Şimdi Ara

silinebilir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
169
Cevap
1
Favori
8.984
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
110 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bir Sevdadır Türkiye -- 2 Nisan 2019; 18:15:8 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• O günler eskide kaldı. fen lisesi diye birşey zaten yok hepsi yalan dolan. Bir tane işe yarar vatan evladı mezun edemedi şu sistem. Şimdi imamhatipler canlanıyor bu saatten sonra geri adım atılmaz. Eski günlerindeki kalitesine ulaştığı zaman ülkesini seven beyin göçü yapmayan gerçek Anadolu çocukları gerçek vatan evlatları yetişecek
  • Fen liselerine önem verilmezse ileride işimiz zor. Sonra neden beyin göçü yaşanıyor, eğitimli insanlarımız kaçıyor demeyin.
  • ya imam hatipte yapın yapın da gelecek imam hatiplerde değil anlayın artık şunu. şuan afrinde kullanılan mühimmatı üreten ekiplerin içinde kaç tane imam hatip mezunu varmış bir araştırılsın bakalım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Wepawet

ya imam hatipte yapın yapın da gelecek imam hatiplerde değil anlayın artık şunu. şuan afrinde kullanılan mühimmatı üreten ekiplerin içinde kaç tane imam hatip mezunu varmış bir araştırılsın bakalım.

Sövdükleri Odtü'lü Boğaziçi'li mühendisler yapıyor o mühimmatları.

• Gelecekte fuze rampalarina kucuk imamlari koyar firlatiriz artik.
  • Resmen toplum mühendisliği uyguluyorlar. 2 nesli çoktan patatese çevirdiler bile. Yazık, bir kuruşunda payım varsa helal olmasın
  • bütçeyi okul sayısına bölmek lazım. ne kadar imamhatip 550 milyon düşmüş , ne kadar fen lisesine 40 mliyon tl dşmüş.

bir de imamhatiplerin doluluk oranı %30 gibi bir şeydi. hükümet seneye en yakın okula yollayacak gençleri. peki bu kadar genci rızzası dışında imamhatipli yapacaklar mı ?
  • Age of 2 da din adamı ordusuyla oyun alıyorum ben. Bence doğru taktik.

• İsterseniz her sehire 10 tane fen lisesi açalım o zaman 500M ayırmış oluruz.

• Çok mutluyum, daha çok imam hatip açılsın fen lisesi kapatılsın ki deneyimli ve iyi eğitimli bir makine mühendisi olan ben daha çok para kazansın.
  • Doğal bir durum.

Tüm düz liseleri imam hatip yaptıkları için imam hatip sayısı Fen Liselerinden herhalde 50 kat daha fazladır.

Tabi şimdi diyeceksiniz neden bunlar eşit sayıda değilde düz ( imam hatip ) liselerinin sayısı bu kadar fazla.

Onunda cevabı şurada yatıyor.. Fen lisesini İmam Hatip Liselerinin yarısı kadar yapsan ve koysan puan sınırını.. Okulların hemen hemen %90 kadarı boş kalır. Oraya koyacak öğrenci yok ki.

Kaç tane öğrenci Fen Lisesine girecek kadar puan tutturup yada Fen Lisesi müfredatında zorlanmadan okuyabilecek seviyede olup açıkta kalıyor ?

Neredeyse bir elin parmakları kadar.. Eğitim sisteminin kökten değişmesi lazım.

Düz liselerin tabelasını değiştirip imam hatip yapmak yada Fen liselerinin müfredatınla oynamak eğitim kalitesini arttırmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: pcwolf28

İmam hatip diye yapılır, günün birinde fen lisesi olarak devam eder inşallah.

Elbet bir gün bitecek bunların iyi günleri...

