Şimdi Ara

Yatırım yapmak istiyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
46
Cevap
4
Favori
2.943
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dolar ve euro rekorlar kırıyor. Altına zaten birşey demiyorum. Böyle bir dönemde kazandığım para günden güne değersizleşiyor. Ufak bir birikim yapıyordum fakat böyle olmayacak kenara koyduğum paranın değeri hızla düşüyor. Sizce bu durumda yatırımımı ne üzerine yapmalıyım dolar mı euro mu altın mı?

• Dolar veya euro yatırım aracı olamaz. Daha doğrusu hiçbir para birimi yatırım aracı olamaz. Türkiyede yüksek enflasyon olduğu için döviz değer kazanıyor zannediliyor aslında öyle birşey yok. TL diğer para birimlerinden daha çok değer kaybettiği için böyle zannediliyor. Az veya çok enflasyon var hepsinde. Yaptığın yatırım dolar karşısında değerlenmeli. Yoksa buna yatırım diyemeyiz
    sen tl satıp onu yapıyorsun dediğin mantıkta trade olarak evet yapılır fakat hiçbir trader profosyonel usd satıp euro alayım gibi şeyleri düşünmez getirisi çok az anca hedge pozisyonunda bu araçları kullanır.Bir para birimine yatırım yapılmaz trade edilir başka bir pozisyonu hedge edilir.Ama dolar bazında yatırımını artıyorsan evet mantıklı fakat TL yi dolara çevirip 1 tl verip 1 dolar aldıysan 10 yıl sonra kasanda 1 dolar varsa yatırım değil bunun adı.Yatırım rezerv parayı artırmak bana göre rezerv parada $
  • Dolar veya euro yatırım aracı olamaz. Daha doğrusu hiçbir para birimi yatırım aracı olamaz. Türkiyede yüksek enflasyon olduğu için döviz değer kazanıyor zannediliyor aslında öyle birşey yok. TL diğer para birimlerinden daha çok değer kaybettiği için böyle zannediliyor. Az veya çok enflasyon var hepsinde. Yaptığın yatırım dolar karşısında değerlenmeli. Yoksa buna yatırım diyemeyiz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • muradisdan kullanıcısına yanıt

Peki ya bana ne önerirsin elimde birikktirdiğim tl gittikçe değersizleşiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi InspiredTiger -- 16 Ekim 2020; 13:42:39 >
  • Yatırım fonlarıyla alakalı detaylı bir çalışma hazırladım geçtiğimiz haftalarda, göz atabilirsiniz. Bireysel yatırımcı için güzel bir araç olduğunu düşünüyorum.

https://forum.donanimhaber.com/tum-incelikleriyle-fon-yatirimi-101--145909072

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The Venture -- 16 Ekim 2020; 14:52:48 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: InspiredTiger

Peki ya bana ne önerirsin elimde birikktirdiğim tl gittikçe değersizleşiyor

Herkesin yatırım tarzı farklıdır. Farklı farklı yerlere parayı bölerek yatırım yapın

• Her ay çeyrek al koy kenara keyfine bak 😉

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Uzun vadede ALTIN.

• Forumda bu konuyu danışabileceğin bölüm var.

• Yatırımcılar, girişimciler sayfa kurdum gelebilirsiniz

İnstagram: @yazilimci_gencler

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Hüseyin** kullanıcısına yanıt

Değil mi en mantıklısı :)

• Aradım lakin bulamadım ama sağol

• Paran belli bir miktarın üstündeyse, Şuan en güzel yatırım sıfır araç almak, 1 sene önce sıfır araç alsaydın, şuan modele göre 40-50 bin lira kardaydın, tek araç için.

Böyle bir getiri hiç bir yatırım kaleminde yok.

1.3 egea almıştım geçen sene 90bine, şimdi satsam 130 bin lira...

• Oyun konsolu olabilir ps5 8299 lira şimdilik.

• altin yilbasi 600 lira civari tahmin ediliyor

• quote:

Orijinalden alıntı: muradisdan

Dolar veya euro yatırım aracı olamaz. Daha doğrusu hiçbir para birimi yatırım aracı olamaz. Türkiyede yüksek enflasyon olduğu için döviz değer kazanıyor zannediliyor aslında öyle birşey yok. TL diğer para birimlerinden daha çok değer kaybettiği için böyle zannediliyor. Az veya çok enflasyon var hepsinde. Yaptığın yatırım dolar karşısında değerlenmeli. Yoksa buna yatırım diyemeyiz

Nasıl olamaz ?

Çin yuanı'nın değerleneceğini düşünüyorum ve x miktar yuan alıyorum. Çin yuanı globalde değerlenirse noldu yatırım yapmış oldum.

Dolar'ın yeni seçimlerle güçleneceğini düşünüyorum ve dolar alıyorum. Ne oldu yatırım yapmış oldum.

Euro'nun yeni ekonomik kararlar ile güçleneceğini düşünüyor ve euro alıyorum, ne oldu yatırım yapmış oldum.

• sıfır araç almak beni zorlar şuan

• redoracle R kullanıcısına yanıt

güzel yatırım  

• SalimAydogdu kullanıcısına yanıt

Bende bu kafadan düşünüyorum çok mantıklı geliyor.

• Yatırım tavsiyesinde bulunmak suç diye biliyorum.

Ama kendi fikrim param olsa araba almazdim bu saatten sonra riskli yazın biyerlere...

Şubat Mart gibi yön belli olur. Ozamana kadar hisse vs. De cok risklu bence.

• Dolar Euro paranızın değer kaybını korur değer kazandırmaz amaç buysa alınabilir.

Altın yatırım ürünüdür ama uzun vade önemli bu yılki hareketi her zaman yapmaz.

Yatırım fonu doğru noktada doğru seçim ile risksiz bir yatırımdır.

Borsa en yüksek kayıp kazanç oranı verir. Hacmi yüksek 10 hisse ne çok kazandırır ne çok kaybettirir ama spek hisseler - +10 dilimi içinde dişe dokunur hareket sağlar.

Forex ise AMAN UZAK dur.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.