Şimdi Ara

Yavaş bilgisayar

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
193
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar. Bilgisayarımın markası asus modeli x407m. Windows 10 kullanıyorum. Bilgisayarım çok yeni olduğu halde aşırı yavaş ve sürekli donuyor. En küçük işlemleri bile yapması çok zaman alıyor, bilgisayardan hiç verim alamıyorum. Yardımcı olursanız çok mutlu olurum,şimdiden teşekkürler.

• İşlemci amd mi?
  • gen2 G kullanıcısına yanıt
    intel. bilgisayar işlerinden pek anlamıyorum bu arada,onu da ekleyeyim..
  • Snappy driver installer adında bir programcık var bilgisayar sürücülerini güncellemek amacıyla kullanılıyor kurunuz ve sürücülerinizi update ediniz bununla çözülmediği takdirde format atmak da bir tercih olabilir.
  • gen2 G kullanıcısına yanıt
    çok teşekkürler, deneyeceğim
  • Programı çalıştırdığınızda size indexleri indirmek istediğini söyler kabul ederek indeksleri indirirseniz direk orta kısımda kurulabilecek sürücülerin listesi çıkar ancak dikkat edin bir komponente 2 farklı tarihli sürücü indirmeyin burdan nasıl açıklayacağımı bilmiyorum aslında programı türkçeleştirme seçeneği olması lazım uyguladınızmı.
  • elifbtu E kullanıcısına yanıt
    Bu resimde görüldüğü gibi Realtek PCI-E card reader için 2 tane sürücü mevcut bu sürücülerden üsttekini işaretliyosun güncel sürücü kurulabilir yazanlar eksik sürücülerindir onların hepsini indirip kurman gerekli.

Yavaş bilgisayar
  • hocam boştayken işlemci kullanımına bakın. eğer çok yüksekse kullanan uygulamayı bulun ve silin.

söylediğiniz modele göre işlemciniz celeron veya pentium görünüyor. ikisi de giriş seviyesi işlemci. bir de hard disk olan modelse kasmaların normal olduğunu varsayabiliriz.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.