Yahu, sizin hdp'yi/ pyd'yi yalayan chp mi Ak partiyi bitirecek, unutmaki bu ülkede her gelen iktidar kendi seçim potansiyelinin olduğu kurumları/kişileri destekliyor, yarın bir gün olaki Akp gitti, bu sefer yeni gelenler rövanşist duygularla hareket edecek ve ihl'leri yok edecek. Ne zaman Türk ulusu olarak birbirimize empati ile bakmayı başarabileceğiz.
  • quote:

O günler eskide kaldı. fen lisesi diye birşey zaten yok hepsi yalan dolan. Bir tane işe yarar vatan evladı mezun edemedi şu sistem. Şimdi imamhatipler canlanıyor bu saatten sonra geri adım atılmaz. Eski günlerindeki kalitesine ulaştığı zaman ülkesini seven beyin göçü yapmayan gerçek Anadolu çocukları gerçek vatan evlatları yetişecek

• quote:

Orijinalden alıntı: gençkurt

quote:

Yahu, sizin hdp'yi/ pyd'yi yalayan chp mi Ak partiyi bitirecek, unutmaki bu ülkede her gelen iktidar kendi seçim potansiyelinin olduğu kurumları/kişileri destekliyor, yarın bir gün olaki Akp gitti, bu sefer yeni gelenler rövanşist duygularla hareket edecek ve ihl'leri yok edecek. Ne zaman Türk ulusu olarak birbirimize empati ile bakmayı başarabileceğiz.

Bir ülkenin geleceğini yok ediyorlar ne empatisinden bahsediyorsun sen?

Yukarıdaki arkadaş da eski kalitesine ulaştığında falan demiş. İmam Hatiplerin kaliteli olduğu dönemler de varmış yani.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kkratoss -- 24 Ocak 2018; 21:6:41 >

• Erdoğanin Hep Ağzından Düşmeyen lafı varya. Davamız...

Davaları Net : Türkiye İslam Cumhuriyeti.. Tek zoruma giden kıvırmasi, Takkiyecilik yapması. Çakma Atatürkçü olması.

• Yahu tamam fen liselerini arttırın diyorsunuz da bu sefer artarsa da değeri düşecek; önüne gelen girmiş olacak. Aynı şu anki gereksiz üniversite enflasyonu gibi. 'Bizim bu kadar mühendislik, hukuk vs. mezununa ihtiyacımız var mı; bunlara iş verebiliyor muyuz?' sorularına artık 'Bizim bu kadar fen lisesi mezununa ihtiyacımız var mı?' da eklenecek. Bu liselerin çok olması sebebiyle önüne gelen de bu liselere girebilecek. İsmi fen lisesi olacak belki ama içindeki öğrencilerin bırakın feni dersle arası bile olmayabilecek.

Treth dediği gibi her liseyi imam hatipe çevirdiler neredeyse. Totalde daha çok harcama yapılması normal. İstatistiklere de körü körüne bakmamak lazım.

Gelelim liseler hakkındaki görüşlerime. Çözüm imam hatipleri fen lisesine çevirmekle de olmaz bu kadar imam hatip enflasyonu ile de olmaz. Din eğitimiyle fen eğitimi bir ideal olmalı. Yani nasıl anlatsam; din adamı olacak kişi bunu isteyerek olmalı ve çok iyi eğitim almalı. Bu da imam hatiplerin sayısının sınırlı olması ve iyi proje okulları olmasıyla sağlanabilir. İyi eğitim verecek bu okullar açık ve net. Önüne gelen liseyi imam hatipe çevirirsen her seviyeden insan oraya gelir ve açıkçası o çocukların da ne seviyede olduğunu az çok biliyoruz; birbirimizi kandırmayalım. Meslek liselerinin düştüğü hale düşecek bu okullar ki düştüler zaten. Aynı şey fen liseleri için de geçerli; eğer sen bu elemanlar ileride fen alınında iyi yerlere gelecek diyorsan bu liselerin değerini yükseltmek için sınırlı sayıda açarsın ve iyi eğitim vermesi için uğraşırsın. Nitelik önemli nicelik değil. 1 milyon fen lisen olsa ne olur eğitim kötü olduktan sonra ve oraya gelen öğrencinin öğrenmeye niyeti olmadıktan sonra.

