Şimdi Ara

Yatay Geçişte İki Üniversiteden Kabul Almak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
128
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar direkt konuya gireyim.

Şu anda okuduğum bölümde ortalamam gayet yüksek ve ben okuduğum üniversiteden pek memnun değilim, yıl sonunda ortalama ile yatay geçiş yapmayı düşünüyorum.

Yalnız burada bir sıkıntı var, ortalamamın normalden yüksek olduğunu söylemiştim hatta bundan düşük ortalama ve yks puanı ile geçmişte oldukça iyi bir üniversitenin bir öğrenciyi aldığını gördüm. Buna a üniversitesi diyelim. Bunların yanında garanti olarak gördüğüm okullar ve en kötü çare olarak gördüğüm okullar da var. Sırayla b ve c üniversiteleri diyebiliriz. Bunların hepsine başvuracağım.

Bu üniversitelerin her birinin takvimi farklı ve kayıt yapmak için verilen süre genellikle çok kısa (2-3 gün). Burada c üniversitesi hepsinden önce sonuçları açıklayıp kayıt işini bitirebilir. Bu süreçte eğer ben c'yi kabul edersem ve daha sonra bahsettiğim a ve b okullarından kabul alırsam daha iyi olana geçebilir miyim? Eğer geçemiyorsam bu konuda önerdiğiniz bir strateji var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi attantyx -- 18 Mayıs 2024; 21:33:43 >

• Kabul almak ônemli değil hukuki sonuç diğuran durum kayit olmaktir sadece birine kayit olma hk. Var.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.