Şimdi Ara

Yatırdığım Parayı 1 Yıl Çekememek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
671
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • erhaba, ben para biriktirmek istiyorum ama her defasında biriktirdiğim parayı bir şekilde çekip harcıyorum. Parayı yatırıp 1 yıl çekemeyeyim istiyorum hiç bir şekilde. Bankalarda böyle bir anlaşma vs var mı acaba?

• Piyasa böyle giderse yatırdığın parayı çekemicen zaten

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Swonz -- 23 Mayıs 2018; 2:3:21 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Vaadeli hesap oluyor işte 1 yıl çekmeme anlasmasi yapion hem çekemiyorsun hem + faiz para geliyor hesabına yatırdığın paranın büyüklüğüne göre
  • Ben de senin gibiydim kendime söz verip enpara hesabı açtırıp her ay 8 tane gram altın almaya başladım

Şimdi ise bozdurmaya kıyamıyorum bir şekilde önüne geçtim 2 aydır harcamalarımı da kestim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • HerseyiElestirenAdam kullanıcısına yanıt
    İstedigin zaman hesabi kapatabilirsin, vadeyi bozduğun için faizini alamazsın.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Irresolute kullanıcısına yanıt
    Fiziksel altın almak daha etkili olabilir, bozdurmaya da üşenir belki :)

• escuroo kullanıcısına yanıt
    Var kardeşim tam adını hatırlayamadım şimdi mevduat hesabı deniyordu sanirim ama emin degilim sey iste faiz hesabı yani.
    Senelik yada aylik anlaşıyorsun örneğin anlaşırsan. Her ayın belirli gününde işlem yapabiliyorsun mesela 23 ü diyelim o parayı sadece ayın 23 ünde çekebilirsin diğer günler müdahale edemezsin sana önerim boyle bir hesap aç para müdehale gününüde maaş gününden 1 gün sonra yap bu sayede banka parasına dokuna bileceğin günlerde zaten elinde para olacağı için bankadakine tenezzül etmezsin.
    Ama pek emin olmadigim ufak.bir mevzu var sanirim eskisi gibi değildi sistem degismiş olabilir hergun müdahale şansin olan hesaplarda var ama isine yaramaz sen eaki tip olana yönel bankanınsa bu işine gelir ve biriktirdiğin para çalışacağı için ufakta olsa faiz alıcaktır.

Dipnot: ben faiz yemem haram diyorsanda eger aynı sistemle parayi birak çalışsın sen yatırdığın ana paranın hesabını tut
    Paranın tamamını cektigin gün faiznolarak gelen kısmı götür fakir fukaraya yemek yaptır yada yardim kuruluşuna ver burda bir öneri tabi

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.