Lise eğitimi zorunlu olacaksa ki öyle olmalı zaten, bunlara ek anadolu liseleri de belli bir seviyenin üstüne hitap edebilmeli. Sosyal alanda kendine kariyer çizmek isteyen gençler de oraya gider. Bu 3 lise türü bana göre çok sayıda olmamalı ve iyi eğitim vermeli. İleride akademik kariyer olsun, ne bileyim daha üst kademelerde görev almak isteyenler olsun bu liseleri tercih eder.

Bunların yanında eskiden sosyal bilimler ve öğretmen liseleri vardı da şimdi hala var mı bilmiyorum tabii. Anadolu liseleri bunların yerlerini karşılamakta zorlanmaz muhtemelen.

Geri kalan liseler de meslek liseleri ve düz liseler olarak bol bol olabilir. Meslek liselerini de düştüğü durumdan kurtarmak için belli bir seviyeye getirmek lazım bence ama nasılsa olmayacağı için çok da yazamayacağım Okumakta gözü olmayanlar da düz liseden 12 yıllık zorunlu eğitimi tamamlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TMoE -- 24 Ocak 2018; 21:21:58 >

• quote:

Orijinalden alıntı: gençkurt

quote:

Ben hangi partiden bahsettim de sizin chp mi bitirecek diyorsunuz?
    Şu an her yere imam hatiplerin açılması felan rovanşist değil de nedir? Başörtüsünü her yere sokma çabaları boşuna mı? İnsanların ne giydiklerine sürekli karışmaları boşuna mı?
    İhller yok olsun mu demişim ben?
    İhllere ayrılan bütçe fen liselerine aktarılır, inşallah adam akıllı geliştirme yapar.
    İmam hatip ne üretiyor bu ülkeye, faydaları ne?
    Dua ile büyüyeceksek hiç çalışmayalım devamlı dua edelim...
    Ne zaman başımızda birleştirici bir TÜRK bulunursa, o zaman birbirimize empati ile bakabiliriz.
    Başımızdakiler insanları ayrıştırmaktan başka bir şey yapmıyor.

@Redshift
    Ben o gerçek vatan sever anadolu çocuklarının şu an uzaktan vatanı sevdiklerine inanıyorum nedense.
    Ayrıca vatan sevgisi ülkenin politik ve ekonomik durumuna göre değişiyorsa hiç gelmesinler.
    Biz kötüyken gidecekler, iyiyken gelecekler. Yok ya...

• Fen liselerinin sayisi hiç az değil. 1milyon nüfus başına 1 fen lisesi yeter.Ancak fen lisesine giden herbir öğrenciye daha fazla kaynak sağlanmalı.En azından master ve doktora sahibi öğretmenler verilmelidir bu liselere. ve master,doktora sahibi memur(öğretmen) daha çok maaş alır.

• Fen liselerine fazla bile ayrılıyormuş aslında hiç ayrılmamalı gereksiz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Destekliyorum. Umarım hatta daha fazla bile imamhatip açılır. Fen liseleri direk batsın. Gerek bile yok hatta.

Böylece sonunda yılda zibilyon tane mezun verilen mühendis mimar vs vs gibi zor eğitim dallarına ait meslekler değere biner de hakettiği muameleyi görür.

Daha vasıfızlaştırın ülkeyi, vasıflılar kaymağını yesin

10 sene sonra görcem o "mühendis alt tarafı nolcak" tripli işverenleri

Ya benim anlamadığım şu. Bakın ben 2004'de pertevniyalden mezun oldum. O zamanlar anadolu liseleri baya üst düzeydi şimdiki gibi ele düşmemişti. öss'de olsun bizim lisede olsun, kabataşta filan olsun iyi derecede adam gördümü "oha imamhatipli mi?" filan derdik. bak yeminle derdik. imamhatiplerden anştayn akardı. bak valla şaka değil benim zamanımda olan varsa bilir bunları. yani hiç böyle şimdiki gibi çöp muamelesi görmezdi. Hadi anladık eğitimli kesime düşmansın, hadi anladık oyveren kesimini arttırmak için dinden komple yürüyeceksin. E bari kendini çöpe çevirme?

Bence ülkede 7/24 sela okunmalı. Senelerdir eğitim sistemi öldü ama hala .ötüne pamuk tıkayan yok

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.