Şimdi Ara

Yatay geçiş yapmak istiyorum YARDIM.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
415
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bu yıl PDR 1. sınıfa başladım ve 1 hafta bitti. Fakat bulunduğum ilden ve üniversiteden memnun değilim. Bu durumdayken yatay geçiş yapma hakkım var mı?

• Merkezi ile yataş imkanınız vardı fakat yeni karara göre ilk yılı okumak zorundasınız. 1 yıl dişinizi sıkmanız gerek.
  • ThunderVoid kullanıcısına yanıt
    Peki bu 1 yıl içinde önemli olan sadece not ortalamam mı? Mesela benim puanım 397 gitmek istediğim üniversite 400 bunda bi sorun olur mu?
  • Merkezi yatay geçiş ile 397 puan ile 400 puanlık bir bölüme gidemiyorsunuz malesef. Bunun şart'ı sizin gitmek istediğiniz bölümün puanı sizin puanınıza eşit veya düşük olması gerek. Bu yüzden evet ortalamanızı yüksek tutup ortalama ile yatay geçiş yapmayı deneyebilirsiniz.
  • ThunderVoid kullanıcısına yanıt
    ben şuan 2.sınıftayım bu senenın sonunda yatay gecıs yapmak ıstıyorum. 2.sınıf ortalamasına mı bakarak alırlar . 1. sınıfla 2.sınıfın ortalamasına mı bakarlar
  • merve0934 M kullanıcısına yanıt
    ganoya yani genel ortalamaya bakılır. olabildiğince alttan ders bırakmadan yüksek ortalama yapmaya çalışın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: merve0934

ben şuan 2.sınıftayım bu senenın sonunda yatay gecıs yapmak ıstıyorum. 2.sınıf ortalamasına mı bakarak alırlar . 1. sınıfla 2.sınıfın ortalamasına mı bakarlar

AGNO'ya bakarlar. Ortalama ile yatay geçiş yapacaksanız alttan dersin olmaması gerekir.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.