Şimdi Ara

Yatay geçiş yapmasında herhangi bir engel yoktur belgesi

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
20.360
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
 • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Giriş
Mesaj
 • Arkadaşlar Ege üniversitesine merkezi yatay geçiş yaptım ancak kayıtlar elektronik olucakmış ve istenilen belgeler arasında “yatay geçiş yapmasında herhangi bir engel yoktur” belgesi isteniyor bunu ben nereden temin edebilirim elektronik sisteme yükleyeceğim için PDF şeklinde olması gerekiyor bu belge olmadan da kayıt yaptırabiliyormuşuz ama şartlı kayıt oluyormuş ve 2 ekime kadar üniversite yine benden bu belgeyi istiyor .

  Bu belgeyi nasıl temin edicez bilen var mı aydınlatıcak ? Veya bu belgeye 3 gün içerisinde ulaşamazsam mecbur şartlı kayıt yaptıracam daha önce bunu yapan var mı ? Bu belgeyi mail ile yollayabilirler mi yoksa benim mi gidip almam gerek ?

  (Ege Üniversitesinden yine Ege üniversitesine geçiş için başvuru yapıp kabul edildim ,merkezi yerleştirme puanıyla geçiş yaparak)

  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı > • Hocam genellikle öğrenci belgesi ya da transkriptin altına 1 cümle ile "yatay geçiş yapmasına engel bir durum yoktur" ibaresi düşülüyor. Öğrenci işlerinde bu durumu belirtip alabilirsin belgeni.

  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • Ama öğrenci belgesi ve transkripti başvuru yaparken çoktan yükledim başvuru sistemine yine kayıtıda online yapıyorlar ve açılan sisteme bu belgeyide (yatay geçişe engel yoktur belgesi) yüklemem gerekiyor yani ayriyeten bir tane daha öğrenci belgesi vs yüklemeyeceğim ancak nasıl temin edicem mail mi atıcaklar yoksa gidip elden alıp taratıp sisteme mi yüklemem gerekecek ?

  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • quote:

  Orijinalden alıntı: tlny00

  Ama öğrenci belgesi ve transkripti başvuru yaparken çoktan yükledim başvuru sistemine yine kayıtıda online yapıyorlar ve açılan sisteme bu belgeyide (yatay geçişe engel yoktur belgesi) yüklemem gerekiyor yani ayriyeten bir tane daha öğrenci belgesi vs yüklemeyeceğim ancak nasıl temin edicem mail mi atıcaklar yoksa gidip elden alıp taratıp sisteme mi yüklemem gerekecek ?
  Hocam o üniversitene göre değişir ama muhtemelen gidip alman gerekir çünkü bu ibareyi alta not düşün diye adamlara söylemek falan dert. Anlamıyorlar. Yüz yüze daha iyi. Yüklediğin şeylerin üzerine bir de bunu yüklemen lazım. O belgenin istendiği kısıma ne verirlerse onu yüklersin. Ha belki senin üniversite direk ayrı bir belge veriyordur yatay geçişe engel durum yoktur diye. Benimki öyle değildi, transkript ya da öğrenci belgesinin altına yazıyorlardı.

  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • İnternet sitelerindeki örnek dilekçelerde “ yatay geçişine engel yoktur” belgesi adı altında ayrı bir dilekçe var farklı yani bunu isticem öğrenci işlerinden dolduracaklar ve bende taratıp sisteme yükleyeceğim değil mi ?

  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • Öğrenci belgesinde öyle bir ibare yer almıyor ve başvurur aşamasında öğrenci belgesini yüklemiştim zaten . Birde bizim üniversitede bu belge için ayrı bir form var

  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • bu belge ayrı bir belge eski okulundaki öğrenci işlerinden alıcaksın arayıp sorman lazım itüde mail üzeerinden pdf olarak yollayabiliyorlar fakat myp ile kazandığını kanıtlamanı istiyorlar sen egenin kazananlar listesinini ve bu listenin bulunduğu siteyi atıosun mesela
 • Daha once bulundugun uniden merkezdeki ogrenci isleri daire baskanligina gidersen bu belgeyi verirler.Eskiden transkriptte yazıyormuş sanirsam,simdi degismis.Bu belgeyi 3 yerden imza ve onay yaptiriyorsun.Kutuphane baskanligi,kultur-spor baskanligi bir de merkez ogrenci islerinden.Yani eski fakultendeki ogrenci islerine degil ana ogrenci islerine gitmen lazim.Uniden uniye degisen durumlar vardir belki.Orasini bilemem.

  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • I am Ras al Ghul I kullanıcısına yanıt
  Anladım yani öğrenci işlerine gidicem bu belgeyi alıp gerekli yerlere imzalattırıcam ve sisteme yükleyeceğim ( Bu kağıdı pdf olarak kayıt sistemine yükleyebilmem için yazıcıda taratıp pdf haline getirmem gerek değil mi ? Herhangi bir fotokopicide yaptırabilirim herhalde)

  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • tlny00 t kullanıcısına yanıt
  Telefon kamerasıyla Adobe Acrobat veya Google Drive uygulamalarından biriyle de taratabilirsin.

  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • tlny00 t kullanıcısına yanıt
  Aynen öyle.Yardımsever bir öğrenci işleriniz varsa orada onlardan da bunu yapmalarını isteyebilirsiniz.Fakat şu aralar yoğunlardır kayıtlar vs.İnternet kafeden de halledebilirsiniz.
 • okulunuzdan a4 kağıt şeklinde sadece bu belgeyi rica edebilirsiniz

  sonra bir kırtasiyede taratıp pdf halinde RENKLİ ŞEKİLDE bilgisayar ortamında whatsap web üzerinden falan kendinize alıp sisteme yükleyin

  o belge olmazsa kayıt olamazsınız
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.