Şimdi Ara

Yatış havale yaptım ne yapmalıyım ( aynı şube kodlu )

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
854
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar geçen hafta 400 TL yanlış hesap numarasına havale yaptım
    Bankaya gittim müşteriyi aradılar çağrılara dönüş yapmadi yani paramı vermiyor hesaba baktı bankacı parayı çekmiş.
    Adı sanı belli bu kişinin şimdi ne yapabilirim
    Bu arada çarşı merkezine ulaşım sorunum var internet üzerinden yada telefondan işlem yapabilirim görevim dolayisi ile

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-00112CF5F

Bu mesaj silindi.

ortada suç yok dava niye açılsın

adama para yollamışsın o da çekmiş

• Konu başlığını da yanlış açmış

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • olishernandez kullanıcısına yanıt
    Bilip bilmeden insanları yanlış yönlendirmeyin ne çok boş beleş sallayan var burda .
    Para hesabınıza geri gelmezse bankaya dava açıcağınızı ve müşteriye acilen ulaşılıp paranın iadesi talebinde bulunun . Akabinde ihtar ve dava yoludur ama gerek kalmadan para size geri dönecektir .
  • Mekatroniks kullanıcısına yanıt

hayırdır kimsin billgates falanmı

• Evet hocam biliyorum , ama kişiye şahısın ulaşıp bu bilgileri vermesi yerine bankanın yapması çok daha kolay olacaktır o yüzden öyle dedim .
    Hayır beyine ve bilgiye sahip bir vatandaşım , siz kimsiniz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mekatroniks

Hayır beyine ve bilgiye sahip bir vatandaşım , siz kimsiniz ?

yani ben sevmediğim kişinin hesabına hediye diye para göndersem sonra o parayı çekince onu dava edebilirim öyle mi :D

Sıfır bilginize verilecek cevap o kadar uzunki o yüzden cevap vermiyorum herşeyi yanlış anlamaya meğillisiniz .
  • İşte bunu banka yapsa çok daha hızlı gelir para :) bankaya daha çok güvenir .
  • https://hukukdestegi.com/tr/2016/11/19/yanlislikla-baska-bir-banka-hesabina-para-gonderilmesi/

banka aracılığıyla ona ihtar gibi bir yazı göndermeniz yerinde olacaktır, yaptığı kesinlikle suç ama sizi uğraştıracağı da ortada.

geçmiş olsun

• Oto hırsızları yapıyor. Arabayı alıyor senden başkasının adıyla havale yapıyor sana. Sonra yanlışlık oldu diye parayı geri alıyorlar. Ama nasıl geri alıyorlar orasını bilmiyorum. Sadece duydum. Bir fikir olur diye yazıyorum..
  • quote:

Orijinalden alıntı: korsan067

Oto hırsızları yapıyor. Arabayı alıyor senden başkasının adıyla havale yapıyor sana. Sonra yanlışlık oldu diye parayı geri alıyorlar. Ama nasıl geri alıyorlar orasını bilmiyorum. Sadece duydum. Bir fikir olur diye yazıyorum..

Hocam onlae galiba şey yapıyor,

eft hemen karşı tatafa gitmiyor ya. Yarım saat bazen 1 saat geç gidiyor. (Şimdi fast transfer car galiba, durum değişti).

Vak sana eft yaptım diyip kendi internet şubesndeki ekranı gösteriyor,

imzayı atıyorlar,

para daha karşı tarafın hesabına geçmeden bankayı arayıp geri çekiyorlar diye biliyorum.

• Sing_a_song kullanıcısına yanıt
    Alakası yok korsan beyin dediği şekilde çok yapıldı . Örneğin siz satıcısınız korsan beyde alıcı , notere gidiyorsunuz korsan bey diyorli mekatronik benim kardeşim size parayı o havale edecek ben üstüme alıcağım arabayı diyor, parayı ben size havale yapıyorum ama noterde siz aracı korsan beye satıyorsunuz . Sonra ben size dava açıyorum ben para yolladım ama araç almadım , siz sonra korsanla benim aramdaki ilişkiyi ortaya çıkarmaya çalışıp mahkemeye veriyorsunuz ama hem paranızı geri çekiyorlar hem arabanız gitmiş oluyor .
  • Mekatroniks kullanıcısına yanıt
    Bankacılar daha iyi bilirler prosedürü. Aslında onlara sormak gerekir. Bu tarz soygunlar içeriden yardım almadan yapılamaz bence. Sonuç da boşluk tan faydalanılor...
  • korsan067 K kullanıcısına yanıt
    Yardıma gerek yok hocam :) sizin anlattığınız ve benim detaylı anlattığım gibide yapıyorlar . Boşluk aslında alıcının dikkat eksikliği oluyor . Birşey satıyorsak parayı sattığımız kişiden almalıyız olay bu .
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.