Şimdi Ara

Yatay Geçiş Mümkün mü ?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
198
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Yatay geçişin türüne bağlı.
  • Aynı üniversitenin teknoloji fakültesinden mühendislik fakültesine geçiş.
  • cakiyyyy C kullanıcısına yanıt
    merkezi ek 1 yapıcaksınız. farklı fakülte o zaman mümkün oluyor.
  • evandevan5a1 E kullanıcısına yanıt
    Tam anlamadım. Yani sadece taban puana denk olan farklı üni için mi geçerli ? Sorumlu kalan ders DC geldi bu arada.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cakiyyyy -- 13 Şubat 2018; 18:3:52 >
    https://forum.donanimhaber.com/merkezi-yerlestirme-puanina-gore-yatay-gecis-ve-ornek-dilekce-ana-konu--82073060-283#131371619

bakın buradaki ana konuda hepsi anlatılıyor teker okuyun.
    Ya aga ben sana çok basit bir şey soruyorum bilgin varsa söyle geç halen bana ilgilenmediğim merkezi yerleştirme şeyinden bahsediyorsun ve 280 sayfalık konuyu atıyorsun.
    üniversite öğrencisi olmak uzun makale okumak demek aradığınız şey o 280 sayfalık ana konunun içinde var.
    üniversiteye girdiğiniz yıl ki puanla yapıyorsunuz herşeyi.
    Hocam ben tam ifade edemedim.
    Geçmek istediğim bölümün bu yılki taban puanı benim ösys puanımdan yüksek, şimdi benim 1 tane DC olan dersim var bu şekilde iyi bir ortalama yaparsam geçebilir miyim diyorum aynı üniversitenin teknoloji fakültesinden müh. fakültesine ?
    ben sizin sorunu anladım verdiğim linki okumak istemiyorsunuz armut piş ağzıma düş.olsun istiyorsunuz.
    sizin puan geçmek istediğiniz bölümün puanından yüksek olması lazım. bide merkezi ek 1 için dc nin bir önemi yok isterse hepsi ff olsun yada bir tane cc varsa öğrenci işlerinde o dersi sayarlar.
    ortalama yapayım geçeyim diyorsanız kurumlar arası yatay geçiş kast ediyorsunuz sanırım. teknik adı bu.
    kurum içi yatay geçiş için ortalama 3,5 olmak zorundadır.
    Hocam benim üniversitenin kılavuzuna tekrar baktım ortalamanın 2 olması gerekiyormuş. Ve başarısız olduğu dersinin bulunmaması gerekiyormuş ancak sorumlu ders ile alakalı yine bir şey yazmıyor. Neyse ben şansımı denerim sene sonu.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.