DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Mobil Uygulama herkese açık beta sürümü kullanıma açıldı. Gizle Şimdi Dene
yatır hikayeleri
0
Cevap
0
Favori
1.673
Tıklama
Konudaki Resimler
Mesaj Tarihine Göre En Beğenilen Son Ekleneneler
Seçimimi Hatırla
Giriş
Mesaj
  • Yüzbaşı
   650 Mesaj
   30 Ekim 2010 01:55:04 Konu Sahibi
   GENELEVDE YATIR HİKAYESİ…   Nazilli’nin kanayan yarası olarak gösterilen genelevi geçtiğimiz Cuma günü yıkmak için belediye çalışanları gerekli araçlarla genelev önüne gelmişti.Nazilli'nin yarım asırlık sorunu olan ve şehrin merkezinde kalan genelevin yıkımından önceki son incelemeler sırasında bulunan mezar, uzun süren kazı çalışmalarının ardından içinin boş olduğu anlaşıldı.Çevrede yaşayan vatandaşlar tarafından yatırın varlığı kabul edilmişti.

   Geçen aylarda genelevi takas yöntemiyle alan Nazilli Belediyesi, dün yıkımı için çalışmalar yapan ekipler ve Belediye Başkanı Alıcık, şok olmuştu. Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, araştırma çalışmalarına hiçbir bilgiye ulaşamadığı mezarı, Nazilli Eğriboyun Mezarlığına taşımak için çalışma başlattı. Bizzat taşıma işlemini yöneten Başkan Alıcık, mezarı 6 metre derinliğinde ve 4 metre genişliğinde kazmasına rağmen hiçbir kemik kalıntısına ulaşamadı. Uzun süren kazı çalışmaları sonrası mezarın fosçıktığını ifade eden Başkan Alıcık, şöyle konuştu: "Yıkım esnasında operatörlerimize belirterek mezar alanına dokunmadık. Müftülükle yaptığımız görüşme sonrasında mezarı, Nazilli Eğriboyun Mezarlığına defnetmek için bugün çalışma başlattık. Bizzat kontrolüm altında yapılan çalışmalarda hiçbir kemik kalıntısına ulaşamadık. Altı metre derinliğinde kazdık ne kemik var ne de defnedilen bir şey."

   GENELEVİN YIKILMASI NAZİLLİ İÇİN MİLAT

   Genelevin yıkılmasının Nazilli için çok önemli olduğunu ifade eden Başkan Alıcık; sözlerine şöyle devam etti: "Ben genelevin yıkılmasını Milat olarak kabul ediyorum. Çünkü 1994'den beri seçim vaatlerinde hep burasıyla ilgili şart koşmuşlar, her seferinde seçim beyannamelerine yazmışlar. Ama ne yazık ki 1994'den beri uğraşmalarına rağmen yıkılamamış. 2010 yılındayız neredeyse 16 yıl geçmiş. Bu geçen süreçte yıkılamayan genelevi yıkmak bize nasip oldu. Buraya baktığımızda yan tarafında sanayi, diğer tarafında mahalle var, 3 tane mahalle ortasında kalmış bir yerdi."

   Burasının Nazilli'nin gelişimine de çok engel olduğunu anlatan Alıcık, sözlerini şöyle sürdürdü: "En azından şu an etrafta gördüğümüz evler, arsalar hem değerlendi hem de mahalleli rahatladı. Ayrıca buradaki evler gönül rahatlığıyla evimiz şurada diyebilecek. Artık evlerini tarif edebilecekler. Bu mutluluğu mahalleliye yaşattığımız için Nazilli Belediyesi olarak çok mutluyuz. Nazilli Belediye Başkanlığı seçim vaadimde yoktu gerçi ama bunu da gerçekleştirdik. Bunun mutluluğunu ve hazzını yaşıyorum."

   Mezar kazısı ve genelevin yıkım çalışmaları bir taraftan devam ederken, diğer taraftan bazı mahalle sakinlerinin enkaz arasından tahta odun gibi kışlık yakacak ihtiyaçlarını karşıladıkları dikkat çekti.

   sizinde başınızdan geçen olaylar varsa anlatın...   |
   |
   _____________________________

Reklamlar
ses yalıtım malzemeleri
izmir havalimanı transfer
SEO
ses yalıtımı
modasor
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,781
1.2.156

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.