir çarpık bacak sorunu olduğundanda bir veterinere götürün

• Teşekkür ederim arkadaşlar, daha sonra fotoğraf atarım inşallah
  • Bir profesyonele danışın derim. Veterinere veya Petshopa götürürseniz yardımcı olurlar.
  • Arkadaşlar şimdilik ayağı iyi ama başka sorunlar oldu. Acemi oldugumdan soruyorum hep yanlış bi şey yapmamak icin Bi gun eve geldim yavru yuvadan atlamış veya dişi atmış. Biz de tekrar koyduk. Sonraki gün aldık yuvadan tabana koyduk. Yem su vs tabana koyduk. Ama yem kıramadı,biz de tekrar yuvaya koyalım dedik koyacakken dişi dövdü yavruyu hafif tüy kopardı biz de tekrar tabana koyduj. Bu arada dişi dünden bi yumurta yapmıştı. Biraz mama ile kendimiz besledik yavruyu. Sonra yavru ne zaman babayı görse ondan yem istedi ama baba ilgilenmedi hiç. Yavru sonra tırmandı yuvaya geri girdi. Baba da hemen onu besledi. Bütün bunlar bi gün içinde oldu. Sabah tabana aldık akşam 9 civarı tekrar yuvaya döndü. Ben şimdi ne yapayın bilemedim.

Galiba en iyisi yuvada kalması. Ama dişinin dövme ihtimali de var
  • quote:

Arkadaşlar şimdilik ayağı iyi ama başka sorunlar oldu. Acemi oldugumdan soruyorum hep yanlış bi şey yapmamak icin Bi gun eve geldim yavru yuvadan atlamış veya dişi atmış. Biz de tekrar koyduk. Sonraki gün aldık yuvadan tabana koyduk. Yem su vs tabana koyduk. Ama yem kıramadı,biz de tekrar yuvaya koyalım dedik koyacakken dişi dövdü yavruyu hafif tüy kopardı biz de tekrar tabana koyduj. Bu arada dişi dünden bi yumurta yapmıştı. Biraz mama ile kendimiz besledik yavruyu. Sonra yavru ne zaman babayı görse ondan yem istedi ama baba ilgilenmedi hiç. Yavru sonra tırmandı yuvaya geri girdi. Baba da hemen onu besledi. Bütün bunlar bi gün içinde oldu. Sabah tabana aldık akşam 9 civarı tekrar yuvaya döndü. Ben şimdi ne yapayın bilemedim.

Galiba en iyisi yuvada kalması. Ama dişinin dövme ihtimali de var

arada sırada bak yem kırma olayını öğrenmesi lazım. her ihtimali karşı kabuksuz yemde sipariş verin. anası tarafından yada babası yem kırma olayını öğretmesi lazım kaç günlük

• 31 günlük. Şindi yuvada . Babası anası yediriyor. Yem kırmayı daha tam öğrenemedi
  •  Yavru muhabbet ayak sorunu hk

Merhaba arkadaslar. Durum su anda resimdeki gibi. Yavrunun ayagi iyi ama hala yem kirmayi ogrenemedi. Ve bir de bu fotoyu cektikten sonratuhaf bi sey oldu . Erkek yavruyla ciflesmeye calisti. Anasi biraz hasta gibi, ishal olmuş. Erkek de acayip kızışmış durumda . Tavsiyeye açığım
  • Yavrunun yem kırmayı öğrenmesi lazım ilk başlarda kabuksuz yem vermeyin mutlaka kabuklu yem olmalı.Anneyi mutlaka dinlendirin yumurta ve yavru zamanı mutlaka yumurta maması(internette tarifi var) hazırlayın özellikle anne bu dönemlerde çok zayıf düşüyor ve hastalanabilir.Üst üste yavrulaması hiç tasviye edilmiyor o yüzden ebeveynleri kızgınlıkları geçene kadar ayırın.Yavru sahibi olmak isteyenler özellikle geniş kafese sahip olmalı buda yavruyu kabullenmemeleri için bir etken yaşam alanı sınırlı olduğu için.Sonra ebeveynler kabulleniyorsa ki gözetim altında tutularak kafes zeminine kabuklu yem atılarak yem kırması sağlanmalı.Yavruyu kabullenmeyip saldiriyorlarsa mutlaka yavruyu ayrı bir kafese alın.
  • sonuç: yavruyu başkasına verdik. orda malesef ölmüş 3 4 saat sonra. çok üzüldük. verdiğimiz evdeki çocuklar da üzülmüş.
    şimdi yine kuluçka yaptılar. hayırlısı
  • quote:

sonuç: yavruyu başkasına verdik. orda malesef ölmüş 3 4 saat sonra. çok üzüldük. verdiğimiz evdeki çocuklar da üzülmüş.
    şimdi yine kuluçka yaptılar. hayırlısı

bence üretim yapmayın yumurtayı alın insan çok üzülüyor sonra
  • benonur kullanıcısına yanıt
    tabi ki üzücü oluyor. ama şimdi yumurtaları almak da üzücü olacaktır. sağlıklı olup olmayacağını bilemeyiz çünkü. bu defa da sıkıntı olursa tekrar kuluçkaya müsade etmem artık. eş de değiştiremem ,çiftleri de ayıramam zira
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.