Şimdi Ara

Yavaş internet! (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
49
Cevap
1
Favori
1.205
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • anladım kadarıyla eski bir modem kullanıyorsunux hız testinde çıkan değer 10 ise gayet normal 16 mbps 2 mb saniye max indirme hızına denk geliyo bende de 16 mbps maks 1.7 mb saniye gördüm megabit ile megabyte aynı şey değil
  • Djdy D kullanıcısına yanıt
    İnternetim 16 megabayt
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yılmaz7788

İnternetim 16 megabayt
    16 megabyte diye kimse internet satmaz 16 megabite kadar diye satılır ayrıca yukarda hat değerlerinizde var 16 megabit paketiniz
    Mh ile konuştuğumda 12 veya 16 demişti orasını tam hatırlamıyorum neyse. Megabayt demişlerdi bana
    Ayrıca neden satılmasın ki 100mbpslik paketler var 120tlye saniyede 100 mb iniyor mesela
  • Arka planda yedekleme veya indirme olmadığından emin olun. Zaman zaman windows güncellemeleri geldiğinde bir indirme ya da yükleme yaparken internetler aşırı leş hale geliyor.
  • ismaildrcn İ kullanıcısına yanıt
    Aldığım günden beri bu halde internet
  • quote:

Ayrıca neden satılmasın ki 100mbpslik paketler var 120tlye saniyede 100 mb iniyor mesela
    hayır saniyede 12 mb ile iniyor 100 mbps paketlerde youtubede testleri var örnek atimhttps://www.youtube.com/watch?v=I2tnyjDzjL4&feature=youtu.be 5.52 ye alıp bakın
  • Yılmaz7788 kullanıcısına yanıt
    Ozaman hattında problem olabilir Müşteri hizmetlerini arayarak açıkça soyleyim tehtit et yoksa ilgilenmiyorlar ciddi bir şekilde. Hattını kontrol ederler belki
  • internet yavaş olduğunu nasıl hissediyosunuz videolarmı donuyo ne oluyo tam olarak
    İndirdiğim dosyalar yavaş iniyor 1mb yüklüyor saniyede
  • quote:

İndirdiğim dosyalar yavaş iniyor 1mb yüklüyor saniyede
    dediğim gibi normal 1 mb yuklemesi bende 1.5 1.7 yukluyo sızınkıde modem eski oldugu için biraz daha kısıyo gibi geldi hat değerlerinize göre saha dolabına yakınsınız belki sizde vdsl desteği vardır şu siteden kontrol edin sizin adres çıkmıyosa yanınızdaki binanın adresine bakınhttps://altyapisorgu.netspeed.com.tr/
    Direkt sokak gözükmüyor
  • o zman musteri hizmetlerini arayıp sorun vdsl desteği varmı maks kaç mbps alırım sorun
    Netspeed'e mi
  • şuan kullandığınız sağlayıcının müşteri hizmetlerini arayın
  • Satın aldığın internet mbps biriminde sen saniyede indirdiğin mega byte hızını söylüyorsun 16 mbps internetle saniyede indirebileceğin mb max 2 mb 100 mbps internetle 12 mb indirirsin maksimum
  • CRAZYMonkeyX C kullanıcısına yanıt
    Saniyede 90 mb falan indirenler nasıl indiriyor o zaman? Turknet kullananlar vs
    Turknetin kendi fiber altyapısı olan yerlerde 279 tl karşılığında 1000 mbps alabiliyorsunuz

Hocam belli ki terimler kafanızı karıştırıyor...

megabit/ 8 = megabyte dir

12 megabit / 8 = 1.5 megabyte dir.

Byte dosya boyutunu betimler, indirme hızınız dosya boyuru üzerinden belirtildiği için hızınızı 8 ile bölmeniz gerekmektedir.

1 megabyte ile indiriyorsanız, 8 ile çarpıp yaklaşık 8 megabit hız aldığınızı gösterir...

Değerleriniz normaldir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.