Şimdi Ara

Yatırım Fonları+BES Fonları [ANA KONU] (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: blasphemousmantis Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 4 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
5.392
Cevap
474
Favori
283.993
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
38 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Ak Portföy Alternatif Enerji Yabancı Hisse Senedi Fonu'na dönüşecekmiş.

Ak Portföy Gelişen Ülkeler Yabancı Hisse Senedi Fonu ise

Ak Portföy Sağlık Sektörü Yabancı Hisse Senedi Fonu'na dönüşecekmiş

Garanti Portföy Temiz Enerji Karma Fon

Garanti Portföy Sürdürülebilirlik Hisse Senedi Fonu (Hisse Senedi Yoğun Fon) 

Ak portföy gümüş fon sepeti fonu

Yapı kredi gümüş fon sepeti fonu

İŞ PORTFÖY TEKNOLOJİ KARMA FON

AK PORTFÖY TEKNOLOJİ ŞİRKETLERİ HİSSE SENEDİ FONU (HİSSE SENEDİ YOĞUN FON)

İŞ PORTFÖY BIST 100 DIŞI ŞİRKETLER HİSSE SENEDİ FONU (HİSSE SENEDİ YOĞUN FON)

2021 yılında kurulmasına izin verilen benim ilgimi çeken fonları paylaşıyorum.

• Fonların kar zarar takibi için Fon canavarı uygulamasından yukarıda bi arkadaş bahsetmiş. Ios uygulaması henüz yok ama android app veya web sitesi aracılığıyla kullanabilirsiniz.

• Ak portföyün alternatif enerji yabancı hisse senedi fonuna dönüşümü ne zaman olacak acaba tarih var mı
  • G2PRoOo kullanıcısına yanıt

onun tarihini bilmiyorum ama Garanti Portföy Temiz Enerji Karma Fon u yarın açılıyor.

• Hotcup kullanıcısına yanıt
    Hocam simdi inceledim de sanırım ayni portföyde farkli tarihlerde aynı fonu eklemiyor.

Örnek : 10binlik TKF de ekledim. 2 hafta sonra 10bin daha aldım. Aynı portföye 2. Bir tkf eklenmiyor sanırım. Ilkini mi guncelliyorsunuz?
  • G2PRoOo kullanıcısına yanıt
    22.01.2021 Olarak açıklandı .
  • Senior34 S kullanıcısına yanıt
    Maliyet ortalamasını girebilirsiniz.
  • şimdi faizden çıkıp TCD AFT AED falan paylaştırdım diyelim. Bana ne riski olur

• şöyle söyleyelim mevduat faizinin risk kategorisi 1 iken bu TCD,AFT rin risk kategorisi 7

AED fonunun geçmişine baktın mı hiç şöyle 5 yıllık grafiğine bak çok enteresan düşüşler yaşamış.

https://www.tefas.gov.tr/FonAnaliz.aspx?FonKod=AED

• ozbey08 kullanıcısına yanıt
    TCD Cuma borsa düşüşüne rağmen zarar yazdırmamış bugün baktım da. İçeriği halbuki ağırlıklı hisse senedi gibi görünüyor. Adamlar neye oynayacağını biliyor mu diye yorumlamalıyız acaba hocam :)
  • [Caty] kullanıcısına yanıt

TCD fon yöneticileri işini gerçekten çok iyi yapıyor. 9 kasım 2020 den bugüne kadar en çok kazandıran fon. o tarihten bugüne gram altın %18 değer kaybederken TCD tam %53 değer kazanmış. yani gram altından zarar ettim çıksın diye beklemek yerine bozdurup parayı bu fona yatırmış olsaydım zararı kapatıp üstüne birde %20 kar ederdim.

siz yinede tüm parayı tek bir fona yatırmayın. paranızı en az 5 fona dağıtın.

2 si yabancı hisse senedi olsun.

• VitesKolundakiTesbih V kullanıcısına yanıt

küçük bi kalp krizi gecirdim  

Haklısınız hocam. Fon sepeti fonlarına da bölmek anlamlı geliyor aslında ama ODV ARM gibi fonlara tefaşta baktığımda ağırlığı fon katılma belgesi olarak görünüyor. Bu ağırlığa yabancı hisse fonlarını da dahil ediyorlar mıdır acaba yoksa kendi portföylerindeki yerli yatırımlara mı bölüyorlardır bilemedim
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozbey08

şöyle söyleyelim mevduat faizinin risk kategorisi 1 iken bu TCD,AFT rin risk kategorisi 7

AED fonunun geçmişine baktın mı hiç şöyle 5 yıllık grafiğine bak çok enteresan düşüşler yaşamış.

https://www.tefas.gov.tr/FonAnaliz.aspx?FonKod=AED

bir açıklaması var mı o çakılmaların hocam çok ilginc

diğer fonlarda düşüşler daha doğal sonradan da toparlamışlar AED de garip bir olay mı olmuş

• quote:

Orijinalden alıntı: ozbey08

onun tarihini bilmiyorum ama Garanti Portföy Temiz Enerji Karma Fon u yarın açılıyor.

GZH çıktı ben küçk bir miktar girdim uzun vadeli tutmayı planlıyorum. Başka girenler var mı? Yatırım tavssiyesi değildir.

• Ben 15 ocakta yatırım fonu aldım ama hesapta görünmüyor. Fon alışım hesap hareketlerinde de yatirim hesabı hareketlerinde de görünüyor ama yatırım hesabı portföye girince görünmüyor. Sizce neden
  • DelirteJackson kullanıcısına yanıt

SAAT 13.30 dan sonra almışsan yarın geçer.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozbey08 -- 18 Ocak 2021; 12:4:9 >
  • Kassady kullanıcısına yanıt

GZH den ben de 2000tl lik aldım. nedir ne değildir görmek için 1 hafta sonra iyi performans gösterebilirse kademeli olarak alışlara devam ederim.

Hocam selam, TCD değişken fon oldugu icin %10 stopaj var degil mi?
    Stopaj girerkenki cikarken mi aliniyor. Bir haftadir 20 30k yatırmayı planliyorumda stopaj olayı yüzünden cok yaklasamadim.
    Elimde tüzel hesapta var da hala emin degilim. Stopaj olayinda. Keske fon alirken bu ayrıntılar net yazilsa....
  • https://www.tefas.gov.tr/FonAnaliz.aspx?FonKod=ICZ

bu fonu ziraat bankasında göremedim yeni açılmış galiba , internet bankacılığında mı sıkıntı var acaba yoksa diğer kurumlara sonradan mı açılıyor

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.