Şimdi Ara

Yatırım Amaçlı Araba Önerisi? 180k-200k arası

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
3.460
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar kenarda köşede bir miktar paramız var üzerine de 50-70k gibi kredi çekip araba alıp yatırım yapmayı düşünüyoruz yoksa bankada paralar ölüp gidiyor. Öyle çok aktif kullanılmayacak araç, belki haftada 2-3 gün o da işe git gel amaçlı onun harici bir de hafta sonu falan.

Sıfır veya ikinci el ne önerirsiniz ? Citroen C3 feel en boş pakete bakınıyordum 192k ama radyosu bile eski tip acaba dedim hepten dandik mi diye. Ama hala aklımda. Sizin de önerilerinizi bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BlackLead -- 30 Ekim 2021; 11:11:9 >

• Citroen C3 pek prim yapan araba değil , ya ev almaya bakın yada prim yapan araba

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Polo

• Polo, Clio gibi sınıfında yüksek satış rakamı yakalayan araçlara yönelmek daha mantııklı.

• anyhill kullanıcısına yanıt

Teşekkürler hocam

1.0 motor, 2018 model km 50-60k arası benzinli Manuel polo prim yapar mı yani en yakın bana bu gibi?

• BlackLead kullanıcısına yanıt

ben hiç sevmesem de Polo prim yapan bir arabadır diyebilirim. Ancak dizel yada benzinli otomatik alabilirseniz daha iyi olur .

• yatırım amaçlı araba mı alınır Allah aşkına ya valla cidden ...gidin altın alın-döviz alın- ya da sağlam hisse senedi...

arabaya biri gelip park halinde sürtse - çarpsa ne olacak "yatırım" ?

• Yatırım amaçlı alacaksanız mutlaka otomatik araç alın. Manuellerin ikinci elde yavaş gidiyo.

clio 4 dci touch,icon edc, 2017 fabia 1.2 tsi dsg, 2017 ve üzeri corsa 1.4 falan alabilirsiniz. Hepsi baya piyasa arabası ve görece yeni modelli olur. Polo alırsanız, biraz model yılı eski olur veya manuel olur. Otomatik almaya çalışın derim.

• scherzz S kullanıcısına yanıt

dsg ve tsi lı seat ibiza piyasası iyi mi? ibizaya yatırım yapılır mı?

• ghostiki kullanıcısına yanıt

Alınır. 2 sene önce araba aldığım parayla altın,döviz alsaydım bugün altın bazında 2 kat, dövizde 1,5 kat param artmıştı ama arabam 3 kat arttı. Bakım,sigorta vs düşsek minimum 2,5 kat arttı. Aynı zamanda arabaya bindiğim kar kaldı yanına.

Döviz 10 kuruş arttı diye sanki 1 lira artmış gibi arabalarına zam yapanlar olduğu sürece arabanın sağı solu boyansa da değerinden bişey kaybetmiyor.

• Şirket araçlarının hepsi olur

• medic2020 M kullanıcısına yanıt

Hangi arabaymis o merak ettim. Kaca aldiniz, kaca satiliyor su an ?

• 1.5 dci veya 1.3 multijet motorlu herhangi bir taşıt alın o zaten prim yapacaktır

• Yatırım amaçlı araba mı olur Allah aşkına? MTV, Sigorta, Kasko, bakım, bunlar para değil mi? Para harcatan yatırım mı olur? 2.el ise bu masraflara ek muayene,lastik ve olası bir arıza masrafı da ekle. Nerde bu yatırımın kârı? En önemlisi yakıt yakıt. Yakıta verdiğin parayı nerden çıkaracaksın? Ha illa yatırımlık istiyorsan %50 ÖTV nın üst sınırındaki ve üst sınırına yakın bütün araçlar yatırımlık araçtır. Çünkü en ufak bir kur oynamasında %80 ÖTV ye geçer. Bir gecede +60.000 TL fiyat farkediyor. %50 deki araçların hepsi döviz endeksli artar. Yani onu alacağına döviz al kafan daha rahat olur. %50 nin sınırındaki araçlarda kolay ele geçmiyor bayiler liste fiyatından fazla para istiyor veren de oluyor. Ha kur yükselmezse ve vergi matrahları yükseltilirse o fazladan verdiğin para senden gitmiş olur. Bir daha hiç yükselmezse bir bardak su içersin. Yatırımın olur batırım.

• Meticulous kullanıcısına yanıt

Hiç farketmez. B segmenti otomatik tüm arabalar hızlı alınıp satılıyo.

• Arabaya eğer ihtiyacınız yoksa cok mantıklı değil yatırımlık almak onun yerine döviz ya da altına yönelin

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • arabanın yatırım amaçla alındığı tek ülke türkiyedir herhalde

• 80 lık ÖTV li aracı 50 den alt dilimden alırsanız doğru yatırım olur ama ben olsam döviz alırdım en karlı nakit

• dolu paket ve tercihen beyaz olmayan düşük km dizel egea

• Brother ToLGa B kullanıcısına yanıt

Keşke C3'ü alsaymışım 180 bin lira iken  

Şimdi eldeki paradan da oldum gidip kripto işine girmiştim   

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.